Rat u Siriji, 2018. godina

219

Rat u Siriji, 2018. godina

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2018
  • Poruke: 18

vathra ::askobrudic ::Dodajmo i to da su Turci sa svojim Zelenima u Afrinu pronašli novi Ruski MANPAD koji koliko se veruje poseduje samo Ruska vojska
Извор?




Video
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 10568
  • Gde živiš: pecina stroga

Wrangler ::Izrael objavio kojim oružjem je oboren F-16
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Ima na ovom linku i navodni snimak pada F 16. Vidi se da pada ko kamen, nema nikakvog uzgoona, potpuno van kontrole, i cini se da je u plamenu.



offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16625

askobrudic ::vathra ::askobrudic ::Dodajmo i to da su Turci sa svojim Zelenima u Afrinu pronašli novi Ruski MANPAD koji koliko se veruje poseduje samo Ruska vojska
Извор?




Video
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


На слици је Игла-1, у наоружању од 1981.
Коришћена и за обарање турског хеликоптера пре две године.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Није дозвољено ширење дезинформација.

offline
  • Pridružio: 05 Maj 2013
  • Poruke: 743

Wrangler ::Izrael objavio kojim oružjem je oboren F-16
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Kako tekst nema veze sa naslovom. Uopšte se ne navodi kojim je tačno oružjem avion oboren, samo se pominje da su sa zemlje gađani sistemima S200 i Buk te da je avion pogođen, ne piše koja ga je vrsta rakete oborila.

Dosta se oprezno raspolaže sa MANPAD-ima, ni Ameri Kurdima ni Turci zelenima se nisu usudili da ih isporuče, ono što je došlo u njihove ruke su uglavnom zaplijenjeni primjerci iz zaliha SAA i iračke armije.

offline
  • powSrb 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Mar 2015
  • Poruke: 9466

askobrudic ::+ +++
Otkud Iransko oružje medju Kurdima treba pitate ove iz Nubula i Zahre.




Донели из Раке, лепо пише у клипу, повратак бораца који су учествовали у борбама против ИД из Раке у Ефрин.
Да ПОВР су набавили из Нубл и Захре, барем 200 комада. Остало од Идбилстанаца и осталих трговаца, вероватно и од САА.

Но то све није ни битно, битно је да су набавили све и свашта.

offline
  • Pridružio: 22 Feb 2011
  • Poruke: 1735

askobrudic ::Dodajmo i to da su Turci sa svojim Zelenima u Afrinu pronašli novi Ruski MANPAD koji koliko se veruje poseduje samo Ruska vojska


Video
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Alal vera na trgovackoj umesnosti onom koji je ovo Kurdima prodao kao Verbu.

offline
  • Pridružio: 28 Mar 2015
  • Poruke: 1134

Tigrovi u antipropagandi, ne znam sto im ovo treba.
18+
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Nov 2015
  • Poruke: 1002

pein ::The opposition targets the positions of the People's Protection Units in the Jenderes district of Aleppo

Uvek dok jedan puca minimalno njih 5 snima, posebno ovi proturski klovnovi. Pre neki dan isto bio je ovde snimak njihovog okrsaja sa Kurdima na kom je bas uocljiva bila ta disproprcija, njih 1-2 pucaju sa coskova kuce, njih 6-7 snima istog pucaca, krajnje amaterska osobina.

offline
  • Pridružio: 19 Jul 2012
  • Poruke: 1173
  • Gde živiš: Banja Luka

IlijaZ ::
Kako tekst nema veze sa naslovom. Uopšte se ne navodi kojim je tačno oružjem avion oboren, samo se pominje da su sa zemlje gađani sistemima S200 i Buk te da je avion pogođen, ne piše koja ga je vrsta rakete oborila.

Prva njihova tvrdnja je bila da je avion srusio iranski dron i zbog toga su vrsili odmazdu po T4 i vozilu iz kojeg je navodno operater upravljao istim tako da ovi navodi potvrdjuju da su Sirijci bili u pravu kad su tvrdili da su ga oni srusii svojom PZO.

offline
  • Pridružio: 23 Jul 2017
  • Poruke: 12

babaroga ::
Ima na ovom linku i navodni snimak pada F 16. Vidi se da pada ko kamen, nema nikakvog uzgoona, potpuno van kontrole, i cini se da je u plamenu.


Naravno. Samarcina za Su-25.
Doznali Rusi ko stoji iza dotura MANPAD sistema zelenima. Ekipu su likvidirale Ruske specijalne jedinice. Pri tome su verovatno nekog uhvatili i zivog, pa je propevao.
Htele Jese i Ameri da preveslaju Ruse i Turke i okrenu direktno jedne protiv drugih.

Dobar je taj S-200+100. Odlicno satelitsko navodjenje do zavrsne faze i aktivacije samonavodjenja, a da ne moras da zracis cilj. Nesto poput Kalibra...dobri su mora se priznati, znaju znanje.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1239 korisnika na forumu :: 13 registrovanih, 3 sakrivenih i 1223 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Andy, cvrle312, Japidson, kaskadija, kolateralnasteta, kybonacci, LostInSpaceandTime, nenomir, Neutral-M, pirke96, scimitar19, US_Rank_0, Woya