Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

638

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

online
  • Pridružio: 22 Jan 2012
  • Poruke: 2394

Kajzer Soze ::https://x.com/darthprophet/status/2075060632898904205?s=46

Rusi kolumbijske placenike po kratkom postupku
18+
Samo sto ne mogu bas da budem siguran da su ovi na prvom klipu latinosi
Onaj na drugom jeste, ali se ne vidi sta se desava sa njim na kraju


Ne opravdavam ili ne daj bože odobravam postupke koji su učinjeni na snimku. Iako u opisu piše da su dogadjaji od proletos za prvi snimak sam 100% siguran da je mnogo stariji. Možda i dve tri godine. Onaj snimak za koji kažeš da sumnjaš da su "Latinosi". Tačno se sećam da je snimak komentrarisan ovde na forumu. I da je jedan od komentara bio da je prosto neverovatno da posle egzekucije prva dva nesrećnika ostali ne pružaju nikakav otpor već su totalno pasivni.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 24 Maj 2026
  • Poruke: 46

Ako Rusija kupuje preradjenu nafru iz Indije to ce biti ozbiljan problem za Evropu i Ameriku. Jer to znaci manje proizvoda na svetskom trzistu gde vec postoje veliki problemi. Sirova nafta zi Rusije dodje u rafinerije pod ruskom kontrolom u Indiju, odatle tanker preuzme naftni proizvod(dizel ili benzin) i vrati se u Rusiju, to znaci da ce biti nedostatak tih prozivoda na svetskom trzistu koji su bili prisutni do sada.
Od 2023, kada je Bajden panicio zbog visokih cena i recesije u SAD, Indiji je dozvoljeno da preraduje velike kolicine ruske nafte i salje na svetsko trziste, kako Evropa i SAD, ne bi bili u problemu.



offline
  • Pridružio: 19 Sep 2018
  • Poruke: 516

Jedno banalno pitanje možda. Odakle Ukrajina dobija naftne derivate i može li Rusija to da poremeti?

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1796

Napisano: 09 Jul 2026 11:45

@Denaya

Vrlo moguce, pokusao sam jos malo da kopam, ali nemam telegram, ne baratam ruskim ili ukrajinskim pa nisam bas uspeo da nadjem vise detalja

@bojcistv

Naftni derivate dolaze preko/iz EU/NATO drzava
Jedini nacin bi bio da tuku zeleznicke terminale i infrastrukturu duz granica Ukrajine sa Poljskom i ostalim zemljama
Plus naravno cisterne
Realno mogli bi Geranima i slicnim dronovima da polivaju te oblasti non stop

Dopuna: 09 Jul 2026 11:49

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Svedska dalje odobrenje Ukrajini da koristi doniranu opremu i municiju da gadja ruske avione u ruskom vazdusnom prostoru

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1796

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ukrajinski komentar o njihovim napadima i ruskog odgovoru

“ Удари у средину су прекретница, и ми ову могућност искоришћавамо у потпуности. Али непријатељ активно супротставља се томе – и не без успеха. Неки сектори су већ затворени за Старлинк путем електронског ратовања (ЕВ). За разлику од видео снимака који приказују отворено распоређене приколице са антенама које се гађају, ови системи су сада скривени.”

“ Ако се Старлинк ускрати, колико наших дронова може да прелети 100 километара користећи само радио комуникацију и да ипак успешно погоди мету? Не много. Хорнет, на пример, захтева комуникациони модул који кошта око 15.000 долара да би постигао те могућности без Старлинка. То је само комуникациони модул, а не сам дрон.”

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2026
  • Poruke: 46

bojcistv ::Jedno banalno pitanje možda. Odakle Ukrajina dobija naftne derivate i može li Rusija to da poremeti?

Ukrajinske rafinerije su unistene 2022. Od tada Ukrajina dobija naftne preradjevine iz Madjarske, Poljske i Rumunije, ili idu naftovodima preko tih zemalja. Tokom 2022, kada je Ukrajini bilo bas potrebno zbog teskog stanja, Viktor Orban je odigrao znacajnu ulogu u pomoci Ukrajini sa naftinm preradjevinama.

Moze da ogranici Rusija, bilo je nekoliko napada na rafinerije po Madjarskoj i Rumuniji, ali Rusija i dalje ne zeli da siri sukob.

Ali Rusija moze ogromne probleme da napravi ako bi stvarno eksalirala od Azerbejdzana, Kazahstana, Norveske do same Rusije.

Ono sto sada Rusija radi je sistematsko unistavanje benzinskih pumpi po ukrajini sa dronovima, stotine je unisteno.

Orban je igrao ogromnu ulogu u spasavanju Ukrajine 2022 i 2023, ne samo naftne preradjevine vec el. energija i gas.
Nije sve kako se cini na prvi pogled gledajuci tv.

offline
  • Pridružio: 19 Sep 2018
  • Poruke: 516

Stvarno je čudno da Ukrajina onda uvozi naftu, a da Rusi to nisu nekako riješili. Tesko je voditi rat bez nafte. Pričam iz ličnog iskustva.

offline
  • Sim.a 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Avg 2009
  • Poruke: 3429
  • Gde živiš: Zemlja čuda

@komenski
koristiću tvoj tekst Smile
"danas je brent 78$"
Rusija-Indija
"Dakle nema nista od toga, to su bajke."

@A.Nevski
Ja sam rekao "Niko pametan a druga stvar je ako neko navija"
Vidim da sam bio u pravu (navijač).

"Откуд знаш да је Русија ушла у погрешан воз?"
Još 2014. kad je pokrenula sve na ovaj način.
Men se tako čini. Sad još više nego 2014. a onda je još ubrzala 2022.
Dozvolićeš da imam to pravo.

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1796

Inace, vlasnik i glavni konstruktor iz Fire Pointa najavio da ce krenuti na jesen da testiraju svoju novu balisticku raketu po Rusiji
Moskvi da budemo precizniji

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Sta god ko mislio o Izraelu, ovog lika sa celim tim njegovim birom bi dosada digli u vazduh jedno 10 puta i jos jedanput da ga overe
A ne da non stop gostuje po TV i bukvalno se ruga rusima
Taman da se posalje poruke i ostalim “konstruktorima” oruzija u Ukrajini

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2026
  • Poruke: 46

bojcistv ::Stvarno je čudno da Ukrajina onda uvozi naftu, a da Rusi to nisu nekako riješili. Tesko je voditi rat bez nafte. Pričam iz ličnog iskustva.

To je tacno ali te zemlje koje snadbevaju Ukrajiniu cesto, pod odobranjem Zapada, naprave prijateljske gestove prema Moskvi, kako Rusi ne bi dirali obezbedjivanje energentske zile kucavice za Ukrajinu. Primer toga je Slovacka, u poslednje vreme Poljska. Cak ni novi premijer madjarske ne daje neke zapaljive izjave prema Rusiji, stavise, najavljuje blokadu Ukrajine.

Rusija, jos uvek, ima neke racunice, oko Pridnestrovlja, da ne ekskalira.

Tako da iopis beowl-a je tacan ali je prica malo dublja.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2423 korisnika na forumu :: 89 registrovanih, 5 sakrivenih i 2329 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Asparagus, Asteker, Avalon015, bakovaca, bankulen, Baždaranac, bb929, Bojan198527, Cicumile, Citalac, CrveniSolaris, Deki Duga Devetka, Denaya, Dolinc, dulleo, duro1990duro, Dzigy, elviper2, FOX, Foxdie, g_g, Glavonja049, GveX, heisenberg2, Helket, howyesno, ikan, ivan979, Jester, KizJ, komenski, Kontrausluga, Kruger, laurusri, Leonov, limeni, loon123, Lucije Kvint, madza, MarijaC84, MaschinenPistole, Mcdado, mercedesamg, milanpb, milenko crazy north, MiloradKomadic, mino bosanac, Mis uz pusku, mnn2, Moldovan, Mrav Obrad, museum, nekdo, nevjerna beba, nobutado, OgnjenMitric, Pantelejmon, Permaldar, Pewac21, Piani Jazzer, Pilence, proka89, Pururin, Qvazimodo, Radula, royst33, SamoGledam, Semprini, Sevatar, shota91, SirOliver, skok, Sonic, stagezin, StalniPromatrač, superwhy, tooljan, troki1971, Tvrtko I, US_Rank_0, vathra, vrgudinac, xoxxvelja, Zandar, zdrebac, zeka013, ZetaMan, Zmajac, 74