Sukob u Maliju

20

Sukob u Maliju

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11648
  • Gde živiš: Vranje

Pa, da bi ostali tamo. Ovako, preti im opasnost da se svi vrate kao onaj porucnik. Mada za njega nije steta, em je francuz, em je oficir.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • safra 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 26 Sep 2012
  • Poruke: 304
  • Gde živiš: Podgorica

Alexander Nevsky ::Francuzi ne mogu sami
http://serbian.ruvr.ru/2013_01_26/Francuska-trazhi-pomoc-od-Nemachke/

Ja i dalje ne vjerujem da vi ovo stvarno mislite kad upisete NE MOGU SAMI. Cus ne mogu. E ako Francuska koja broji 300 hiljada aktivnih vojnika ne moze da se obracuna sa 3 hiljade kretena onda mora da je do mene. Opet vam ponavljam, iako bi vi zeljeli da je to istina, da ne mogu, to je obicna folirancija kako bi se svi ukljucili i kako bi troskovi bili svedeni na minimum. Ratovi su izuzetno skupi, i sacekajte da se taj u maliju zavrsi pa uporedite troskove svih ucesnika i francuske pa da pricamo.
Ne vala ne mogu sami...



offline
  • djox  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 87589

Napisano: 26 Jan 2013 16:14

^^^^Mogu oni jos kako sami,oni su uputili pozive za transportnu avijaciju i avio tankere,
na sta su im odgovorili i dobice sve sto im treba.

Francuske trupe zauzele dva aerodroma u gradu Gao,sad se cisti jezgro grada.

Arrow http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-21210496#

Arrow http://www.malijet.com/en-direct-du-front/62714-ma.....epare.html

Francuzi poslali jos dva aviona tipa Rafale
Citat:French MoD says two additional Rafales have been deployed in support of the operation.

Citat:French MoD : 30 sorties conducted in past 36 hours, "about 30 bombs" dropped in the last two nights.

Francuske trupe na putu ka gradu Tombouctou

Arrow http://www.ouest-france.fr/actu/international_deta.....5_actu.Htm

Dopuna: 26 Jan 2013 17:12

Slike iz grada Konna koji je opet pod kontrolom vojske Malija.
Eric Gaillard

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2012
  • Poruke: 710

Nema podataka o zrtvama?

offline
  • djox  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 87589

Nista zvanicno za sada.

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2011
  • Poruke: 754

Nego ima li kakviha mapa i Jutub kanala za ove militante gde mozemo dnevno da slusamo njihovo zavijanje? Eh sta ti je kada izostane podrska Zapada... ma ne znas da li ih je uopste bilo... Nema obzervatorija, nema Jutuba, nema satelitskih telefona, nema sastanaka Prijatelja Malija, nema romanticnih prikazivanja maldih ali slabo naoruzanih viteza kako se bore protiv zle i ditatorske centralne vlade itd itd. Dans je u Maliju centralna vlada de rigueur a ne pobunjenici.

Tek primecujem da je propagandna podrska izostala ovim pobunjenicima... pitam se kako i zasto? To su oni isti koje pre neko vreme srusise diktatora Gadafija pa krenuse na diktatora Asada ali u Maliju ih nesto ne ide.

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2012
  • Poruke: 710

djox ::Nista zvanicno za sada.
Znaci, kad Francuzi idu u akcije, niko ne gine?Cak ni civili.

offline
  • Mačak
  • Zavarivač
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Čačak






Bez komentara.

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11648
  • Gde živiš: Vranje

Francuzi salju brod sa opremom, francuskim vojnicima, haubicama i ostalim
http://bmpd.livejournal.com/441759.html

offline
  • Mačak
  • Zavarivač
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 2597
  • Gde živiš: Čačak

Kuda će taj brod da stigne u Mali ,
izgleda da Francuzi planiraju da tamo ostanu , mnogo duze pošto oteraju , i istrebe pobunjenike.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1005 korisnika na forumu :: 50 registrovanih, 8 sakrivenih i 947 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 2918 - dana 22 Nov 2019 07:48

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A.R.Chafee.Jr., aboris, Apok, Areal84, Atomski čoban, Bobrock1, BraneS, cojapop, delboy, dule10savic, dzoni19, Georgius, goxin, haris1913, havoc995, HrcAk47, hyla, ikan, kairos, kobaja77, krca73, Leonov, Marko Marković, mačković, Mi lao shu, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, miodrag, Nemanja.M, nikoladim, opt1, pedjolino76, Petarvu, prle122, S-lash, samsung, Skakac7, t84dar, tespis, torlak 1, Tragač, Tvrtko I, VJ, vlahale, voja64, zillbg, Zvrk, |_MeD_|, Žrnov