|
Poslao: 18 Apr 2017 21:32
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22265
|
Negde u Alepu, ljubav tenkovskog topa 115mm i lafeta teske haubice B-4. Slicnu konstrukciju su koristili Sovjeti za ispitivanje 125mm tenkovskih topova.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2017 01:24
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37722
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Šta je.ovo, neki lanser za protivgradnu zaštitu ?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2017 09:12
|
offline
- Pridružio: 03 Okt 2011
- Poruke: 3574
- Gde živiš: Tanhauser Gate
|
Nije b/g 60mm mina, vec vjerovatno napravljena namjenski glava sa ruskim AM-A upaljcem karakteristicnim za RAB3.5, ODAB1.5, FAB50 bombe i RS82 raketna zrna.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2017 09:55
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37722
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Zanimljivo sredstvo koje bar ja nisam viđao do sada-da li neko ima informaciju koliko je uopšte postojalo ovih primeraka i gde je korišćeno ?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2017 11:30
|
offline
- Pridružio: 03 Okt 2011
- Poruke: 3574
- Gde živiš: Tanhauser Gate
|
Koristeno u BiH. Cesto nalazimo ispaljene motore VRZ 57mm pretpostavljam od ovoga. Doduse bilo je i drugih slicnih improvizacija sa VRZ-ovima.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2017 14:40
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22265
|
EOD ::Nije b/g 60mm mina, vec vjerovatno napravljena namjenski glava sa ruskim AM-A upaljcem karakteristicnim za RAB3.5, ODAB1.5, FAB50 bombe i RS82 raketna zrna.
Meni BG lici na jednu od rasprskavajucih mina koje su radjene za vreme rata (ne mogu sada da nadjem sliku), verovatno je radila ista fabrika...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jun 2017 16:46
|
offline
- raketaš
- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 07 Nov 2013
- Poruke: 5766
|
I meni BG liči na onu odskočnu , ali u svakom slučaju dužina vodilica za raketu je ok, fiksna krila su za tu namjenu ok .. daleko bolja skalamerija od one koju smo viđali na nekom transporteru sa onim sačastim lanserom i nultom dužinom lansera
|
|
|
|
|
|
|
|