|
Poslao: 02 Maj 2022 07:29
|
offline
- Metanoja

- Počasni građanin
- Pridružio: 07 Jan 2007
- Poruke: 879
- Gde živiš: Beograd,Srbija
|
ikan ::Ako može malo neko da pojasni,
ove nove maljutke su dosta dugačke, pa bi u letu, da se nebi tumbale trebalo da imaju veću rotaciju od one obične ili bar dosta veću brzinu. Ako nemaju brzinu, nego veću rotaciju, zar kumulativni mlaz ne gubi na efikasnosti što je veća rotacija?
Ili kako je to rešeno, bar onako teoretski, ko je raspoložen da objasni.
Baš zbog rotacije je proban kontejner,kod napuštanja šine raketa kasno počne da rotira i luta,dešava se da izgubi zahvat,ovaj kontejner ima vođice i zarotira već u njemu,trenutno je od gvožđa,pucali su "balvane" do 1500m za sad,lepo leti.Ovih dana probaju sa vođenjem.Čovek koji je bio tu ispred VTI-ja je davao odgovore na baš svako pitanje,realan čovek,jedan od onih što vole svoj posao,
@raketaš
Dobili zadatak 2015,da na bazi maljutke naprave nešto što pogađa na 5km,kratko i jasno,oni ljudi daju sve od sebe.Stekao sam vrlo visoko mišljenje o njima..e sad što su zadaci takvi,ne odlučuju oni,rade za platu
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 02 Maj 2022 20:16
|
offline
- aramis s

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jul 2007
- Poruke: 29302
- Gde živiš: iznad smoga Beograda
|
Stabilizatori kao na Bumbaru... Kako je krenulo, Maljutka će verovatno poprimiti oblik Bumbara sa kanarima, radio vođenjem i dometom oko 4 km
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Maj 2022 22:04
|
offline
- raketaš
- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 07 Nov 2013
- Poruke: 5759
|
aramis s ::Stabilizatori kao na Bumbaru... Kako je krenulo, Maljutka će verovatno poprimiti oblik Bumbara sa kanarima, radio vođenjem i dometom oko 4 km
kuku lele koncepcije , stvarno mi dođe da spalim diplomu , pa ne mogu više gledati te silne modifikacije, ljudi božji to ne valja .
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Maj 2022 23:44
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39507
|
Raketaš znaš oni narodnu ""ne j**e lep nego uporan"" tako i ovi naši zapeli ko nezdravi pa to ti je čak ponekad razmišljam da je bolje da su DRUG-a izvukli iz naftalina i nastavili razvoj imali bi solidnu domaću POVR.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jul 2022 14:32
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39507
|
Kineski nišani su dobili i termoviziju a naše su i dalje el kalsiko na džojstik.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jul 2022 14:45
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8204
|
Pričali smo o tome. Bolje da su uz nove BG usavršili vođenje i mirna Bačka. Maljutka T5 je na kraju ipak nova raketa koja dok se usavrši više neće imati ikakvog smisla da se naziva Maljutkom...
|
|
|
|
|
|