|
Poslao: 14 Dec 2015 20:20
|
offline
- Pridružio: 07 Maj 2013
- Poruke: 0
|
Napisano: 14 Dec 2015 19:02
Pitanje: kolike su konacne dimenzije broda. Po mojoj proceni visina 76cm sa postoljem, duzina sa fenjerom 80cm, sirina 30 cm ( katarka glavnog jarbola). Dimenzije su mi potrebne jer narucujem izradu vitrine.
Dopuna: 14 Dec 2015 20:20
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Dec 2015 21:22
|
offline
- Brodomodelar
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 08 Jul 2013
- Poruke: 0
|
Zdravo.
Dimenzje koje su oni još na samom početku dali su 78 x 66 cm, bez sirine. Nisam siguran šta to uključuje. Najbolje je da ručno izmerite, verovatno je tako i najsigurnije.
Pozdrav!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Dec 2015 11:28
|
offline
- Pridružio: 07 Maj 2013
- Poruke: 0
|
Napisano: 20 Dec 2015 11:23
Dopuna: 20 Dec 2015 11:26
Pozdrav brodomaketari, na slici su konci koje sam kupio jer DeA nisu za upotrebu. Sivi konac je u osnovi priblizan kako izgleda pravi kanap. Pitanje je u vezi farbanja konca u drugu boju. Da li neko zna koja je najbolja metoda? Treba mi tamno braon nijansa.
Dopuna: 20 Dec 2015 11:28
Ili da li neko zna gde moze da se nabavi kvalitetan pamucni konac za heklanje? Mislim da su Tulipan konci najkvalitetniji.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Dec 2015 12:39
|
offline
- CikaMiki951
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 15 Okt 2015
- Poruke: 0
|
pdj ::Napisano: 20 Dec 2015 11:23
Dopuna: 20 Dec 2015 11:26
Pozdrav brodomaketari, na slici su konci koje sam kupio jer DeA nisu za upotrebu. Sivi konac je u osnovi priblizan kako izgleda pravi kanap. Pitanje je u vezi farbanja konca u drugu boju. Da li neko zna koja je najbolja metoda? Treba mi tamno braon nijansa.
Dopuna: 20 Dec 2015 11:28
Ili da li neko zna gde moze da se nabavi kvalitetan pamucni konac za heklanje? Mislim da su Tulipan konci najkvalitetniji.
U svakoj farbari imaš boju za tkanine u prahu.Farbanje je jednostavno.Boju prokuvaš, i potopiš konac u nju, a onda ispereš hladnom vodom i osušiš.Nijansa zavisi od količine boje i od toga koliko dugo držiš konac u boji.Eksperimentiši sa malo konca pa izaberi varijantu.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Dec 2015 22:06
|
offline
- supertzar
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 27 Jul 2013
- Poruke: 0
|
Dobro vece svima
Da li znate kako mogu da nabavim izlozbeno postolje za jedrenjak?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Dec 2015 20:26
|
offline
- Ivan Ivanovic

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 31 Jul 2012
- Poruke: 0
|
pdj ::Napisano: 20 Dec 2015 11:23
Dopuna: 20 Dec 2015 11:26
Pozdrav brodomaketari, na slici su konci koje sam kupio jer DeA nisu za upotrebu. Sivi konac je u osnovi priblizan kako izgleda pravi kanap. Pitanje je u vezi farbanja konca u drugu boju. Da li neko zna koja je najbolja metoda? Treba mi tamno braon nijansa.
Dopuna: 20 Dec 2015 11:28
Ili da li neko zna gde moze da se nabavi kvalitetan pamucni konac za heklanje? Mislim da su Tulipan konci najkvalitetniji.
Ja sam tulipan konac narucio sa ovog sajta.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Dec 2015 09:46
|
offline
- Pridružio: 07 Maj 2013
- Poruke: 0
|
Napisano: 27 Dec 2015 10:26
Dopuna: 27 Dec 2015 10:27
Evo da postavim sliku dokle sam stigao sa gradnjom. Zadnje sto sam uradio su katarke na pramcanom jarbolu. Slede glavni i krmeni jarbol.
Dopuna: 27 Dec 2015 10:30
Pitanje: duzina lantinskog debla je 305mm prema projektu. Da li da duzinu smanjim na 300mm jer je tolika duzina letvice od DeA ili da isecem letvicu koju sam kupio u Uradi Sam na 305mm?
Dopuna: 30 Dec 2015 9:46
Izgleda, da ovaj forum niko ne prati vise. Da li to znači da su svi brodovi već sastavljeni?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Dec 2015 12:12
|
offline
- Ivan Ivanovic

- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 31 Jul 2012
- Poruke: 0
|
Ja sam ostavio duzinu na 300 mm, nisam previse strucan pa bi bilo bolje da jos neko kaze nesto na tu temu. Inace pratim forum redovno a brod jos nisam zavrsio jer sam u fazi pripreme za masine koje pomazu u vezivanju konopaca
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Dec 2015 12:31
|
offline
- Pridružio: 07 Maj 2013
- Poruke: 0
|
Hvala na odgovoru...već sam pomislio da je forum napušten.
|
|
|
|
|
|