Slucajevi prezivljavanja nemoguceg

3

Slucajevi prezivljavanja nemoguceg

offline
  • Pridružio: 15 Okt 2009
  • Poruke: 17
  • Gde živiš: Germany, Lake Constance

Postovanje narode!

Meni je moj stric pricao (bio je u Sovjetskom Savezu u vojsci, porucnik) dok je bio posjednuta pjesadinac na tenku da je vozac navodno vidjeo crnu macku na putu i simulirao kvar pa skrenuo na bankinu. Slijedeci tenk u koloni je presao navodno nekih 30-ak metara kad odjednom Bum , naletio na minu.



offline
  • gloyer  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Feb 2007
  • Poruke: 3778
  • Gde živiš: Banat

Školovani su za to.
Edit: Moj post se odnosi se na post od Apocalypse Now.



offline
  • Pridružio: 28 Sep 2009
  • Poruke: 1449
  • Gde živiš: U Belomgradu

@Easy
Znam da jesu,ali skola je jedno a ratiste sa granatama koje biju oko tebe i usput ti dovlace ljude da ih sastavljas je drugo..Nekazem imas pravo ali neki ljudi to i nepodnesu najbolje da ti umire na rukama dnevno po 10 ljudi..Za tako nesto nema skole..Kazem ti od mog druga otac je bio doktor (skolovani) u Vukovaru (neki su se nasmejali na pricu) ali veruj covek se nije vratio isti posle 6 meseci,to ti ja potvrdjujem...Mada imas pravo imas..

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7298

Bilo je kroz ratove onih užasnih slučajeva ranjavanja kroz obraze, gdje su i sami saborci od takvog ranjenika dizali ruke. Dok nije počeo da mrda.

offline
  • Pridružio: 28 Sep 2009
  • Poruke: 1449
  • Gde živiš: U Belomgradu

Niko nikad nedize ruke od svog druga..

offline
  • KUZMAR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 25 Feb 2011
  • Poruke: 5412

Znam za slucaj gde je vojniku metak usao ispod uva a izasao na obraz srecna okolnost je sto se malo pomerio delic sekunde pre pogotka.

offline
  • Pridružio: 15 Feb 2010
  • Poruke: 427

KUZMAR ::Znam za slucaj gde je vojniku metak usao ispod uva a izasao na obraz srecna okolnost je sto se malo pomerio delic sekunde pre pogotka.

To se dogodilo mom sada vec pokojnom dedi, na Sremskom frontu. Pricu sam slusao od njega, a imao je i dva oziljka kao dokaz.

Njihov saborac lezi ranjen i zapomaze, vec 30 minuta, 7-8 metara od rova. Svi su znali da nema sanse da ga izvuku, zbog brisanog prostora, ali njih par nije to vise moglo da gleda i iskoce iz rova, pa sta bude. Stignu do njega i krenu da ga vuku, na metar od rova, moj deda oseti ostar bol ispod uha, ali ne obrati paznju(valjda adrenalin), tek kada je usao u rov oseti sve jaci bol i shvati da mu je potiljak i lice krvavo, kao i da mu fale 3 zuba, dijagonalno od ulazne rane. Tada se onesvestio i probudio se u bolnici. Jedina posledica, je da nikada nije mogao da otvori usta do kraja, vec samo do pola.
A, pre toga je na oslobodjenju Beograda, negde u Zamunu ranjen tako sto je (predpostavlja) minobacacka mina pala na 3 metra iza njega. Njegova dva druga su poginula, a on je u ledjima imao 28 gelera.

Obe price su 100% istinite. Nisu rekla kazala. Ta dva ranjavanja ima upisana u nekakvoj knjizici, kao i orden za hrabrost, zbog tog izvlacanja saborca.

Dopuna: 24 Feb 2010 20:47

Takodje licno poznajem coveka koji je: izgubio levu ruku, do lakta, 2 prsta na desnoj, funkciju levog oka i stomak mu je blago receno pun oziljaka. Ne voli da prica o tome, sto je razumljivo. Znam da je bio u HR. Od par njegovih prijatelja sam cuo da je pokusao da vrati bombu, ubacenu u kucu u kojoj je bilo par njih. Hirurg koji ga je operisao mu je rekao da tako nesto prezivljava 1 osoba od milion. Mada ja mislim da je pre 1 od 10.000.000

offline
  • Pridružio: 09 Feb 2010
  • Poruke: 574
  • Gde živiš: Prva desno

Мој вероучитељ је причао о двојици војника у првом светском рату. Наиме они нису хтели да се повуку већ су остали да бране родно село и имали су ваљда неки топ или хаубицу незнам шта. При нападу аустроугара дејствовали су тако добро и прибрано да су чак успели да зауставе цео напад и на крају добију обојица Карађорђеве звезде. Да ли још неко зна за ово и где се одиграло...

rip
  • Pridružio: 27 Feb 2010
  • Poruke: 194

"Front" iz 1970-te je objavio priču narednika Džordža Patrika, repnog strelca na Lankasteru. 13.06.1944. poleteli su u napad na železničke čvorove u Francuskoj ali su pogođeni još u prilazu cilju. Svi su uspeli da iskoče, sem glavnog junaka koji je ostao zarobljen u kupoli i koji je mogao da vidi svoj padobran na zidu par metara dalje...kao i sedam tona bombi koje nisu stigli da odbace.
Avion je, pred sam udar u zemlju, krilom zakačio krošnju nekog drveta, trup se zarotirao i tresnuo u stablo (verovatno je upravo to oslobodilo vrata kupole). Po narednikovom opisu "kao da ga je neka snažna ruka izvadila iz turele i polako spustila na zemlju"!
Priči tu nije kraj: kada je skinuo letačku kapu osetio je neku čudnu hladnoću. Dodirnuo je teme i shvatio da mu je sva kosa opala, lobanja mu je bila gola kao da je obrijao najoštrijim brijačem!
E sad, o ovom događaju nikad i nigde više nisam čitao niti čuo pa sam zato malo i sumnjičav. Nema veze, lepa priča, jel da ?

offline
  • Pridružio: 15 Okt 2009
  • Poruke: 17
  • Gde živiš: Germany, Lake Constance

Postovanje..

a je´l mu kosa opet narasla?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1004 korisnika na forumu :: 82 registrovanih, 6 sakrivenih i 916 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 1MAP, Abdee, airsuba, AudioTehnica, BB, Ben Roj, bojankrstc, boro975, brufen, BWG, Cicumile, comi, d.arsenal321, dankisha, darkojbn, Denaya, Dimitrise93, doktor1964, eagle.rs, ElvisP, esko_hz, EXIT78, famoso, gagidjuric, Georgius, Gerila015, Gogi do, goranjovic, Gosha101980, gregorxix, iceburn, Jan, Jeremiah, Kobrim, Kubovac, kuntakinte, lacko, Lazarus, lord sir giga, Lošmi, lucko1, M74AB3, MarkoW, mean_machine, mercedesamg, Mercury, Metanoja, MiG-29M2, miki69, milenko crazy north, morava_01, Mrav Obrad, MunzeKonze, nevjerna beba, orjen, Oscar, Patrick, Profica, sales, sarma, shlauf, sickmouse, Smajser, Smiljkovich, Sr.Stat., stegonosa, Szigetwar, tanakadzo, tecataki, The Boss, tomo2, tvlada, username_25, vathra, vensla, Vlad000, wizzardone, wolf431, yiyi, Zdenko, zillbg, 787