Srbija bez vojne avijacije

7

Srbija bez vojne avijacije

offline
  • Pridružio: 05 Jul 2012
  • Poruke: 1240

Vintorez ::Pozdrav svima,

Sada nakon ove teške situacije u Srbijanskom RZ gdje nema novaca ni za održavanje postojeće tehnike, kolika je šansa da privremeno dok se ne sredi situacija sa Srbijanskim RZ-om HRZ preuzme nadzor neba iznad Srbije sa svojim migovima (koji nakon remonta u Ukrajini ipak zadovoljavaju sve standarde) i eventualno da se koriste 2-3 od ukupno 25 Hrvatskih helikoptera iz serije mi kao dežurni na Batajnici za izvanredne situacije ? Hrvatska po pitanju avijacije sad ipak dosta bolje stoji od Srbije, koliko je realno očekivati suradnji Srbijanske i Hrvatske politike po ovom pitanju ?

Pozdrav


Имате све само немате ПЕЧАТ Mr. Green



offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3189
  • Gde živiš: bela crkva banat

хрватска има муке да покрије и дубровник са плеса, камоли лесковац или врање. друго, пре ће бити позвани румуни или чак и руси у "пријатељску посету" на неодређено време, него што ће се дати хрз-у. једноставно, ни технички ни политички није изводљиво.



offline
  • BSD 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2009
  • Poruke: 3115

Ja sam davno predlozio da kazu zapadu, ako nam ne date da imamo RV mi cemo onda zvati Ruse. Mada me posle pitaju ljudi ovde po forumu, a ko ce to da kaze?! Znaci opet nista.

offline
  • Pridružio: 11 Dec 2010
  • Poruke: 2383
  • Gde živiš: Beograd

Evo ga komentar iz Vlade Srbije:

Komentarišući aktuelno stanje u Ratnom vazduhoplovstvu Srbije, Vučić je kazao da je situacija veoma teška u svim segmentima tog roda vojske.
"Situacija je u svakom pogledu teška i u lovačkoj, transportnoj i helikopterskoj avijaciji. U naredne dve godine pokušaćemo da rešimo ta pitanja a radićemo i na jačanju kapaciteta humanitarnog centra u na niškom aeorodromu", kazao je Vučić

Tekst na
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

А за две године ''ко жив ко мртав....''.

offline
  • Pridružio: 28 Jan 2011
  • Poruke: 178

Kako niko od silnih umova nije moga da se sjeti da iznajmi tu "sofisticiranu opremu",od Rumuna ili Bugara dok ne stigne nova,da se ne brukamo i dovodimu u pitanje bezbednost drzave....ovo je za robiju

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Ни Румуни а још мање Бугари, нису способни да чувају и српско небо.

offline
  • Pridružio: 28 Jan 2011
  • Poruke: 178

Mislio sam da iznajmimo akumulatore od Rumuna ili Bugara dok ne stignu novi...

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

А шта ако и они немају довољно? Smile

offline
  • Pridružio: 18 Apr 2005
  • Poruke: 218

Srbija je po ustavu neutralna zemlja.......nato avioni(hrvatski naročito) nisu dobrodošli,osim kada dođu u goste ili humanitarno......Ne znam koji političar u Srbiji bi se usudio da traži air policing od hrvata.......od nato nikako

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 859 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 3 sakrivenih i 788 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: b_z_b, bojcistv, BraneS, Bubimir, BUDDAR70, bunker, Buzdovan, BZ, celt, Chainsaw, Colt D, cuculo, cyprus, dejan1972, deki1001, Dioniss, Djota1, Dorcolac, dukajov, duro1990duro, esx66, france93, Great White, igorkozar83, ikan, istokzapad, Jeremiah, Jozo74, kaskadija, KizJ, Langdorf, laurusri, ljuba.b, LostInSpaceandTime, ludiagresivan, Marko Marković, Mi lao shu, MiroslavD, Mićko, Moldovan, naki011, Natuzzi, neutrino, nisamBot, nuke92, OldKresoje, Panter, peradetlić, Peruta, picknick, proka89, raptorsi, raster12, S-G, S.Palestinac, Sone0883, sspp, stokssone, tamno.nebo, tanzanija, TheDictator, tomigun, ujke, vazduh, vidra1, vlahale, zziko, 79693