Vojna sanitetska vozila

17

Vojna sanitetska vozila

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

ЛуАЗ-967.

Osim ovog modela u opitima i razradi je planiran i ZA...Prevoz BSTa,PAMa,POVR,Minobacački prevoz,za ABG i...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Katarci pazarili
Turkish company Nurol Makina will deliver 50 Ejder Yalçın 4x4 armored vehicles to Qatar Armed Forces in ambulance configuration
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • blake  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2006
  • Poruke: 976
  • Gde živiš: HR

blake ::



I za kraj...

offline
  • LUDI 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 18 Maj 2011
  • Poruke: 526

Imv sam vidio u svim izvedbama, bar sam tako mislio. Grobarskog nisam vidio do danas.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Kod nas je dugo ordinirao jedan sanitetski gde su belu boju na limariji zamenili sa crnom a crveni krst sa lima izmestili na stakla i zamenili sa crnim pa tako ordinirali murtvake...

offline
  • blake  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2006
  • Poruke: 976
  • Gde živiš: HR

Ovaj je sa istog mjesta gdje i prethodna dva sanitetska. Davno izrezan iz Avto magazina.

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7608

Постојала је и погребна верзија Тамића, наводно је свака војна област имала одређени број оваквих у својим ауто батаљонима.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Da Kos93 lepo me podseti da je jedan vozan u Vukovaru na Ciglani gde je bio sabirni centar za obdukcije pa su sa njima razvozili posmrtne ostatke nađenih vojnika i starešina iz JNA koji su se odvozili na mesto sahrane izvan VU.

offline
  • blake  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2006
  • Poruke: 976
  • Gde živiš: HR

Prije ovih koje smo sada nabrojali, kao policijske "crne marice", sanitetska vozila i pogrebni kombiji i sl. služile su Zastave 615/620.
Bilo je slika po internetu i Zastave 1100/1300 T ("Somborac") u pogrebnoj izvedbi.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

General Dynamics GDELS competes with Eagle 6x6 armored ambulance for British army MRV-P program
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1161 korisnika na forumu :: 92 registrovanih, 8 sakrivenih i 1061 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acov34, Apok, aramis s, ArchaBasha, BaneM75, Belac91, black venom, branko87, Chainsaw, Cicumile, Coabelgrade, Crazzer, DaliborVukadinovic, darkojbn, dejan1972, dejanlule72, djile1, djonsule, Dogma21, DonRumataEstorski, dskrlec33, dulleo, Duschi, esko_hz, Gall, Georgius, glada, goran.vvv, Helket, iceburn, ivan1973, jalos, JOntra, Kajzer Soze, kikisp, kolateralnasteta, Kozara1, Kozi-RS, kunktator, Kvaka22, kybonacci, lukac, m0nstrum_, mainstream, Man1ac021, Manjane, Medojed, mercedesamg, Mickey12345, Mihajlo, Miki01, Milan Miscevic, Miler88, MiloradKomadic, mkukoleca, moldway, morava_01, nixos, nuke92, oldtimer, Pavel Medved, pein, Piani Jazzer, Pilence, ping15, pobeda, Prle90, probisic, promajauglavi, samo_citam, SamoGledam, sap, saputnik plavetnila, sasics, scimitar19, Shinobi, Sin Boskic, Slingshot, Srki98, ssekir75, stalja, StalniPromatrač, Tanjagre, TheDictator, theNedjeljko, Tvrtko I, vidra boy, VOŽD, Vrač, vuksa72, wulfy, zlaya011