Dodatni oklop za vozila (add on armor)

34

Dodatni oklop za vozila (add on armor)

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29316
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Jedno je kada zaustavljaš opereni probojac, a drugo obično zrno.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37725
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Anti RPG mreža primenjivana na stacionarnim neuređenim i poluukopanim položajima za OT M113 u Vijetnamu






offline
  • Pridružio: 26 Nov 2017
  • Poruke: 791

Kako ide sa razvojem projektila, jos malo pa ce i fiksni polozaji da se oblazu sa ERO, sa mrezama i ko zna sve cime...

offline
  • Pridružio: 18 Nov 2017
  • Poruke: 1444

Na srpskom oklopu pise da su se i prage tako stitile u bosni..mrezama protiv maljutki...

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22268

Jos od Koreje se koristi.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29316
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Diehl krovni oklop kao zaštita od zvončića.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37725
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Citat:Rosomak wheeled IFV and APC in Afghanistan. Between 2006 and 2014 to Afhganistan where sent 181 "Rosomak's" so 1/3 of overal production between 2005 and 2014. Maksimum number vehicles in Afhganistan where 134. More then 20 where totall loses,and 40 was heavy damages.





offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Kako se ukloni neeksplodirana granata zadrta u oklop?

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22268

Pazljivo.
Ova je medjutim okinula.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Pažljivo se povlači sa bezbednosne daljine da ne dođe do naknadnog aktiviranja b/g.
Gro ovako zabodenih b/g uglavnom od Zolja na raznim mestima nije pokazao sklonost ka aktivaciji usled loma i zatajenja upaljača.
Popili bi fugasu kao naj bolje rešenje a do fugase su imale prevoz u kašici utovarivača sa peskom .
Ukratko opisa nase ratne pa inprovizacije sa sličnim neaktiviranim bojevim glavama.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1164 korisnika na forumu :: 126 registrovanih, 9 sakrivenih i 1029 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, A.R.Chafee.Jr., amaterSRB, Apok, Asteker, BaneM75, bankulen, BB, bestguarder, blue, bolimejoli, Boris90, Borski1977, Bubili, cenejac111, CHARLIE JA., Cicumile, Cirkon, comi_pfc, crnogorac, Czrweni, d.arsenal321, DaliborVukadinovic, darionis, Dejan_vw, DezurniOperativni, djonsule, dok80, DonRumataEstorski, Dorcolac, dule10savic, dusanobr, Duschi, Džekson, esko_hz, Feller, Flanker-G, g_g, Georgius, Giskard, Goga, Gogi_avio, Hans Gajger, Helket, Hitri, iceburn, ikan, ILGromovnik, Ivica1102, jalos, jodzula, Jozo74, K2, Kajzer Soze, Kole1975, komenski, Krajišnik97, Krin, kunktator, kybonacci, loon123, LostInSpaceandTime, luka35, mainstream, MaschinenPistole, mat, MaxLevenfeld, mačković, Medojed, mercedesamg, MiGac, Miler88, mino bosanac, moldway, monomah, morava_01, Mrav Obrad, N.e.m.a.nj.a., NeutrinoSRB, nikolapetkovic, nnnnnnnnnn, oldtimer, Papadubi, Parker, pein, Piani Jazzer, PlayerOne, probisic, Radoslava, RajkoB, Remain, Rupert, S-G, sap, saputnik plavetnila, Savantije, scimitar19, septembar, Shinobi, Simonsen23, sova72, Srky Boy, Stoilkovic, strelac07, tamno.nebo, tanakadzo, TheDictator, tooljan, TRAVUNIJA, tubular, Tvrtko I, vaci, vaso1, vazduh, veljkovicdani, Vica1958, vlada035, vrgudinac, vuksa72, wolverined4, Zastava, zemljanin, ziggga, Zmajac, zokizemun, zule2