Kanadski Grizzly na Pančevačkom putu

2

Kanadski Grizzly na Pančevačkom putu

offline
  • Pridružio: 03 Sep 2007
  • Poruke: 111
  • Gde živiš: Solun

Tamo gde si pronasao fotografije pise da je koriscen od kanadskih mirovnih snaga .
Imas li neku zvanicnu potvrdu(vise fotografija prevrnutih vozila ili zvanicni izvestaji o nezgodama) za ove "jako ceste pojave u Bosni"?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4633

evo jos jedne slike



inace, britanci nisu koristili grizzly, jedini koji jesu su kanadjani.



offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5916
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

@Bloody

Grizzly je zarobljen od Kanadjana,a od Britanaca Saxon.

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2006
  • Poruke: 3311
  • Gde živiš: Gde ja zivim...

BAs me zanima kako je to "zarobljavanje" izgledalo. Da li su ga recnuli viljuskom...? Wink

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4633

Misirac ::
@Bloody

Grizzly je zarobljen od Kanadjana,a od Britanaca Saxon.


tacno, a od holandjana ypr. i to smo rekli milion puta.

offline
  • Pridružio: 08 Maj 2008
  • Poruke: 402
  • Gde živiš: Republika Srpska

http://www.nytimes.com/1995/05/30/world/conflict-i.....gewanted=1

Ja sam ubjedjen da je i Grizzly pao taj dan. I za njega mi je receno da je odmah nakon zarobljavanja prevrnut bas kao i ovaj sa fotografije koju sam ranije postavio.

A kako je teklo zarobljavanje Saxona , ipak to debelo krsi pravilnik foruma . Smile

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5916
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

I jedan YPR je bio surduknut u neku cavrljinu,gledao sam snimak kako ga nasi izvlace.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Bloody ::http://www.nytimes.com/1995/05/30/world/conflict-i.....gewanted=1

Ja sam ubjedjen da je i Grizzly pao taj dan. I za njega mi je receno da je odmah nakon zarobljavanja prevrnut bas kao i ovaj sa fotografije koju sam ranije postavio.



Da, ali ovo je opis događaja iz 1995 a tad SFOR još nije postojao pošto je oformljen tek 1996 Wink


RILE-NS ::Tamo gde si pronasao fotografije pise da je koriscen od kanadskih mirovnih snaga .
Imas li neku zvanicnu potvrdu(vise fotografija prevrnutih vozila ili zvanicni izvestaji o nezgodama) za ove "jako ceste pojave u Bosni"?


Možda grešim ali meni ovo liči na saobraćajku koja se dogodila nadomak Bihaća tačnije na mestu koje se zove Gorjevac - postoji i spomen ploča sa imenima poginulih kanadskih mirovnjaka koji su izleteli sa puta pre nekoliko godina.
Dobro se sećam da je pominjano da su se prevrnuli sa transporterom.

offline
  • Pridružio: 08 Maj 2008
  • Poruke: 402
  • Gde živiš: Republika Srpska

@Ron Jeremy

Znam ,nisi me razumeo . Rekao sam da je i JSO Grizzly bio prevrnut kao i ovaj sa fotke koju sam ranije postavio , nisam rekao da se radi o istom vozilu . Mandat SFOR-a poceo je tek nakon rata .

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2948 korisnika na forumu :: 108 registrovanih, 7 sakrivenih i 2833 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, 357magnum, 4thFlavian, A.R.Chafee.Jr., aca018, Alen1987, Apok, Asparagus, Asteker, Avalon015, bestguarder, bojan_t, Boris90, boskelazo, bounty hunters, brandža84, bunker, cakija, carinko, Cirkon, cole77, Colt D, Crazzer, CrveniSolaris, dane007, darcaud, Darko Jovanovic, Darth Malak, DeerHunter, Dejan_vw, Despot1, Djokislav, doktor1964, Flanker-G, Foxdie, Gall, goran.vvv, GORDI, gost321, Great White, iceburn, Igritelj, ikan, IQ116, ivan979, Ivica1102, Jan, Jester, K a s p e r, kaisarevic1, Kanader, KizJ, kreker, Krin, kunktator, kybonacci, lcc, Lieutenant, Lucije Kvint, luka35, M74AB3, marsi, MGBRBG, mikrimaus, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, milimoj, mir juzni, Mirage 2000N, MK10, Nebojsa Georgijev, nekdo, nelezele, nikolapetkovic, niksa517, Nmr, nnovakis, Ns1975, omen, onufrij, Orc, pajcex026, Parker, pein, peradetlić, Pero, Petarvu, procesor, rakivan, Regrut Boskica, Remain, S-lash, saputnik plavetnila, Shinobi, shiro, Smiljkovich, SOVO515, Srle993, tecataki, tomigun, trutcina, VaRvArI 85, VJ, Vlada1389, ziggga, Zimbabwe, Žrnov, Đurđevdan