Oklopni transporter M-60

2

Oklopni transporter M-60

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5908
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

Piše da posjeduje 70-ak vozila i da se koriste kao saniteti.Ko zna kada je ovo pisano.Vjerujem da je to samo na papiru i da oni i još dosta vozila nisu u upotrebi već trunu po kasarnama.
Neću da tvrdim.Trebalo bi pitati nekoga ko zna bolje.
Uglavnom M-60 je odslužio svoje Wink



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • DEMIR  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 03 Nov 2011
  • Poruke: 328
  • Gde živiš: Mesto gde se najmanje radi a najbolje zivi...Novi Pazar

Da verovatno si upravu Very Happy



offline
  • Pridružio: 30 Sep 2010
  • Poruke: 36
  • Gde živiš: republika srpska bl

ovaj gore sa slike je iz Banja luke kasarna kozara eksponati,ima jos eksponata raznih ,a bogami ima i za upotrebu dosta igracki u krugu kasarne

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3575
  • Gde živiš: Tanhauser Gate





fotografije OTM60 konvertovanog u mašinu za mašinsku pripremu zamljišta u deminiranju, sa demontiranim mlatilicama. Narandzasti je varijanta koja je izvorno izašla iz fabrike nakon konverzije, a plavi je sa kabinom dodanom u domaćoj radinosti.

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5908
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

A za šta mu složi kabina ako je vozač na starom mijestu? Ili ipak nije?

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3575
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

kod narandzastog je vozac u 'trupu', kod plavog vozac je u kabini koja je napravljena od pancirnog lima i blindiranog stakla i u koju su sve komande dovedene pomocu pneumatskog sistema tako da vozac upravlja dzojstikom.

offline
  • Pridružio: 25 Apr 2010
  • Poruke: 196

U VJ kasnije SCG veliki broj ovih vozila stigao je iz Slovenije u CG gde su i ostali do sticanja nezavisnosti koji su kasnije rasečni negde oko 40 M-60 bili su stacionirani u Baru.
120 OT M 60 bili su višak u jednicama VSCG pa je ponuđeno da se prodaju Iraku u zatečneom stanju od toga se odsutalo tj mislilo se na 62 komada iz kasarne u Požarevcu.Veliki deo tih vozila samuje u logističkim bazama, a poslednja serija od 23 komada je proizvedena 1978 posle čega je prekinuta proizvodnja pa su čak i alati uništeni a rezervni delova nije bilo pa su neka ranija vozila kanibalizovana.
Irak je svojevremno kupio oko 30 komada, pronađeni u hangarima posle okupacije 2003 godine

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2011
  • Poruke: 100
  • Gde živiš: Između dva plasta sena.

EOD ::



fotografije OTM60 konvertovanog u mašinu za mašinsku pripremu zamljišta u deminiranju, sa demontiranim mlatilicama. Narandzasti je varijanta koja je izvorno izašla iz fabrike nakon konverzije, a plavi je sa kabinom dodanom u domaćoj radinosti.



Да ли имаш мало више информација о њима? Где су конвертовани и ко их користи?

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3828

Stara kanta je videla malo akcije i u pustinji. Smile




Na jednom iračkom forumu stoji podatak da je Irak 1982. nabavio M-60 u broju od 50 do 100 komada.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37529
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Amaterska fotografija iz američe baze nadomak mesta Čelić - šlepanje zaplenjenog M-60...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 726 korisnika na forumu :: 115 registrovanih, 11 sakrivenih i 600 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -[CoA]-, acov34, ALEKSICMILE, Andy, Atomski čoban, Belac91, black venom, BlekMen, bojan_t, bojansmudja, bokicacar, bpvl, bukefal, bunker, ceman, Cirkon, Clouseau, coaaco, curiosity, darkkran, DezurniOperativni, djboj, Dolinc, Dusko_Dugousko, Dvojac005, Dzoni2412, Ezbuck, Flanker-G, france93, Georgius, GH69, gregorxix, igorpet, IpMan, Jablan, Jakonjveliki, Jeremiah, K a s p e r, Kajzer Soze, kapela, kaput21, Kiki98TZ, king111, Kobrim, laki_bb, Leteća Krofna, Levi, Lieutenant, LjutaGuja, lord sir giga, LUDI, MadMike, Makarid, max power, maxim_von_burdengate, mercedesamg, Mercury, mikidragi, Mili026, milivoje_vatrogasac, MILJEVINAC, MK10, mm1811, Natuzzi, nebidrag, nebkv, nenad81, nerislav2025, neutrino, niki-mini_maki, Niki2024, Nikola93., novator, Obrenovic, omen, paja69, Petar888, Petarvu, pobeda, proka89, promajauglavi, raketaš, Remain, Romibrat, rovac, royst33, saputnik plavetnila, Sarmat, Simonsen23, Smiljkovich, sreckop, Srna, stalja, StepskiVuk, Stevan Visoki, t84dar, tesa, tmanda323, tuja, USSVoyager, vathra, veljkovicdani, vlada035, Vladko, vobo, volimpivuvolimrakiju, vrlenija, wize, yip314, Zastava, Zvlade, ZZZ, |_MeD_|, 787, 223223