|
Poslao: 29 Jan 2012 15:17
|
offline
- Misirac

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Nov 2009
- Poruke: 5916
- Gde živiš: U podrumu,mučim električara...
|
Piše da posjeduje 70-ak vozila i da se koriste kao saniteti.Ko zna kada je ovo pisano.Vjerujem da je to samo na papiru i da oni i još dosta vozila nisu u upotrebi već trunu po kasarnama.
Neću da tvrdim.Trebalo bi pitati nekoga ko zna bolje.
Uglavnom M-60 je odslužio svoje
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 29 Jan 2012 15:29
|
offline
- DEMIR

- Ugledni građanin
- Pridružio: 03 Nov 2011
- Poruke: 328
- Gde živiš: Mesto gde se najmanje radi a najbolje zivi...Novi Pazar
|
Da verovatno si upravu
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Jan 2012 19:34
|
offline
- Pridružio: 30 Sep 2010
- Poruke: 36
- Gde živiš: republika srpska bl
|
ovaj gore sa slike je iz Banja luke kasarna kozara eksponati,ima jos eksponata raznih ,a bogami ima i za upotrebu dosta igracki u krugu kasarne
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Mar 2012 10:30
|
offline
- Pridružio: 03 Okt 2011
- Poruke: 3574
- Gde živiš: Tanhauser Gate
|
fotografije OTM60 konvertovanog u mašinu za mašinsku pripremu zamljišta u deminiranju, sa demontiranim mlatilicama. Narandzasti je varijanta koja je izvorno izašla iz fabrike nakon konverzije, a plavi je sa kabinom dodanom u domaćoj radinosti.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Mar 2012 13:52
|
offline
- Misirac

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Nov 2009
- Poruke: 5916
- Gde živiš: U podrumu,mučim električara...
|
A za šta mu složi kabina ako je vozač na starom mijestu? Ili ipak nije?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Mar 2012 14:28
|
offline
- Pridružio: 03 Okt 2011
- Poruke: 3574
- Gde živiš: Tanhauser Gate
|
kod narandzastog je vozac u 'trupu', kod plavog vozac je u kabini koja je napravljena od pancirnog lima i blindiranog stakla i u koju su sve komande dovedene pomocu pneumatskog sistema tako da vozac upravlja dzojstikom.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Mar 2012 14:51
|
offline
- Pridružio: 25 Apr 2010
- Poruke: 196
|
U VJ kasnije SCG veliki broj ovih vozila stigao je iz Slovenije u CG gde su i ostali do sticanja nezavisnosti koji su kasnije rasečni negde oko 40 M-60 bili su stacionirani u Baru.
120 OT M 60 bili su višak u jednicama VSCG pa je ponuđeno da se prodaju Iraku u zatečneom stanju od toga se odsutalo tj mislilo se na 62 komada iz kasarne u Požarevcu.Veliki deo tih vozila samuje u logističkim bazama, a poslednja serija od 23 komada je proizvedena 1978 posle čega je prekinuta proizvodnja pa su čak i alati uništeni a rezervni delova nije bilo pa su neka ranija vozila kanibalizovana.
Irak je svojevremno kupio oko 30 komada, pronađeni u hangarima posle okupacije 2003 godine
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Mar 2012 11:22
|
offline
- Pridružio: 17 Avg 2011
- Poruke: 100
- Gde živiš: Između dva plasta sena.
|
EOD ::
fotografije OTM60 konvertovanog u mašinu za mašinsku pripremu zamljišta u deminiranju, sa demontiranim mlatilicama. Narandzasti je varijanta koja je izvorno izašla iz fabrike nakon konverzije, a plavi je sa kabinom dodanom u domaćoj radinosti.
Да ли имаш мало више информација о њима? Где су конвертовани и ко их користи?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Apr 2012 22:59
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37725
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Amaterska fotografija iz američe baze nadomak mesta Čelić - šlepanje zaplenjenog M-60...
|
|
|
|
|
|