Maketarstvo i modelarstvo

350

Maketarstvo i modelarstvo

offline
  • Diplomirani inzenjer informacionih tehnologija
  • Pridružio: 14 Mar 2012
  • Poruke: 464
  • Gde živiš: Kladovo

Prvi pokusaj propao - git se nije stegao kako treba jer bio debeo sloj. a tamo gde se steglo pocelo je da se roni.

Git cu da koristim samo za tanke sljeve, za sada evo ga novi ram sa nagibom kao na onoj fotografiji i putem za shermana. Sada mozgam i trazim nacin kako ovo da ispunim i napravim osnovnu podlogu... Ideje?




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Oxygen 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2012
  • Poruke: 688

ne znam, pogledaj po netu...
Samo, ti se previše ugledao na sliku - na slici je dopuštena i umetnička sloboda.



offline
  • Diplomirani inzenjer informacionih tehnologija
  • Pridružio: 14 Mar 2012
  • Poruke: 464
  • Gde živiš: Kladovo

snasao se nekako. Gips, pa reko git, tanji sloj.

offline
  • Pridružio: 27 Mar 2012
  • Poruke: 179

Napisano: 15 Sep 2012 17:14

Evo gotov F-86 JRV nadam se da vam se svidja Smile



Sledi F-84 isto jrv... Uhvatila me groznica haha. Salim se ne volim tu drzavu nesto posebno ali jako postujem njeno vazduhoplovstvo...

Dopuna: 15 Sep 2012 17:33

A da brajko koliko znam diorama je tek kada su na njoj 3 ili vise figure (mislim neka me neko ispravi ako gresim) a nisam procitao da si planirao da ih ubcis Smile

offline
  • Diplomirani inzenjer informacionih tehnologija
  • Pridružio: 14 Mar 2012
  • Poruke: 464
  • Gde živiš: Kladovo

man utd odlican ti avion Smile

na diorami bice thunderbolt, sherman i tiger tank

offline
  • Pridružio: 27 Mar 2012
  • Poruke: 179

Hvala Smile)))

offline
  • Diplomirani inzenjer informacionih tehnologija
  • Pridružio: 14 Mar 2012
  • Poruke: 464
  • Gde živiš: Kladovo

Napisano: 15 Sep 2012 19:06

malo blata. Moram da stopiram, poceo sam da farbam, a nije si ne git osusio...nisam normalan....



Blato ima jos da doterujem i nadam se da ce lepo da izgleda kada se doda i efekat snega preko. Kolega sa drugog foruma dao mi je tip kako da pravim sneg sa sodom bikarbonom i lepkom.

Dopuna: 15 Sep 2012 19:46

I test stabilnosti - USPESAN! Very Happy

Najrizicniji deo je gotov, na dalje se valjda lagano...









offline
  • Oxygen 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2012
  • Poruke: 688

Ja ću da citiram kolegu sa foruma: stajni trap treba da je uvučen, šta ćeš sad?
@ man utd - to je to. sve u svemu, dobro je ispalo, ima tu i tamo po koji trag iscurelog lepka, ali na greškama se uči. A metalajzeri su metalajzeri, posebno Hambrolovi Wink
Inače, kakva je maketa? Kvalitet delova, uklapanje itd. Možda je uzmem.

offline
  • Pridružio: 27 Mar 2012
  • Poruke: 179

Sve je ok samo je problem kod uklapanja trupa sa krilima Smile

offline
  • Oxygen 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2012
  • Poruke: 688

Jel' tu mora da se gituje?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 9648 korisnika na forumu :: 51 registrovanih, 5 sakrivenih i 9592 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, A3C, Akiro, alex71, bavar357, bb929, Belac91, Bozjidar87, BUDDAR70, coaaco, cyprus, djonsule, dukajov, Dzambas, Džekson, Ercomero, farabut, GH69, Hardenberg, howyesno, Ivoo, kaskadija, kutija11, leopard83, Lester Freamon, LostInSpaceandTime, mat, mikrimaus, N.e.m.a.nj.a., naki011, Natuzzi, nebidrag, nemkea71, Nikoletina Bursac, Oscar, Parker, pein, proka89, raso76, sasics, Savantije, Valter071, Vasilije Budović, VekiJ, Vidlič, virked, Vlad000, yip314, zemljanin, zlaya011, zziko