Preseci i shematski prikazi vojne tehnike

10

Preseci i shematski prikazi vojne tehnike

offline
  • Pridružio: 16 Jan 2007
  • Poruke: 800
  • Gde živiš: 42.47°N 19.28°E

žabarijana Reggiane sagittario


M2 mitraljez kal .50


Ka 50


P51 Mustang


Nakayma ki43




Motor Harijera



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27352
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Prvi (i jedini operativni) vertikalac...



offline
  • Pridružio: 16 Jan 2007
  • Poruke: 800
  • Gde živiš: 42.47°N 19.28°E

A V22 Osprey? MIslim jeste da je krš ali ... Mr. Green

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27352
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Ma, taj osprej ja ne računam u ozbiljan avion...Mada su mnogo dali na njega. Herijer je na Foklandima pomerio granice shvatanja borbe u vazduhu i to dramatično, blago rečeno.
Kad smo već kod dramatike, evo jedne makine koja , da je iskorišćena za ono što je planirana, mogla je da napravi ne dramu, nego tragediju:


offline
  • Pridružio: 07 Jul 2007
  • Poruke: 3942
  • Gde živiš: Ruma

A V22 Osprey? MIslim jeste da je krš ali ...

Pogledaj poslednji post na 2. stranici ove teme Smile

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27352
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Ma, jeste to interesatno živinče, nego meni ne uliva ni malo poverenja...a i pratile su ga neke nesreće.

Evo jedne nezapažene mašine, ali za Francuze veoma značajne.

offline
  • Pridružio: 16 Okt 2007
  • Poruke: 178

Sirius ::Prvi (i jedini operativni) vertikalac...

Djokkinen ::A V22 Osprey? MIslim jeste da je krš ali ...

E, stvarno Bebee Dol ! Pa niko da se seti bar Yak-38 ili Yak-141 Sad ! Samo Harijer pa Harijer Evil or Very Mad ! A prvi nadzvucni STOVL je bio Yak-41!



offline
  • Pridružio: 16 Jan 2007
  • Poruke: 800
  • Gde živiš: 42.47°N 19.28°E

Eh da potpuno zaboravismo na Ruse Confused

Oslonac :: A prvi nadzvucni STOVL je bio Yak-41!

Samo ovaj dio navodno nije tačan...
Citat:Although a Russian website claimed it was the "world's first supersonic VTOL aircraft", that was nonsense, since the German VJ101 and French Mirage III-V VTOL fighters broke Mach 1 two decades earlier.
sa [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 16 Okt 2007
  • Poruke: 178

Vazduhoplovi koje si pomenuo su imali sistem za kratko uzletanje, ali su po svemu ostalom predstavljali klasicne avione Mad ! Prema ovome i Mig-21MF sa raketnim busterima za kratko uzletanje bi bio u ovoj klasi Bebee Dol ! Oni nisu imali motore za vertikalno sletanje! Te stoga, makoliko se nemci i francuzi trudili da to ospore, ti vazduhoplovi nisu pripadali klasi STOVL (Short Take Off and Vertical Landing - Kratko uzletanje i vertikalno sletanje), vec eventualno STOL (Short Take Off and Landing - Kratko uzletanje i sletanje) Evil or Very Mad !

offline
  • Pridružio: 16 Jan 2007
  • Poruke: 800
  • Gde živiš: 42.47°N 19.28°E

Ja sam odmah rekao navodno nisu tačni, a kako nisam lično prisustvovao niti jednom testiranju ne mogu da tvrdim Mr. Green

Mirage je imao dodatnu pomoć 8 RR motora ali ...meni fotke sa recimo [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] liče na vertikalno polijetanje/slijetanje

Doduše ako je vjerovati Wikipediji
Citat:The Mirage IIIV never was able to take off vertically and successfully go supersonic in the same flight; the thirsty and heavy lift jets prevented it Bebee Dol Mr. Green

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 842 korisnika na forumu :: 53 registrovanih, 5 sakrivenih i 784 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, A.R.Chafee.Jr., abramac, BB, bojanstros9, bokicacar, brandža84, BUDDAR70, CHARLIE JA., crnogorac, cuvarkuca, cvrle312, Dado78, darkkran, darth bane, Demi87, djboj, Draganeli, Duce, Dusko_Dugousko, ghoost, JimmyNapoli, JOntra, Koser, LostInSpaceandTime, Manjane, Marko Marković, nebidrag, nenad81, oddsock, ozzy, Petarvu, Pilence, proka89, sasics, Savantije, Sharpshooter, ShtagodShtagod, sickmouse, skok, slono, sspp, Str2022, strn, Tanjagre, user24, VekiJ, Veless, Velibor Radoja, Vlado82, Wehicle, yrraf, 1107