Privredno kretanje namenske industrije Srbije

325

Privredno kretanje namenske industrije Srbije

offline
  • Pridružio: 05 Maj 2009
  • Poruke: 364
  • Gde živiš: Nemacka

RASPRODAJA ORUŽJA Srbija oglasila tenkove, rakete, haubice...

Ministarstvo odbrane Srbije najavilo je da će oglasiti na prodaju više od 480 tenkova i haubica, 220 oklopnih vozila, više od 20.000 pušaka i pištolja i veliku količinu druge municije i opreme.

Kako se navodi na internet sajtu Ministarstva odbrane, Direkcija za nabavke i prodaju planira da ponudi na prodaju 282 tenka T-55 i oko 220 oklopnih transportera M-60, M-80, BTR-50 i BTR-60 i protivoklopnih oruđa POLO, kao i 200 haubica od 105 i 155 milimetra.

Ministarstvo će ponuditi oko 16.700 pištolja kalibra 7,65 milimetra, oko 3.500 automatskih pušaka M-70, oko 120.000 tromblonskih mina i oko 1.500 raketa.

Zainteresovani mogu da kupe i više od 1.100 protivavionskih topova od 20 i 30 milimetara i oko 5.400 ručnih bacača raketa, minobacača i bestrzajnih topova, a na prodaju je i 26 višecevnih lansera raketa M-63.

Na prodaju su i tri radara SNAR-10 za kontrabatiranje neprijateljske artiljerije i više od 140.000 komada razne municije.

U oglasu objavljenom 27. januara na sajtu Ministarstva navodi se da će poziv za učešće u javnom nadmetanju za kupovinu oružja biti upućen onim pravnim licima koja imaju zakonsko pravo za to.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Interesantan komentar:

Gidra
Nedelja, 08. 02. 2015. 10:34h

neregistrovan korisnik.
Znaci Esmark



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Artiljerac
  • Pridružio: 07 Nov 2009
  • Poruke: 3113

koji smo mi retardi...



offline
  • amir
  • Pridružio: 03 Dec 2011
  • Poruke: 87
  • Gde živiš: Lukavac

Lako je prodati, teško je napravit i kupit

offline
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 2402
  • Gde živiš: mirna bačka

Sad bih prokomentarisao nešto u stilu Zorice Marković,ali nije po pravilima...Ustvari zabole me:Prodajte sve smradovi jedni,napišite i nama na ledjima koliko koštamo pa u očin sve.U ova grozna vremena oni prodaju ovo malo tehnike što još ima,a zašto?Da bi se sutra slikali sa zlotvorima što su nas obogatili sa uranijumom a sad će da nas istope u željezari i fajront,završićemo kao terminator...odoh da povraćam praznog stomaka...

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2281

Nije moguce,ovi prethodni su pretopili sve!

offline
  • BSD 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2009
  • Poruke: 3115

mongolac ::Nije moguce,ovi prethodni su pretopili sve!

Bez lozenja samo, oni ranije su svoj deo odradili posteno i to je placeno, sada je stafeta kod ovih novih.

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2281

282 T-55,1100 trocevaca, ne lozi se ti....

offline
  • BSD 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2009
  • Poruke: 3115

Ljubitelj nekih clanova je dobio pasnjak, za poslusnost, bas me interesuje sta ce ovi da dobiju? Mozda da pojedu ovce sa pasnjaka, skromnost je vrlina, jagnjece brigade Very Happy !

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

Постали смо колонија, а да већина народа није ни свесна.....Ако, ако...Косимо како жањемо....

Смејали смо се комшијама, сад дошо и ред на нас...

offline
  • Troja 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 02 Okt 2014
  • Poruke: 675

Ne bi me cudilo da sada krenu neki tekstovi u novinama kako je sistem odbrane najbolji u drzavi,kako imamo najacu vojsku na Balkanu i kako su ljudi ono naj kvalitetnije sto vojska ima itd,itd......
Lepo je Putin juce rekao "Mozda nekome odgovara da zivi u poluokupiranoj drzavi..."

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1243 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 11 sakrivenih i 1151 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, A.R.Chafee.Jr., aleph_one, alex71, ALEXV, Areal84, Avalon015, awathorn, b_z_b, berste23, Bivan, bojcistv, bpop, Bubimir, cemix, Cirkon, dane007, darcaud, Dare, Deki Duga Devetka, Denaya, denisnapast2015, Djota1, Dzuki, esko_hz, gasa97, gobrad, Hans Gajger, Helket, Ikica977, ILGromovnik, Incognito, ivan_8282, IvanMiletic, jalos, Jecmendo, jodzula, jon istvan, K a s p e r, Kontrausluga, kori, M74AB3, m94j, mačković, mexo, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, Moldovan, Mrav Obrad, Nemanja Opalić, nenomir, nikolapetkovic, niksa517, Papadubi, pein, raptorsi, Ray1973, RD84, redstar011, S-lash, sap, Sharpshooter, shone34, Sirius, stegonosa, stevanito, Str2022, styg, Szigetwar, t.e.m.p.l.a.r., tomigun, tubular, vathra, vdeki, veljkovicdani, vpetrovic, Vrač, Yekaterinburg, zemljanin, Zorge, 79693