Privredno kretanje namenske industrije Srbije

441

Privredno kretanje namenske industrije Srbije

offline
  • BSD 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2009
  • Poruke: 3115

voja64 ::Zrenjanin je IMAO još jedno daleko starije i opremljenije brodogradilište Begej ali su ga neki nemili ugasili a ovaj mlađani "Shipyard Bomex 4m" je iznikao na znanju i radnicima ovog starog.

Sta se desilo sa Sinvozom?!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450

Radi, bio sam tamo pre 2 godine, bili Belorusi u poseti, gomila vagona na sredjivanju, ali nisam skorije. Ne cveta naravno ali nije nestao...



offline
  • Pridružio: 20 Sep 2014
  • Poruke: 1966

voja64 ::Zrenjanin je IMAO još jedno daleko starije i opremljenije brodogradilište Begej ali su ga neki nemili ugasili a ovaj mlađani "Shipyard Bomex 4m" je iznikao na znanju i radnicima ovog starog.To staro brodogradilište Begej je jedno vreme bilo i suvlasnik brodogradilišta Bjela u mestu Bjela nedaleko od Tivta.
Nekad bilo sad se samo spominjalo pa i to kako im je Mira Marković kod porinuća tako zdravo ošinula brod sa šampanjcem da je isti sutra dan potonuo do pola korita u Begeju(neko zaboravi da zatvori prinudni izlaz pre porinuća)..


Принудни излаз?

offline
  • Pridružio: 18 Nov 2012
  • Poruke: 427

Bogoslov ::voja64 ::Zrenjanin je IMAO još jedno daleko starije i opremljenije brodogradilište Begej ali su ga neki nemili ugasili a ovaj mlađani "Shipyard Bomex 4m" je iznikao na znanju i radnicima ovog starog.To staro brodogradilište Begej je jedno vreme bilo i suvlasnik brodogradilišta Bjela u mestu Bjela nedaleko od Tivta.
Nekad bilo sad se samo spominjalo pa i to kako im je Mira Marković kod porinuća tako zdravo ošinula brod sa šampanjcem da je isti sutra dan potonuo do pola korita u Begeju(neko zaboravi da zatvori prinudni izlaz pre porinuća)..


Принудни излаз?

Ako se brod prevrne, da moze da se izadje iz njega.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450

BSD ::
Sta se desilo sa Sinvozom?!


Toni ::Radi, bio sam tamo pre 2 godine, bili Belorusi u poseti, gomila vagona na sredjivanju, ali nisam skorije. Ne cveta naravno ali nije nestao...

Zaboravih, trebalo bi da se radi novi depo za odrzavanje ovih novih "ruskih vozova" . Za sada su tri stigla u Zrenjanin a do kraja godine jos dva.

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5468

victoria ::Mačvanska ,nekada mala,Mitrovica Proko.

Moja greska Very Happy, jbg negde na netu pise Sremska, negde Macvanska.

offline
  • Pridružio: 20 Sep 2014
  • Poruke: 1966

Boris BM ::Bogoslov ::voja64 ::Zrenjanin je IMAO još jedno daleko starije i opremljenije brodogradilište Begej ali su ga neki nemili ugasili a ovaj mlađani "Shipyard Bomex 4m" je iznikao na znanju i radnicima ovog starog.To staro brodogradilište Begej je jedno vreme bilo i suvlasnik brodogradilišta Bjela u mestu Bjela nedaleko od Tivta.
Nekad bilo sad se samo spominjalo pa i to kako im je Mira Marković kod porinuća tako zdravo ošinula brod sa šampanjcem da je isti sutra dan potonuo do pola korita u Begeju(neko zaboravi da zatvori prinudni izlaz pre porinuća)..


Принудни излаз?

Ako se brod prevrne, da moze da se izadje iz njega.


Добро је, ја већ помислио да се ради о кингстонима.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Kod završnih radova se na trupu broda po izlasku radnika na farbanju i peskarenju taj otvor ZAVARUJE prema svim standardima ali su u Zrenjnainskom brodogradilištu zbog žurbe taj otvor samo malo zaheftali u nameri da ga posle vikenda dovrše i otišli kući.Rukovodstvo firme je imalo druge političke kombinatorike i tako je brod nezavršen sa navoza porinut ali nije dokraja oslobođen sa mokrog doka gde je jednostavno po porinuću i pod dejstvom ulaza vode završio na dnu.U ponedeljak su ga izvukli ispumpali vodu i otvor propisno zavarili a o bruki se malo ćutalo dok nisu provaljeni...
Šinovoza je u gradu Zrenjaninu bilo dva i to stari pokraj bolnice koga su svesno polako gasili sa otvaranjem novog pogona polovinom devedesetih je i taj novi počeo da posrće pa je on još na nekim merama za održavanje u životu a stari je mrtav.
Skoro pa indentična je bila situacija i sa Radijatorom gde je stari mrtav odavno a novi još pomalo šljaka ..

offline
  • Pridružio: 28 Apr 2007
  • Poruke: 125

Brodogradiliste u Macvanskoj Mitrovici otpustilo u februaru oko 80 radnika,a to znaci nema posla.Losa vest!

online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

Citat:
Бродоградилиште у Перлезу:
Поринуће на сувом због могуће заплене!
Сл. Пашић | 02. април 2016. 14:15 | Коментара: 0

Стечај у “Шипјард Бомексу 4М” у Перлезу. Стратешки партнер за спас. Купац пожурио да одвезе брод како би предухитрио повериоце



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 808 korisnika na forumu :: 80 registrovanih, 7 sakrivenih i 721 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., ArmFPGA, Arsenije, Asteker, bankulen, bb929, blatruc82, Boris90, BOXRR, braca57, Civa, crazydkure, dankisha, Dannyboy, Dimitrije Paunovic, Djokislav, Djota1, DonRumataEstorski, Draganeli, Dzambas, Džekson, Electron, esko_hz, Feller, Foxdie, Glavonja049, Hans Gajger, ivan979, Jager715510, Jeremiah, KizJ, Konda, Kvazar, Lep1na, luka1978, Mcdado, mercedesamg, Metanoja, milenko crazy north, Miler88, miodrag, mm1811, mnn2, monomah, Mrav Obrad, museum, nemkea71, Niki2024, nuke92, OKT, Orc, Panter, Papadubi, Pururin, repac, Seeker, Semberija, Singidunumac, skvara, Smiljkovich, starlights, Stojan Mrsavi, taomaster, tomo2, Toper, Trimi68, vathra, Veless, Velibor Radoja, veljkovicdani, vidra1, VJ, vladao75, vrgudinac, Walter Kurtz, Zec, zemljanin, Zoca, Zoran1959, zoran77