Poslao: 08 Sep 2014 15:18
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16297
- Gde živiš: Lublana
|
Ako je to istina Japanci su pali više i od Grčke. Jaka konkurencija je njihovoj industriji Kina i J. Koreja. Trebali bi to prevazići odbrambenom industrijom za izvoz.
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
Poslao: 08 Sep 2014 15:28
|
offline
- Sim.a
- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2009
- Poruke: 3101
- Gde živiš: Zemlja čuda
|
Kome duguje Japan a kome Grčka? Senzacija od naslova. Prvi kvartal skočio zbog najave rasta poreza a naredni posle toga naravno da je pao. Ništa čudno i neviđeno.
|
|
|
|
Poslao: 08 Sep 2014 15:34
|
offline
- zoran MKD

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jan 2010
- Poruke: 3671
- Gde živiš: Makedonija
|
Sim.a ::Kome duguje Japan a kome Grčka? Senzacija od naslova. Prvi kvartal skočio zbog najave rasta poreza a naredni posle toga naravno da je pao. Ništa čudno i neviđeno.
Јапан ја задужен 300% од БДП , али су све те паре паметно уложене у развој, не у науружање и сл .
Највечи повериоци домачи приватни инвеститори .
|
|
|
|
Poslao: 08 Sep 2014 15:41
|
offline
- Sim.a
- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2009
- Poruke: 3101
- Gde živiš: Zemlja čuda
|
Naravno, zato se kaže Dužan ko Grčka a ne ko Japan
|
|
|
|
Poslao: 08 Sep 2014 18:04
|
offline
- kljift
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Okt 2009
- Poruke: 7301
|
Napisano: 08 Sep 2014 17:57
Da ali i taj dug mora da se servisira rastom.
Dopuna: 08 Sep 2014 18:04
jazbar ::Ako je to istina Japanci su pali više i od Grčke. Jaka konkurencija je njihovoj industriji Kina i J. Koreja. Trebali bi to prevazići odbrambenom industrijom za izvoz.
Ko bi to od njih kupio naoružanje, barem u bukvalnom obliku. Teško da su jeftini, teško da su jeftiniji od Amera ili Izraelaca, dosta toga je licencirano od drugih i na kraju pitanje kupovine političke podrške kroz kupovinu naoružanja u slučaju Japana je diskutabilno.
|
|
|
|
Poslao: 08 Sep 2014 19:56
|
offline
- Cigi

- Legendarni građanin
- Pridružio: 05 Jan 2011
- Poruke: 2977
- Gde živiš: Novo mesto
|
Russia To Take Over, Modernize Ukrainian Defense Enterprises In Crimea
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Citat:Among the crown jewels in the Ukrainian manufacturing industry is the Sevastopol Shipyard, a branch of the Sevastopol Marine Plant. The shipyard is primarily concerned with the repair, modernization and re-equipment of Russian and Ukrainian Naval ships and submarines.
Other major defense manufacturing plants located in Crimea are the Sevastopol Aircraft Plant, the Antonov Design Bureau, the Konotop Aircraft Repair Plant 'Aviakon', the Chuguev Aircraft Repair Plant, the Lugansk Aircraft Repair Plant, the Zaporizhia State Aircraft Repair Plant, the Evpatoria Aircraft Repair Plant, the Mykolaiv Aircraft Repair Plant, the Lviv State Aircraft Repair Plant, and the Lutsk Repair Plant.
Citat:Restrictions for Crimea and Sevastopol
As the EU does not recognise the annexation of Crimea and Sevastopol, the following restrictions have been imposed.
1.The EU has adopted a prohibition on imports originating from Crimea and Sevastopol unless accompanied by a certificate of origin from the Ukrainian authorities. In addition, trade and investment restrictions are in place for the following sectors: infrastructure projects in transport, telecommunications and energy and in relation to the exploitation of oil gas and minerals. Key equipment for the same six sectors may not be exported to Crimea and Sevastopol; finance and insurance services related to such transactions must not be provided.
Sve fabrike sa Krima su već sada pod embargom.
|
|
|
|
Poslao: 08 Sep 2014 21:38
|
offline
- amaterSRB

- Elitni građanin
- Pridružio: 31 Jan 2014
- Poruke: 1655
- Gde živiš: na zalasku sunca
|
Забрана летова одговор на нове санкције?
Руски премијер Дмитриј Медведев најавио је да ће, у случају да Руској Федерацији буде уведен још један сет санкција, у области енергетике или финансијском сектору, Москва бити принуђена да одговори асиметрично, на пример, рестрикцијом летова страних компанија над руском територијом.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
Poslao: 09 Sep 2014 00:17
|
offline
- Pridružio: 26 Apr 2014
- Poruke: 2145
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Санкције су макар привремено блокирале развијене државе ЕУ. Ниједна земља источне Европе
није била против увођења санкција, иако баш оне имају велику штету због Руских контра санкција.
|
|
|
|
Poslao: 09 Sep 2014 09:41
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16297
- Gde živiš: Lublana
|
kljift ::jazbar ::Ako je to istina Japanci su pali više i od Grčke. Jaka konkurencija je njihovoj industriji Kina i J. Koreja. Trebali bi to prevazići odbrambenom industrijom za izvoz.
Ko bi to od njih kupio naoružanje, barem u bukvalnom obliku. Teško da su jeftini, teško da su jeftiniji od Amera ili Izraelaca, dosta toga je licencirano od drugih i na kraju pitanje kupovine političke podrške kroz kupovinu naoružanja u slučaju Japana je diskutabilno.
Skupo im je zato jer su proizvodili ogranićene količine samo za vlastite potrebe.
|
|
|
|
Poslao: 09 Sep 2014 10:04
|
offline
- Pridružio: 24 Apr 2012
- Poruke: 153
|
što se tiče ove zabrane letova, mislim da bi bilo pametno napraviti povlaštenije jedne od drugih u europi, i tako napraviti razdor u EU. npr. jedni plaćaju više ako žele letiti, drugi ne mogu nikako, a treći npr. mogu bez problema.
|
|
|
|