Vojna fotografija

302

Vojna fotografija

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39673

voja64 ::Razminirano minsko polje sa Ruskim zaobljenicima iz Wermahta isti su na kraju morali i da sami prošpaciraju kao dokaz da je sve pedantno odrađeno...Slika sa Histomil.com iz Bundesarhiva.

Prethodne metode razminiranja..

Pronađene mine tom prilikom..


Takođe u opisu treće slike stoji.
"An American paratrooper demonstrates the process of removing a live S-mine. On the left is a Mark I knife" Very Happy



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Okt 2013
  • Poruke: 358
  • Gde živiš: Smederevska Palanka

Грозни, Чеченија 1995. изгледа јако морбидно и језиво, као Стаљинград Confused




offline
  • Pridružio: 26 Avg 2012
  • Poruke: 1219
  • Gde živiš: Srbija

Mnogo potresnih fotografija iz 2. sv. rata.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

online
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Grozni jeste ovako razrušen jeziv kao Staljingrad nekada ali ima i nama bliži grad koji je imao i možda goru sudbinu a ja ga se sećam i pre stradanja dok sam navraćao u njega a sećam ga se i kao sa ove tri slike..





Sećam ga se ovakvog jer je inžinjerijski bataljon u kome sam ja bio na službi među prvima ušao da obavi asanaciju,razminiranje i na kraju rasčišćavanje celog grada i koliko toliko omogući normalan život u njemu...
Nadam se da nije van pravila foruma a u protivnom neka moderator obriše slike a ja ih iz sećanja nažalost nemogu izbrisati-neide to lako.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39673

Napisano: 07 Mar 2016 12:43

Sovjeti zarobili nemački MP40 sa prigušivačem 1945 god.


Dopuna: 08 Mar 2016 12:54

Amerikanac sa bazukom uništio Hecera.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22289

"Hetzer" je zapravo netacan naziv, jedini naziv koristen u nemackoj prepisci je Jagdpanzer 38 (d). Odomacio se posle knjiga iz '60ih.

offline
  • dizajner
  • Pridružio: 16 Apr 2012
  • Poruke: 169
  • Gde živiš: Beograd



offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Predah posade B-36

online
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Napisano: 11 Mar 2016 17:06

Wermahtovi vojnici Islamske veroispovesti.








Dopuna: 11 Mar 2016 17:07

offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

Можда је требало у тему о Лајтнингу, али некако ми се више чинило прикладнијим овде...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1005 korisnika na forumu :: 39 registrovanih, 3 sakrivenih i 963 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, abramac, bb929, bigbear, boranin45, BUDDAR70, celik, CHARLIE JA., crnogorac, d.arsenal321, dukajov, goxsys, Ivan Germanovic, Ivoo, Jablan, Jaxupa, kihot, Kobrim, kutija11, Mirage 2000N, nenad81, novator, Pilence, Plavi1, PO1974, radoznao, ruma, sasics, styg, SympathyForTheDevil, Tafocus, uruk, Vlad000, Vlada78, Vlado82, voja64, vukajlo71, zlatkoa987, zlaya011