Vojna fotografija

394

Vojna fotografija

offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

... дефинитивно јесте нека оптика...

Два фотографије Наталије Боде...



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

... имена бораца на њима, нажалост, нису забележена...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Prednosti mešovite posade-posluge su razne...



offline
  • povjesničar, pedagog
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 2296
  • Gde živiš: Rijeka

Sim.a ::Vojnik levo drži pušku sa optikom?

izgleda da, vjerojatno je riječ o njemačkoj zapljeni izgleda kao gewehr 43

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22267

Snajperka na slici je standardni britanski Enfield No.4T, jasno se vidi okvir i drvenarija iz dva dela. Znaci da 99.99% pripada Britancima.

U Jugoslaviji za vreme 2.s.r. je zaplena jako mala kolicina SP (ne secam se tacno podatka, ima kod Branka Bogdanovica, ali ne vise od par stotina za ceo rat). Rusi su takodje poslli relativno malo istih 1945-1948.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Tutanj na zapad u najavi

online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20868

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Ko ima prvenstvo prolaza-pitam se???

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37725
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Nažalost, nema svoju temu...SAAB-32 Lansen, dopuna gorivom pred poletanje

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Jedna lepo uređena stajanka sa Miga 21 i SU 17 ako vem pravo..

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1259 korisnika na forumu :: 89 registrovanih, 11 sakrivenih i 1159 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Avalon015, avijacija, bigvlada, Bobrock1, bojanstros9, bojcistv, Bolencebl, boromir, Bubimir, Ca6otep, cenejac111, cikadeda, Cirkon, Clouseau, Comyymoc, DalmatinacMF, dane007, DeerHunter, Deki Duga Devetka, Demi87, doktor097, dule10savic, dusanobr, DuškoMraz, Džekson, Gogi_avio, Goxy1, Great White, GveX, Hans Gajger, Hitri, iceburn, Kole1975, kunktator, ladro, m94j, Magistar78, Marko00, mercedesamg, mexo, mikidragi, mikrimaus, Milan 84, milenko crazy north, mirkoro, misaru, Mzee, nebidrag, Nepopravljivi, nixos, Nole, OgnjenMitric, Paklenica, panzerwaffe, Parker, pein, Petar888, pobeda, Podljub, precan, Pururin, radza1, redstar011, repac, ruma, sap, saputnik plavetnila, sasics, shlauf, Smiljkovich, Snorks, Solunac na steroidima, sombrero, Sone0883, Srky Boy, stalja, stegonosa, tanzanija, Tvrtko I, vaci, Vasilije Budović, VJ, Vojkan Petrovic, Vrač, vukovi, Zastava, zdrebac, ZetaMan