Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

1301

Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5281

Tačno. Operacija je trajala od jeseni 1990. pri čemu su na rate Izraelci došli u posed kompletnog radara za Mig 29, ukupno tri protivbrodske rakete i to po jednu komletnu P-15, P-21 i P-22, te još posebno i nekoliko glava vođenja, oko 7 raketa Kh-25, Kh-29 i Kh-58 i par torpeda SET-40. U poslednjoj zaplenjenoj hamburškoj partiji su bili SA 6 lanser, Rston i uređaj za prenos podataka, ukupno tri kompletna elementa iz sastava baterije i dve Šilke. Sve iz arsenela NVA.
Aleks može dalje!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 13 Avg 2011
  • Poruke: 1486
  • Gde živiš: Zajecar

Ok, jedno prosto.
Koji je prvi masovno proizvođeni tenk sa gasnom turbinom kao glavnim pogonskim uređajem?



offline
  • Pridružio: 20 Maj 2017
  • Poruke: 2474

El ono švedsko čudo računaš kao tenk ? Ako je to ono što si mislio neka dalje nastavi onaj ko postavi njegovu preciznu oznaku, ja za par sati putujem.

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22297

Strv 103. Jeste tenk, jer je za to namenjen i za tu svrhu koriscen. Kao sto su M10/M18/M36 samohodke iako imju kupolu.

offline
  • Pridružio: 13 Avg 2011
  • Poruke: 1486
  • Gde živiš: Zajecar

Tačno.
Mada je i ranije bilo eksperimenata sa korišćenjem turbine za pogon tenkova (Nemci su pred kraj DSR eksperimentisali sa turbinskim motorom za "Tigar"), Strv 103 je prvi MBT koji je ušao u upotrebu i serijski proizvođen.
Pošto je Oluj predo štafetu, Bojank nastavlja.

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22297

Koje je artiljerjisko orudje najveceg kalibra korisceno u obalskoj artiljeriji JNA?

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

Jel ono neko austrijsko čudo od 190mm?

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

Ko je i kada prvi put upotrebio korpuse?

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22297

Ups, nisam video da je Chafee odgovorio tacno.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Maj 2010
  • Poruke: 1418
  • Gde živiš: Ajvar city

Ако се добро сећам корпусе је први употребио Непи. А година је 1805. када је формирао Голему војску.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1763 korisnika na forumu :: 98 registrovanih, 6 sakrivenih i 1659 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, A.R.Chafee.Jr., Ailton, alberto, ALEXV, Ares12356, awathorn, baltazar01, Bane san, Bbbggg1979, bestguarder, blatruc82, bojank, brufen, Chainsaw, CHARLIE JA., cifra, Cigi, Colt D, cuvarkuca, dejan1972, Dogma21, Dolinc, DonRumataEstorski, Draganeli, DragoslavS, dskrlec33, dushan, Electron, Ezbuck, Feller, galijot, Gorilo_1991, goxin, Ikica977, jalos, Jose, Kriglord, Krusarac, Kudun, Lošmi, luka35, M74AB3, Mae, Marko Marković, Marko88, Mcdado, mercedesamg, Miki281, milenko crazy north, Miler88, miljannis, MILO-VAN, milos97, mir juzni, mirkoro, mm1811, mnn2, nemkea71, Nepopravljivi, nesa1962, nixos, Nmr, obsc, OKT, oldtimer, Orc, Pekman, peradetlić, Permaldar, picknick, predragc, proljece, Pururin, Robin, skok, skvara, SlaKoj, Smajser, Snorks, sokojet, sspp, stagezin, StalniPromatrač, stegonosa, taomaster, TRZH92, vathra, vidra boy, Vlada1389, voja64, Walter Kurtz, YU-UKI, zaoka, zeka013, Zoca, zokilivac, Zrcalo