Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

796

Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

Tako je easy!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • gloyer  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Feb 2007
  • Poruke: 3761
  • Gde živiš: Banat

RJ je postavio pitanje na drugoj temi, a ja ga prenosim:
RJ ::navodno je ovo ispitivanje tada novog oružja od strane sovjeta - ko kojem sredstvu se radi ?



Dakle, šta je ovo?



offline
  • 1199 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 29 Dec 2011
  • Poruke: 841

neki top po vickers sistemu, ali koji...

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2012
  • Poruke: 24
  • Gde živiš: Banja Luka

То је ЧК М1.Противтенковско оружје колико сам схватио,37мм

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Написао би још ал'не знам руски Very Happy

offline
  • gloyer  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Feb 2007
  • Poruke: 3761
  • Gde živiš: Banat

Napisano: 11 Mar 2012 23:03

Bila je opcija i za GAZ (i Willys)... Hint: kalibar 37mm...

Dopuna: 11 Mar 2012 23:04

Eto, dok ja napišem hint, Napster pogodi.
Tako je, to je ČK-37 M1, praktično skinut sa aviona i postavljen na motor.
Nastavi.

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2012
  • Poruke: 24
  • Gde živiš: Banja Luka

4.марта 1941 Британска морнарица је напала Њемачке снаге код окупираних Норвешких острва и потопила 11 бродова.Како се зову та острва ?

offline
  • gloyer  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Feb 2007
  • Poruke: 3761
  • Gde živiš: Banat

Ovčija ostrva?

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

Lofotska ostrva.
Operacija se zvala Claymore.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Britanski komandosi su izvršili prepad na luku i pouništavali nemačke brodove i naftne instalacije i sa sobom poveli Norvežane koji su hteli da se priključe savezničkoj borbi.

Zbog ovoga je Hitler u Norveškoj tokom rata držao preko 200 000 vojnika koji su vreme provodili -ne radeći ništa!

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2012
  • Poruke: 24
  • Gde živiš: Banja Luka

Napisano: 11 Mar 2012 23:23

Нису Овчија острва.

Dopuna: 11 Mar 2012 23:25

Тако је Маркхане,настави даље.

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

Hvala.
Koja je oznaka ovog aviona i po kojoj akciji iz leta 1941. je značajan?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1665 korisnika na forumu :: 88 registrovanih, 7 sakrivenih i 1570 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6.5lapua, A.R.Chafee.Jr., ALEXV, arsa, Avalon015, awathorn, black venom, bojcistv, Bokiboks, bokicacar, bolenbgd, branko7, brkan1, Bubimir, burevesnik, carinko, Chainsaw, Cirkon, cole77, darionis, dejan1972, Deki Duga Devetka, Dimitrise93, doktor1964, Dragacevac, draganca, dusanobr, FileFinder, Flanker-G, Foxdie, Georgius, Hans Gajger, hellenic, Ilija Cvorovic, Ivica1102, Jelly4183, Jeremiah, JOntra, K a s p e r, kunktator, Lance Guest, Lep1na, Limeni91, Marko Marković, markolopin, mean_machine, MiGac, mile.ilic75, Milometer, milos97, Mirage 2000N, Mićko, Moldovan, monomah, N.e.m.a.nj.a., nebidrag, Nemanja.M, nenad81, Nepopravljivi, OgnjenMitric, Orc, Petar25, Podljub, proka89, radovanstojkov023, raso76, rodoljub, Rok A Bit, saputnik plavetnila, shota91, Sky diver 29, Smiljke, Solunac na steroidima, Spinosa, Stanlio, Tamo neko, Tastatura ratnik, Tihi86, Troja, Tvrtko I, Vanderx, Veless, vespa nikola, VJ, voja64, XBMC, zlatkoa987, zlaya011