|
Poslao: 01 Maj 2011 17:15
|
offline
- mean_machine
- Legendarni građanin
- Pridružio: 23 Dec 2006
- Poruke: 12669
|
CHARLIE JA. ::Mesec dana od zauzimanja ostrva do prvog napada Velike Britanije.... Dovoljno vremena da se lepo utvrde i dovuku potrebna sredstva. Da je ovaj rat duže trajao ne bi Britanci izdržali.
Ali me i dalje čudi da je vrlo malo bombi detoniralo!
Pa da je 2/3 njih eksplodiralo napravili bi im takav haos da je to čudo!
Nisu čak ni minirali priobalje? Ni u moru nisu mine postavljali...
Krenuli ljudi u rat ko da idu jagode da beru! Tra-la-la... Tako su i prošli! Srećom imali onako požtrvovane pilote, tehičare i vojnike pa im je sramota manja.
Zamisli krenuli u rat sa 5 exsoset-a!?
Što makar ne kupiše 15-20 i 5 aviona, pa da ih plotunski ispljuju? Lepo za 3 dana sve lansiraju (Francuzi ne stignu da reaguju, a nek 2 od 3 pogode to je 10-13 Britanskih brodova na dnu)!
Englezi su poslali oko 25 ratnih i verovatno još oko 15-ak pomoćnih brodova... 1/3 su mogli ladno da im potope da su se lepo spremili! Ma da su imali 8 OSA II RČ sa po 8-10 SS-N-2B/C garant bi bilo drugačije!
Ovo je gore nego Sadam u Kuvajtu!
Po meni jedino se u novijoj istoriji Gruzija gore pripremila za rat!
Ko na izlet da krenuli...
Kad već napadaš spremi se za to! Iz perspektive poraz ili pobeda, godinu ili dve nisu toliko strašne! Bolje dve godine spremati vojsku i državu za rat nego jednom izgubiti za mesec ipo dana od nekog ko je na drugoj strani sveta bukvalno!!
Hunta je krenula u rat zbog velikih demonstracija protiv vojne vlasti, koje su tada bile u Argentini a razlog za demonstracije je bila vrlo ozbiljna ekonomska kriza. Racunali su na patriotska osecanja naroda i nadali se da Britanci nece ratovati zbog nekih tamo Foklanda
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 01 Maj 2011 20:37
|
offline
- mikalano
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 01 Maj 2011
- Poruke: 12
|
Prvo pozdrav svima! Folklandski rat me odavno zanima. Gledao sam nekoliko dokumentaraca i u jednom su Argentinci objasnili svoje probleme i greske.
Bombe nisu eksplodirale jer su ih mahom izbacivali iz A4 u niskom letu. Kako eksplozija ne bi ugrozila i avion, upaljaci na bombama nisu bili trenutni vec sa odlozenim dejstvom. Taj deo oko namestanja upaljaca nije izveden kako treba.
2 exoceta na prikolici na ostrvu su bila sa nekog broda, jedan je ispaljen i pogodio je brod HMS Glamorgan
Dopuna: 01 Maj 2011 20:37
Dostava Exoceta za SE iz Francuske je bila u toku i svi su trebali da budu isporuceni do oktobra - novembra, kad je cini mi se i bio tempiran
napad na Folklande. Cekali su dostavu Exoceta i as30 iz Perua, nabavku delova za A4, otpis britankih nosaca aviona iz mornarice i smirivanje konflikta sa Cileom...
I naravno najbolje moguce vremenske uslove na Atl.okeanu. Prolece na juznoj hemisferi i jesen na severnoj. Nisam siguran za ovo ali cini mi se da su tada najgori uslovi za plovidbu u juznom Atlantiku.
Takav je barem imala plan Arg.vojska. Tj. nekoliko oficira koji su bili zaduzeni za planiranje i provodjenje priprema. Generali koji su predvodili huntu su medjutim bili uplaseni zbog esksalacije gradjanskog protesta u samoj Argentini i pokrenuli su napad preuranjeno...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Maj 2011 11:11
|
offline
- ljubasav

- Super građanin
- Pridružio: 19 Avg 2010
- Poruke: 1350
- Gde živiš: NIŠ
|
A zna li neko, zašto bitanski operateri u ovoj sali koriste ove zaštitne rukavice i odela.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Maj 2011 11:41
|
offline
- Vlada78

- Moderator foruma
- Pridružio: 17 Maj 2008
- Poruke: 13017
- Gde živiš: Srbija
|
Ja koliko znam navodno nose sve to iz razloga da im nista ne bi odvracalo paznju od posla koji rade.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|