Kupovina novog visenamenskog helikoptera

118

Kupovina novog visenamenskog helikoptera

offline
  • Pridružio: 21 Feb 2013
  • Poruke: 200

Zna li neko koju sve opremu sadrzi ova verzija helikoptera sto treba da nam stigne?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • KUZMAR  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 25 Feb 2011
  • Poruke: 5455

Viceroy ::Zna li neko koju sve opremu sadrzi ova verzija helikoptera sto treba da nam stigne?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20876

Фотографије хеликоптера Ми-17 које је Србија купила од Русије
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]




offline
  • Troja 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 02 Okt 2014
  • Poruke: 675

Dikovic za Odbranu.

Citat:Незаобилазно питање јесте и стање у нашем ваздухопловству. Хоће ли Војска Србије добити дуго најављиване хеликоптере Ми-17? Јесте ли и Ви уверени да би неколико ваздухоплова „подигло на ноге” оно што се толико дуго урушавало?

– Током ове године Војска Србије ће се опремити с два вишенаменска транспортна хеликоптера Ми-17 В-5. Сви уговори су потписани, стручне екипе раде на пријему хеликоптера и у току је обука наших припадника у седишту произвођача. На томе нећемо стати. У наредном периоду набавићемо још два хеликоптера и ремонтовати постојеће „осмице”. Поред тога, очекујемо увођење у употребу школско-тренажних авиона „ласта” и опремање нашег ваздухопловства тим авионима. Планирамо модернизацију „орла” и Г-4.

Да се разумемо, проблем који имамо с ресурсима у Ратном ваздухопловству и противваздухопловној одбрани тиме неће бити решен. За потпуну модернизацију, потребно је више новца. Не треба заборавити и да је развој ПВО система и копнене компоненте најмање једнако важно као и развој ваздухопловства, а у неким ситуацијама делује и одлучујуће.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Са два Ми-17В-5 неће се решити проблем транспортних хеликоптера.

Хеликоптери Ми-8Т су сви произведени 1981. и ресурси након ремонта истичу 2018. Али неки су већ испали због техничких проблема.

Ми-17 испада 2017. када мора на ремонт.

Дакле ако држава не интервенише по било каквом питању ми 2018. остајрмо само на ова два Ми-17В-5.

Сумњам у ремонт Ми-8Т.

offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1771
  • Gde živiš: Moslavina

Ova dva su tek početak, kupiti će još novih. Sve će to biti dobro...

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33445

Samo sto bi super bilo da bude ova 2 + 4 + 4 + 4 a nadam se ne po samo 2...pa da se to tegli

I Dikson gore najavljuje jos 2 i remont osmica.

Citat:У наредном периоду набавићемо још два хеликоптера и ремонтовати постојеће „осмице”.


Samo ko i Zixo nisam siguran za opravdanost cedjenja suve drenovine iz ovih starih osmica...

offline
  • Sall  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1905

Alo ljudi, sta je sa vama? Izbori? Nista,a? Pa Dikovic je Vucicev covek, i on je aktivan ucesnik kampanje!
Ako bude jos helikoptera, aj' se kladimo da idu UN...

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Eh, taj ''naredni period''

Inace sam prijatno iznenadjen pitanjem novinara Odbrane - dok je odgovor klasicno prasinarski - treba love, al bitan je i KOV

offline
  • Sall  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1905

Ne izmisljam ja toplu vodu. Vucic je jos odavno, kada se pominjala nabavka transportnog aviona rekao kako nam letelice osim za nas trebaju i za UN. Zivi bili pa videli.

Pricanjem o buducim aktivnostima i samo pominjanje "modernizacije Orla..." vidi se na koju vodenicu vuce ovu pricu. Ja se samo nadam da oni nisu ozbiljni sto se tice Orla. A onda pomislim da je to tehnicki malo izvodljivo, pa mi odmah bude lakse.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1083 korisnika na forumu :: 71 registrovanih, 8 sakrivenih i 1004 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleksandar11332, Avalon015, bankulen, bojankrstc, brufen, Chainsaw, Cirkon, crazydkure, Darth Malak, dejno, Dekanovic, Devil city 1989, dexteroza, divison, djonsule, dozorni, dradex, dushan, ElGenius, Frunze, Georgius, Glavonja049, goxin, Helket, hyla, iceburn, Igor Antonic, Kapo64, king011, Kriglord, kunktator, Kurgan, lcc, Litostroton, Marko Marković, MaschinenPistole, Mcdado, mdp92, mean_machine, metallac777, mino bosanac, mocnijogurt, Natuzzi, nekdo, Nepopravljivi, Nikolajevic, nobutado, Nole, oblivion, Pantaaa, Papadubi, Petarvu, rajkoplje, rodoljub, shaja1, Sinduk, sspp, stegonosa, Stevan2026, styg, Tvrtko I, Vanderx, vathra, Vlada76, Volkhov-M, Vozd0714, vuksa72, Wehicle, YugoSlav, ZetaMan, 787