Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

561

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

online
  • sap 
  • Super građanin
  • Pridružio: 08 Sep 2010
  • Poruke: 1376

Žrnov ::Немци и остали увелико штанцују дронове за Украјину и давно сам постављао линкове када је та намера по први пут обнародована. Сада то даје резултате. Штета је већ велика, а тренд је растући.

Напредовање на фронту је преспоро да би било фактор који искључује те нападе. Појачано разарање по Кијеву и диљем Украјине такође неће зауставити нити успорити раст удара по Русији. А напади се морају обуздати јер стварају кумулативну штету. Такође постоји и опасност од синергије тих штета, да последице буду веће од збира појединачних. Дакле предстоји неки одговор Руса на ову ситуацију.

Не верујем у могућност брзог успостављања дефанзивног одговора који би знатно смањио број пролазака. Вођен том логиком закључујем да остаје неки изнуђени офанзивни потез, али који?

Мени се намеће као решење потпуно разарање енергетског система Украјине. Колико год се овде тврдило да је то неизводљиво и даље сам мишљења да се упорним и масовним ударима могу правити регионални колапси који ће у једном моменту прећи у потпуни. Овде се помињало да је по питању остављања струје можда и постојао неки договор УСА-Русија. После ових удара по дубини, то и да је постојало више не важи. Гаси струју па нека са агрегатима јуре сигнале


Једино би рекао да се не слажем да појачани руски удари који слиједе неће успорити учесталост удара по Русији.Зауставити их неће али мислим да би их морало успорити,прориједити.
За заустављање је неопходно сламање проксија,давно сам о томе писао и о тим могућностима.
Небуди теби речено ал понекад ми се чини да нико ништа не чита већ само пише па онда ухватим себе да и ја често пишем једно те исто.
Ал бар читам.
Људи,будите хладне главе ако хоћете да преживите.Веће су шансе.Не будите тенденциозни.
Малоприје колега пише Путинове црвене линије из чланка ББСија.Ја лијепо прочитам и нигдје не пише да је Путин поставио црвену линију већ је наслов такав.Путин образлаже ситуацију
и каже шта ће то да значи ако се деси,да мора изазвати реакцију и да ће они размислити и
донијети одлуке како ће и шта ће.
И оно,,ракетирање Вороњежа и туку по Вор.,,Једна ракета не значи ракетирање,разарање.Погодили су ту фабрику,а неразорили Вороњеж.И то не значи да је уништена,значи немојте да правите Међеда од миша.Ајд нек је и пацов ал није медвјед.
Не призивајмо руски нуклеарни одговор као рјешење.
Мој дјед се затекао у Бгд.6.4.41.Преживио бомбардовање заштићен тијелима у поорушеном заклону.Причао нам је да су радници на данашњи дан те године славили и веселили се кад су чули да је рајх напао СССР.Знали су да је то први дан краја за трећи рајх и окупацију.
Ево и нас у истој ситуацији.Не треба да славимио ал нетреба ни да кукумавчимо над русима.
На крају крајева,нек немају горива,нек виде да је рат,нек схвате да су под нападом четвртог рајха и нек гледају овај пут да ураде посао до краја како је требало прошли пут да ураде.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 16 Jan 2023
  • Poruke: 197

Potvrdjujem Georgiusov post o limitu od 20l za gradjane,ceka se satima u redovima a pocela je I ulicna prodaja na flasu, cena sitnica 5e/l.



offline
  • Pridružio: 08 Dec 2011
  • Poruke: 2628
  • Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo

Citat:Stanje na forumu je odlicno, ljudi razmjenjuju svoja misljenja, sto je sustina foruma.

Ne, stanje nije odlično, jer svako drugo mišljenje koje se kosi sa bravurama sovjetskih, pardon ruskih generala nije dobro došlo, do te mjere da smo konstatirali da je rat završen prošlog ljeta (uz logiku da je drugi svjetski rat završen 1941 porazom Njemačke kod Moskve)

Citat:Ja sam u svom postu objasnio zasto sam nekoga etiketirao kao "iracionalan", bilo bi lijepo da sidjes sa svojih visina i da nam objasnis u cemu mi grijesimo.

Ne, uzeo si krajnja razmišljanja, a preskočio jako mnogo drugih koji govore u prilog njihovoj teoriji. Visine ne bih komentirao.

Citat:Sto se tice "..katastarske cestice.." to bi trebalo da bude jasno svima zasto se oslobadja...to je Rusija

Nije upitno zašto se oslobađa, upitna je čestica.

offline
  • Pridružio: 01 Avg 2018
  • Poruke: 200

I kada i ako Rusija zauzime preostale teritorije čiju je aneksiju proglasila, rat neće prestati. EU će finansirati i naoružavati Ukrajinu da nastavi da uništava infrastrukturu duboko u Rusiji. Bez slamanja Ukrajine, Rusija ovaj rat ne može završiti. U ovom trenutku to ne izgleda moguće i očito je da će rat još dugo da traje.

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7683

DaliborVukadinovic ::To što je 2023, 2024, 2025 bilo propaganda i svi smo valjda znalibda jestw propaganda je sada u junu 2026. surova REALNOST. Ja sam završio na "temu nafte i goriva".

Bilo je i u 2025 ili 2024. udara na gorivo, te je na Krimu bilo nestašice i redova (a čini mi se i još negdje, mimo Krima) pa je pojedincima bilo džabe postaviti i po pet linkova vijesti (koje nisu ukrajinski ili zapadni izvori) i citata o tome. Vodio sam takvu "bitku" svojevremeno. Jednostavno imaju svoju sliku o Rusiji i odbijaju realnost. A da je bila vijest o nestašici goriva u Ukrajini, bila bi dovoljna vijest od sumnjivog ruskog telegram kanala napravljenog juče. Tu ti već nema preispitivanja. Zaslijepljenost.
Svake godine ima neko strateški važno selo nakon čijeg gubitka Ukrajincima pada sve u vodu i kreće kolaps. Samo još ono ostalo i to je to. Možda i bude, samo pomalo je smiješno to najavljivati evo već četiri godine i jače.

offline
  • Pridružio: 08 Apr 2022
  • Poruke: 733

Na X-u su se pojavile informacije o navodnom napadu dronova na, koliko razumijem, rusku zemaljsku komunikacionu stanicu "Dubna" u moskovskoj oblasti.Ne postavljam linkove jer su moguc psy-op na talasu, za sada, uspjesne kampanje kojom je paralisan Krim , a Kremlj primoran da stoicki podnosi ponizavanja od strane gospodara rata na kolektivnom Zapadu.Ako ko zna vise bilo bi zgodno da podjeli informacije, a ako je dezinformacija molim urednistvo da obrise ovaj post.

online
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7397

Žrnov ::Немци и остали увелико штанцују дронове за Украјину и давно сам постављао линкове када је та намера по први пут обнародована. Сада то даје резултате. Штета је већ велика, а тренд је растући.

Напредовање на фронту је преспоро да би било фактор који искључује те нападе. Појачано разарање по Кијеву и диљем Украјине такође неће зауставити нити успорити раст удара по Русији. А напади се морају обуздати јер стварају кумулативну штету. Такође постоји и опасност од синергије тих штета, да последице буду веће од збира појединачних. Дакле предстоји неки одговор Руса на ову ситуацију.

Не верујем у могућност брзог успостављања дефанзивног одговора који би знатно смањио број пролазака. Вођен том логиком закључујем да остаје неки изнуђени офанзивни потез, али који?

Мени се намеће као решење потпуно разарање енергетског система Украјине. Колико год се овде тврдило да је то неизводљиво и даље сам мишљења да се упорним и масовним ударима могу правити регионални колапси који ће у једном моменту прећи у потпуни. Овде се помињало да је по питању остављања струје можда и постојао неки договор УСА-Русија. После ових удара по дубини, то и да је постојало више не важи. Гаси струју па нека са агрегатима јуре сигнале


Sa velikom groznicavoscu su svi ti evropski oruzari od startapa do BAE radili na dronovima, krstarecim raketama, balistickim te hibridima. Uz ono sto se predstavlja kao ukrajinsko sa ko zna cijim komponentama naravno. Tako da su mnogo ranije Rusi mogli da racunaju na ovo. Na Ukrajinu kao lansirnu platformu svojih starih neprijatelja.
Pravo da ti kazem steta sustinski i nije velika jer Rusija vodi veliki rat u Ukrajini. To ima li benzina za licnu potrosnju i da li neko uznemirava Moskovljane najmanji je problem. Pitanje je jesu li i kako raspolozeni da to prihvate. Da je rat velik, tezak i trazi zrtve. Da prostora za eskapizam od svega toga nema. Valjda ne mora vise oligarhe da baca kroz prozor.
Ja sam napisao da su do sada morali da rasporede nekoliko divizija na jugu Bjelorusije jer nema poente da u jednom ovakvom ratu te divizije ne postoje i nisu rasporedjene na tom mjestu. Kao sto trupe `Rezervnog fronta` moraju da postoje na neaktivnom frontu stare rusko - ukrajinske granice. Dosta je vremena proslo od 2022 i brojnost vojske mora da ide skokovito gore. Pa mozda i budu upotrijebljene makar i za zbunjivanje zapadnih planera rata.
Struja, zeljeznica, luke, gorivo, a bogami i protivnicko rukovodstvo morace da bude na nisanu ruskih stratega sa paralelnom akcijom na nekom od frontova.

online
  • Nemanja
  • Gradjevinski Inženjer
  • Pridružio: 27 Maj 2022
  • Poruke: 147
  • Gde živiš: Beograd

E pa kada je već tako, neka Rusija proglasi ratno stanje i mobilizaciju kada su već namagarčeni i lepo mobilišu milion ljudi pa jedno 600 000 udari na Kiev, preostalih 400 000 iz Bresta krene na Lavov. Uz to, unište kompletan energetski sistem Ukrajine, i to je to.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 865 korisnika na forumu :: 16 registrovanih, 1 sakriven i 848 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: avijacija, DonRumataEstorski, hyla, Karaula, kybonacci, Leonov, m94j, Mane88, nemkea71, Otto Grunf, pirke96, redstar72, sap, Steeeefan, Trimi68, ulogovan