|
Poslao: 22 Jun 2026 21:56
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 3121
- Gde živiš: Beograd
|
Georgius ::
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Inače, idi probaj da sipaš gorivo od Belgoroda, Voronježa, Orela pa sve do Msk pa ćeš da vidiš.
p.s. iz tih gradova imam iz prve ruke informacije. Ili nema goriva, ili je ograničenje na 20l da se sipa.
Jedino je u Moskvi za sada ok što se tiče goriva.
Па да ли ви старно мислите да је не знам ко је "Крепкое слово" и какав је то лажов.
Он и Дејан, не зна се ко је гори. Кад нису изгинули на Вконтакту чија је јединица Вукови.
А ни један није видео СВО, тешки хоштаплери. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Уосталом није ни важно, лаку ноћ и збогом.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 22:04
|
offline
- Pridružio: 23 Avg 2022
- Poruke: 295
|
Georgius ::kunktator: "Ali imaju Kinezi."
Super. U tom slučaju šta će im uopšte fabrike. Nek sve kupuju od Kineza.
Imas li ti zlog brata blizanca? Ovaj post je primjer odsustva racionalnog razmisljanja.
Komentar kunktatora (ako sam dobro shvatio) se odnosio na tvoju tvrdnju "....Rusija ovim tempom neće moći da izdrži..."
Drugim rijecima, uz malu pomoc svojih prijatelja, sve je moguce..
Ja mislim, da im nece trebati ni pomoc prijatelja...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 22:11
|
offline
- Shinobi

- Počasni građanin
- Pridružio: 08 Apr 2022
- Poruke: 732
|
Gadjanje ruskih gradova zapadnim raketama je ovdje samo jos jedna predjena Putinova crvena linija.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Mozda je u kraj pameti ali bi se posle svega vidjenog i imajuci na umu da Rusija vise nema velik spoljnoekonomski bazen za pravljenje para, a ni novca za bacanje u petoj godini rata, moglo spekulisati da su ruske reakcije na uzastopna samaranja sa Zapada vise odredjene kineskim nego sopstvenim crvenim linijama.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 22:13
|
offline
- Pridružio: 25 Maj 2025
- Poruke: 72
|
To što je 2023, 2024, 2025 bilo propaganda i svi smo valjda znalibda jestw propaganda je sada u junu 2026. surova REALNOST. Ja sam završio na "temu nafte i goriva".
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 22:16
|
offline
- Sim.a
- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2009
- Poruke: 3412
- Gde živiš: Zemlja čuda
|
"Do sada je trebalo da nema nicega u Rusiji a ona ekonomski biolji stoji od zapadne Evrope."
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 22:23
|
offline
- Pridružio: 29 Sep 2024
- Poruke: 46
|
Pitanje: koliko je naselja/sela/gradova u posljednjih 12 mjeseci Ukrajina osvojila ("povratila nazad")? I, koji se postotak lansiranih ukro dronova uspije provući kroz ruski pvo i napraviti značajnu, ne-civilnu štetu? Sigurno postoji neka statistika.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 22:25
|
offline
- Pridružio: 27 Mar 2022
- Poruke: 220
|
Немци и остали увелико штанцују дронове за Украјину и давно сам постављао линкове када је та намера по први пут обнародована. Сада то даје резултате. Штета је већ велика, а тренд је растући.
Напредовање на фронту је преспоро да би било фактор који искључује те нападе. Појачано разарање по Кијеву и диљем Украјине такође неће зауставити нити успорити раст удара по Русији. А напади се морају обуздати јер стварају кумулативну штету. Такође постоји и опасност од синергије тих штета, да последице буду веће од збира појединачних. Дакле предстоји неки одговор Руса на ову ситуацију.
Не верујем у могућност брзог успостављања дефанзивног одговора који би знатно смањио број пролазака. Вођен том логиком закључујем да остаје неки изнуђени офанзивни потез, али који?
Мени се намеће као решење потпуно разарање енергетског система Украјине. Колико год се овде тврдило да је то неизводљиво и даље сам мишљења да се упорним и масовним ударима могу правити регионални колапси који ће у једном моменту прећи у потпуни. Овде се помињало да је по питању остављања струје можда и постојао неки договор УСА-Русија. После ових удара по дубини, то и да је постојало више не важи. Гаси струју па нека са агрегатима јуре сигнале
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 22:27
|
offline
- Soslan
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 24 Maj 2026
- Poruke: 29
|
Sim.a ::"Do sada je trebalo da nema nicega u Rusiji a ona ekonomski biolji stoji od zapadne Evrope."
Rast bdp u poslednje 4 godine Rusija, Francuska, Britanija i Nemacka:
Country,2022,2023,2024,2025 (est.),4-Year Average Growth
Russia,-1.2%,+4.1%,+4.1%,+1.0%,~2%
France,+2.5%,+0.9%,+1.1%,+1.2%,~1.43%
United Kingdom,+4.3%,+0.1%,+1.1%,+1.3%,~1.70%
Germany,+1.8%,-0.3%,-0.2%,+0.3%,~0.40%
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 22:43
|
offline
- Sim.a
- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2009
- Poruke: 3412
- Gde živiš: Zemlja čuda
|
Kako sam znao da će potegnuti rast BDP-a
Ma super je.
Priče da će propasti za 10-14 dana su glupost ali i ovo ponavljanje propagande koja glanca je ništa manje "realno". Prosto da poželiš rata pa da ti skoči BDP.
Što im više Ukrajina pravi štete njima bolje. Trebaće to sve ponovo napraviti plus popuniti magacine. Što duže traje Rusiji sve veći BDP.
|
|
|
|
|
|