Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

563

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

offline
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5592
  • Gde živiš: Novi Sad

Kurgan ::

Русија ни 1812. ни 1941-45. није добила запад без озбиљне жртве свог народа, па тако неће моћи ни сада.


Управо је то и проблем, што може и без жртвовања народа а они су опет изабрали пут да се чека да изгине ко зна колико Руса да би победили. Пар превентивних удара (без приче у празно) на одређена места би спречила испоруку оружја којима тренутно Украјина терорише Русију.

Ја тамо имам и родбину и пријатеље и могу вам рећи како се ћурак преокренуо за 180 степени у последњих годину дана. Успели су од највећих патриота да направе мрзиоце власти, тиме што не раде ништа и глуме лудило и вечито траже неке договоре са партњорима.

И онда на крају Путин данас изјави овако нешто:

Западные страны пока не дошли до того, чтобы бить по РФ со своей территории, они понимают, что будет ответный удар, заявил Путин.

Запад још није дошао до тога да ударају по РФ са своје територије, они знају да ћемо одговорити.


Значи, у почетку је било запад не сме да достави ништа од оружја Украјини, биће одмазде...до тога да запад не сме са своје територије да удари а са Украјинске могу да туку колико хоће.

Што пре схватите да овде нема никакве стратегије, стратегијског планирања и неке доктрине и прихватите реалност на терену, биће вам лакше.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7685

Pošto spominjete ekonomiju

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1726

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Godisnjica od Ukro raketiranja plaze kod Sevastopolja ATACMS projektilima sa kasetnom municijom

offline
  • Pridružio: 16 Jan 2023
  • Poruke: 198

Dumam nesto, zapad ne mora uopste jos par godina da salje cizmu na Rusiju,mrcvare ih dronovina, mrcvare ih ukrajincima ,rusi moraju celu Ukrajinu uzeti da bi se ovo zavrsilo I onda ce im ostati unistena zemlja koju ce morati da izdrzavaju.Upitno je kolko je to bolje od okupirane nerazrusene Ukrajine.Rusi nemaju proksija koji bi bio njihova Ukrajina na zapadu,najblize tome je Iran ali on nije niciji proxy. Severno korejanci nemaju taj potencijal,mogu da izbace Juznu Koreju I Japan iz jednacine ali ne resavaju evropljane.Kina moze da nastanca svega kolko im treba ali u Ukrajini nema dovoljno meta vise ni za postojece ruske kapacitete,veci deo se pravi na zapadu sad, a bez skupe nafte nema sloma zapadnih ekonomija.Rusi moraju da eskaliraju I to ce kao I do sad raditi postupno dok ne uzmu celu ukrajinu. Medjutim pocinje da se nazire I treca ne nuklearna opcija,vec smo videli sukobe nukleranih sila I ne nukleranih, Rusiju -Ukrajina,USA-Iran,Izreal -Iran gde nije doslo do upotrebe nukleranog oruzija.A videli smo I sukob nukleranih sila Indija -Pakistan koji se zavrsio expresno. Sukob Rusija-NATO ne znaci automatski I kraj cvilizacije dokle god se uzdrzavaju od konvecionalih udara po strategijskim nuklearnim snagama. Mislim da klizimo ka tome,besomucnom uzajamnom droniranju dok steta ne postane tolika da ce morati da se sedne za sto.

online
  • Apok  Male
  • Legendarni građanin
  • Izrada proPotipova
  • Pridružio: 27 Apr 2013
  • Poruke: 2540
  • Gde živiš: Beograd

Ја не знам чему ова кукњава сваке недеље. Украјина мрцвари Русију у нади да ће тако победити. Запад снабдева са свим и свачим да би се то остварило. Руси гледају да десеткују Украјинце и тако да дођу до тачке слома. Никакви демонстративни удари по Украјини неће их натерати на предају. О заузимању целе Украјине нема ни говора.
Нормално да ће Украјина да лупа по Русима где стигне. И нормално да Руси не смеју да лупају по Европи.

online
  • Pridružio: 21 Feb 2025
  • Poruke: 18

Да ли уопште може да се размишља у правцу да Русија направи паравојску у регионима Украјине која се "одметне" од владе у Москви, типа проксија нови "Вагнер", и крене да ракетира производне погоне у државама Европе. Руси кажу нисмо ми, ови су се отели од нас, ми их само снадбијевамо, све уредно са фактурама/донацијама и сл. Ок, можда би нато кренуо активније у украјину, али активније би и страдао. Ексалирати Руси морају. Ако се овако настави, овај дрогаш ће по попијеној руској словенској крви можда добацити за првог испод фирера. По мени једини излаз, мораш креирати свог проксија...
Да ли је реално да те ракетирају са гпс/старлинк управљивим дроновима и ракетама а ти ниси изашао на црту и пресавио табак, е овако више нећемо. Јбт имају ли икога да смисли нешто паметно и прејебе камарилу?

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22273

Kajzer Soze ::Valjda je ruska namenska industrija u ove 4 godine ojacala i povecals proizvodnju...
Jeste.
Citat: da moze da opremi 300 do 500 000 novih vojnika
Veoma upitno.

Citat:
Drugo, gde se denesu silni tenkovi, IFV i APC
Na frontu ih nesto nema (jasno da su dronovi tu) znaci da su u rezervi negde


Nema ih na frontu jer postoji jedan jos ozbiljniji problem od nedostatka materijalnih sredstava - nedostatak sistemskih resenja za BPL i nedostatak doktrine koja bi omogucila efektivnu upotrebu OMJ u uslovima koriscenja BPL.
"Ali tek se pojavilo" nije izgovor, jer se u 2.s.r. za par godina naucilo kako da se bori sa mnogo pretnji koje se pojavljuju. Cak i u 1.s.r. koji ima stereotip "zaglavljenog rata" se ozbiljno radilo i na kraju doslo do resenja za pat poziciju.

Citat:Mene najvise zulja da za ove 4 godine nisu ojacali SEAD kapacitete da makar potisnu dovoljno Ukro PVO oko linije fronta a ne tek po dubini[/quote]
Kombinacija okostalosti doktrine, nedostatak ideja medju nadleznima i tehnickih nemogucnosti resenja.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 979 korisnika na forumu :: 88 registrovanih, 14 sakrivenih i 877 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, AC-DC, ALEXV, Apok, Avalon015, baltazarxx, bavar357, Bodin86, bojan1234, bojan313, bojank, bojanstros9, Borkanović, borya90, BrusLi, Ca6otep, CHARLIE JA., cyprus, doragan, dozorni, dushan, dushkomkd, fijufijukrozkapiju55, foka106, Gradjanin, HogarStrashni, janezek67, Jaz, jodzula, JOntra, Khaless, Koplje, Kruger, Krusarac, Kvaka22, laurusri, Linda, lord sir giga, LostInSpaceandTime, Marko Marković, Milan 84, milenko crazy north, Miler88, Milometer, milutin134, moldway, Naj-Turs, narandzasti, nebidrag, nemkea71, nenad81, nesa1962, niksa517, nisamBot, nixos, Nomica, opt1, pablojepao, panzerwaffe, Permaldar, picknick, Pilence, powSrb, Pururin, Radula, RJ, SamoGledam, Semprini, Sevetar, skok, Smiljkovich, Stoilkovic, tamno.nebo, taomaster, tooljan, tritonus, US_Rank_0, veljkovicdani, vidra1, vladaa012, Vladimir O., Vladonius, Vozd0714, zaoka, Zastava, zemljanin, Zmaj Tolak, 79693