Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

583

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7404

BVP ne treba ni proizvoditi nego neku novu varijantu na bazi M113 OT sa protivdronovskim paketom. Vatrenu podrsku neka daje za to namjensko vozilo opet na sasiji tog novog M 113.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7404

Sto se tice americkih privatnih kompanija, ipak se cini da su Mask, Gejts i ostali samo titulari te imovine koja je hajmo reci drzavnog karaktera. Kao sto su cini mi se i ruski tajkuni produzena ruku svojih politickih mecena.
E sad neko ulozi pare u satelite i procesore kao i regrutaciju kadra za te potrebe na nivou citavog svijeta, a neko opet razbucava novac stecen direktno iz ruskih resursa opet na nivou citavog svijeta.
Kad god je Amerikancima trebala mobilizacija njihove industrijske baze za vojne potrebe vremenski tajming za citav taj poduhvat bio je ekstremno kratak. Novac za to se odstampa da odobrovolji ljudi da ne bi sve izgledalo kao u Sjevernoj Koreji odnosno da SAD budu Sjeverna Koreja sa Diznilendom.
Naravno nekad su to i precijenjeni poluproizvodi, a nekad odnosno cesto zaista gejmchendzeri bez analoga u svijetu.



online
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 4730

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

"Situacija na smjeru Raj-Oleksandrivka, Donjecka oblast:

Ruske snage nastavile su svoje ofenzivne operacije prema Slavjansku, postižući novi napredak u području Raj-Oleksandrivka.

Na jugu su ruske snage očistile niz položaja uz autocestu sjeverozapadno od Privilla i infiltriraju se dalje prema sjeverozapadu uz autocestu do kanala Siverski Donjec. Druge snage infiltriraju se prema zapadu preko kanala u sela Malinivka i Tihonivka.

Na sjeveru su Rusi očistili selo Fedorivka Druha i uspostavili kontrolu nad položajima zapadno od Dibrove. Odatle se infiltriraju prema sjeverozapadu preko kanala u selo Jurkivka, a neki vojnici dosežu sve do južnih prilaza Orihuvati. To čini južni bok prema ukrajinskim uporištima južno i jugoistočno od Raj-Oleksandrivke, koje Rusija trenutno pokušava opkoliti.

Na sjeveroistoku ruske snage pokušavaju formirati sjeverni bok prema tim uporištima. Uspjeli su očistiti niz položaja sjeverno od velikih šuma i uspostaviti kontrolu nad ukrajinskim uporištima južno od Riznjivke. Odatle su zauzeli cestu prema Rai-Oleksandrivki i uspostavili kontrolu nad položajima u istočnim i sjeveroistočnim dijelovima grada. Infiltracije se provode u zapadne dijelove grada, kao i u polja na jugoistoku. Borbe se nastavljaju za sjeverni dio Nikiforivke i selo Lipivku, kao i za jaruge i šume na istoku gdje se Ukrajina polako istiskuje sa svojih uporišta.

Na sjeveru, Rusi su zauzeli položaje u šumama zapadno od Kalenikija i produbili svoje infiltracije u velikoj šumi istočno od grada Nikolajevke. Druge jurišne skupine poboljšale su svoje položaje sjeveroistočno od Kalenikija, zauzele zapadni dio Krive Luke i provode duboke infiltracije u šume istočno od Nikolajevke i duž južne obale rijeke Siverski Donjec prema Piskunivki.

+ ~20,62 km² u korist Rusije."

Ruske snage približavaju se Slavijansku i Kramatorsku.

offline
  • Pridružio: 18 Mar 2026
  • Poruke: 12

@Tvrtko I Komentar za most je napisao kolega novator ne navodeci izvor.Na sluzbenom telegram kanalu mosta pise da pri izlasku sa krima ima 2100 automobila i da se ceka 5 i vise sati a sa tamanske strane gdje se ulazi na krim nema cekanja.Ako sam dobro razumio ruski.

offline
  • Pridružio: 17 Feb 2025
  • Poruke: 146

kljift ::Sto se tice americkih privatnih kompanija, ipak se cini da su Mask, Gejts i ostali samo titulari te imovine koja je hajmo reci drzavnog karaktera. Kao sto su cini mi se i ruski tajkuni produzena ruku svojih politickih mecena.
E sad neko ulozi pare u satelite i procesore kao i regrutaciju kadra za te potrebe na nivou citavog svijeta, a neko opet razbucava novac stecen direktno iz ruskih resursa opet na nivou citavog svijeta.
Kad god je Amerikancima trebala mobilizacija njihove industrijske baze za vojne potrebe vremenski tajming za citav taj poduhvat bio je ekstremno kratak. Novac za to se odstampa da odobrovolji ljudi da ne bi sve izgledalo kao u Sjevernoj Koreji odnosno da SAD budu Sjeverna Koreja sa Diznilendom.
Naravno nekad su to i precijenjeni poluproizvodi, a nekad odnosno cesto zaista gejmchendzeri bez analoga u svijetu.


Sustina je u sledecem ako je neki privatnik zaradio neke pare ,drzavi platio sve sto se od njega trazi.Drzava te pare potrosila na neke nepotrebne ili neke druge a ne predvidjene stvari.Zasto bi to bila briga privatnika.Drzava ako misli da taj neko zaradjuje previse ,oporezuj ga extra ,digni porez jos.Ne mozes kriviti tog privatnika ili bilo kog za lose stanje u vojsci.
Zasto bi ti,ja ili bilo ko treci bio kriv za to stanje a ne onaj ko je nadlezan za taj sektor.Sta uhapsi karikiram Abramovica zato sto je neki debeli General potrosio lovu za uniforme.
Mislim stvarno ako je tako onda sa mnom nesto debelo nije u redu. Ziveli

offline
  • Pridružio: 01 Dec 2009
  • Poruke: 2462
  • Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......

Da to objasnim ovako
U slucaju da vojska nema dovoljno kamiona i radnih masina po zakonu ima pravo da od privatnih kompanija rekvivira vozila, ali prvo to ide na dobrovoljnoj bazi, ako ne oduzima se po zakonu kao i gorivo i maziva i delovi za odrzavanje, a neki put ide i radna snaga uz.
Ukoliko zemlja izgubi rat dodje druga vlast taj bogatas moze ostati bez icega i novca i masina i fabrike i skladista.
Nova vlast nova pravila.
I da ne zaboravim najvaznije drzava ima pravo da donese zakon u kome konj vise nije konj vec kamila i raspise kaznu.
Isto tako moze da raspise zakon u kojem se sva imovina oduzima osim nuznog smestaja i gube se gradjanska prava.
Moze se drzavi

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8228

Da su oni npr. po Rusiji neke dobrice koje radom i znanjem stvorile imperije pa ajd. Uleteli kad je trebalo i pokupili državne resurse zbog političkih veza i korupcije.

Drugo, država ima pravo da usmerava šta će se dešavati sa privredom, sve moćne ekonomije znaju tačne momente kad je država intervenisala i kako. U Koreji ih okupio predsednik i rekao "do sad ste pravili to od sad pravite to", država će pomoći ali eto. Država itekako ima načine da ih natera i u njihovom sopstvenom interesu, razume se. Niko tu nije postao siromašniji. Kod Rusa, nažalost, se svelo da država samostalno petlja oko modernih tehnologija dok lideri ekstraktorske privrede ulažu novac u ličnu imovinu u inostranstvu. Mada je to u jednom trenutku moralo tako zbog mira u kući.

Treće, kod Amera i svih drugih, u razvoju tih firmi je država često direktno učestvovala, finansiranjem raznih programa, te je jedan od najvećih kupaca.

Četvrto, kad neko preraste svoje granice i granice uobičajenog bogatstva, država mora da ga ima pod nekom kontrolom inače imamo pokušaje otimanja politčke vlasti na globalnom nivou od strane megakorporacija i država uvek vežba mišiće da ih podseti ko drži uzde jer i te firme imaju pare jer ih narod plaća. Država ima monopol sile u ime tog istog naroda.

Peto, pravila igre su ista od praistorije do danas, samo našminkana. Sve te teorije o liberalnom ne znam ti čemu su samo to, teorije. Jedan polušok sam imao kad sam pre 15ak godina ispratio jednu skandinavsku zemlju, "ubertransparentnu", demokratsku, divnu itd koliko su bili spremni da idu daleko da zaštite interese svoje države i koliko ti glava ne vredi ništa kad se namerače na tebe. Rusi su onako za njih (više su egzotika), mi svakako potpuno neuki paceri. Ništa ne guta temeljnije čoveka od "demokratskog mraka". Manuti se ideologije.

online
  • Pridružio: 28 Apr 2012
  • Poruke: 1752

Napisano: 27 Jun 2026 10:15

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

“ Сателитски снимци су потврдили оштећење главне антене комплекса Свемирског комуникационог центра Владимир, зграде Главног хардверско-софтверског комплекса и Хардверско-техничке зграде.

Сателитске снимке који приказују оштећења објавила је заједница Exilenova+.

Генералштаб Оружаних снага Украјине је известио да је удар извршен 22. јуна, истог дана када и напад на Свемирски комуникациони центар Дубна у Московској области.”

Dopuna: 27 Jun 2026 10:24

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Pukli jos jednu fabriku u Rusiji
Titan-Barikadi

Dopuna: 27 Jun 2026 10:49

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

O problemima snabdevanja gorivom Ukrajinaca u blizini linija fronta

@kljift

Sto se tice BVP, pre koliko godina je bese prvi put prikazan Manul? BMP-3 unapredjena verzija. Ima svoje mane al opet bolje od originala
I nekako da udje u proizvodnju a bilo je najava

offline
  • Pridružio: 08 Dec 2011
  • Poruke: 2631
  • Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo

Postoji više kanala na telegramu koji šalju informacije u realnom vremenu o stanju na mostu. Trenutno je na čekanju s obje strane po cca 400 vozila. Čeka se oko 2h.

Međutim ovo je relativno. U roku od kojeg sata ovo jako brzo poraste pri uzbunama, preletima dronova itd. Nestašica goriva napravila je situaciju da vozila sa Krima idu preko mosta u nabavku. Ograničena je količina na 200l pri kupnji.

Na više mjesta je registriran otpor, verbalni incidenti i sl. domicilnog stanovništva zbog "krimljana" koji dolaze u nabavku.

online
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7698

Gubici za ukrajinske Migove 29.

Jedan pao u poltavskoj oblasti

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Jedan uništen na zemlji, a tu je i tvdrnja za drugi, odnosno da je pogođeno vozilo koje ga je dopunjavalo gorivom.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1047 korisnika na forumu :: 89 registrovanih, 4 sakrivenih i 954 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A3C, Apok, Asteker, b_z_b, Bbbggg1979, bigbear, BlackTower, Bobrock1, Bojan85, bokicacar, boromir, BOXRR, bozomotika, Buzdovan, CHARLIE JA., Colt D, darkojbn, debeli, Deki Duga Devetka, dekiau, deLacy, Desmond, Dorcolac, Dovla 1980, Dragon Order, drimer, dulleo, EVIDENTICAR, Flanker-G, g_g, Georgius, ginjica, iceburn, Ilija Cvorovic, jarovitt, Jelly4183, Jeremiah, Joint Chief, Kadzo, Kajzer Soze, Korle, Kriglord, kunktator, lima, LostInSpaceandTime, Marko Marković, Medojed, mercedesamg, milbos, milenko crazy north, Milos1987, mishkooo, Mićko, Moldovan, nebidrag, Nepopravljivi, OgnjenMitric, Opeshek, Orc, Paklenica, pasko2025, Permaldar, Pero, proka89, Pururin, radza1, Redred, repac, S2M, Sharpshooter, Sirius, sslay, strn, styg, Szigetwar, tanakadzo, tomo2, Troja, Trpe Grozni, Tvrtko I, ulogovan, VanZan, VaRvArI 85, vidra1, VJ, vzd1389, Wehicle, zrno, |_MeD_|