Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

579

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

offline
  • Pridružio: 18 Nov 2022
  • Poruke: 337

Pa jesu to njih opet preveslali u medjunarodnim dogovorima (na Aljasci)

Realno bi delegacija kojoj se ovo desi po x put mogla podneti i ostavku...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Jun 2018
  • Poruke: 2338

mocnijogurt ::
Masovnom upotrebom dronova, zapad je u ukrajini uspeo da izbiju veliku stvar rusima iz ruku, vatrenu podršku pešadiji i mobilnost,

bojank ::
Mobilnost im je izbijena pre bilo koje masovne upotrebe BPL osim za izvidjanje, klasicnom odbranom zasnovanom na pesadiji, OMJ i klasicnim PO sredstvima (POVR pre svega).


Дајете премало значаја инжерењским јединица. Поставили су милионе мина, ископали ко зна колико хиљада километара ровова, траншеја и осталог. Изградили огромну количину бункера, дотова и чега све не; излили непојмљиве количине армираног бетона. Не треба заборавити лажне положаје, лажне мете и остало.
Укри ће годинама после рата љубити инжењерце у дупе.



offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27358
  • Gde živiš: I ja se pitam...

ArchaBasha ::Pa jesu to njih opet preveslali u medjunarodnim dogovorima (na Aljasci)

Realno bi delegacija kojoj se ovo desi po x put mogla podneti i ostavku...


Мислим да они чекају да се неко од наших форумаша одобровољи (смилује) и додели им неколико генијалних савета, пошто, је ли, Руси немају везе с дипломатијом, како је овде много пута закључено. Додуше, гледано с трибина, али и то је неки поглед... GUZ - Glavom U Zid

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2011
  • Poruke: 213

nije bilo nikavih dogovora vise reklama, izvidanja terena i kako putin dise i velika reklama trumpu a gledajuci kako trump funkcionira nepredviljiv je ko grom nikad neznas kad ce opizdit
gledajuci da ima fijasko sa iranom za ocekivat je da ce pokusat popravit imidz preko kicme ukrainaca i evrope ( ne kosta ga nista jedino zaraduje ) i zaostrit retoriku prema rusiji
Rusi su neodlucni , nepricipealni, prete ,obecavaju i u osnovi jih polako vise nitko ne shvaca ozbiljno
ma kakva god je vlast, demokratska , diktatorska i jos koje uredenje , ako nemoze zastiti svoje gradane na adekvatan nacin a ima resurse i ne zeli jih upotrebit ce propast i urusit se .
kroz rat ajd SVO se proteze prica o egzistencijalnom ratu nek je pola istine o moci Rusije gde je ta sila
vidimo da deterent nuklearnog oruzja ne igra ( iran demostriro silu asimetricki udario po onome sta najvise boli profit i ameri stali ) prica da cuvaju resurse za veliki rat sa natom glupost danas je najbolji deterent odlucnost a i oduvjek je bila

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22297

nemkea71 ::...
Дајете премало значаја инжерењским јединица...


Apsolutno. Sa moje strane jer pretpostavljam (verovatno pogresno) da je ljudima jasno da je rad inzinjerije osnova svake uspesne defanzivne operacije.

offline
  • Cigi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Jan 2011
  • Poruke: 3043
  • Gde živiš: Novo mesto

ArchaBasha ::Pa jesu to njih opet preveslali u medjunarodnim dogovorima (na Aljasci)

Realno bi delegacija kojoj se ovo desi po x put mogla podneti i ostavku...


Rusi su pregovarali sa Witkoff i Kushner koji veze nemaju sa političkom establišmentom u Americi. I toliko su teški.

Rubio je kategorija sa kim se razgovara.

Trump je u godinu dana predao rat protiv Rusije Evropi.

offline
  • Pridružio: 18 Nov 2022
  • Poruke: 337

Ja sam dao misljenje na osnovo izjave Lavrova sa prosle strane

Ako on ne znam sa kime je razgovarao, koji je nivo tih razgovora bio i dal je bilo dogovora ili ne, onda ga jebi

offline
  • beowl  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 14 Sep 2009
  • Poruke: 1902

pein ::
„Ако једна страна, у овом случају САД, стави на сто своје предлоге за решење, за начин приступа овој кризи, а друга страна изрази сагласност са тим предлозима, онда рећи да није било договора некако није баш елегантно.“


Ne znam čega je u Enkoridžu bilo ili nije bilo ali deluje mi da će Rubio morati da stavi nekoliko gvozdenih ploča na analni otvor kako bi sprečio Lavrova da se pošto-poto uvuče unutra sve sa pertlama.

Stvarno je više neprijatno gledati tu patetičnu boljarsku nadu da će SAD krenuti otvoreno kontra Evrope i dogovoriti se direktno sa njima, pa da opet mogu da se upucavaju silne milijarde u jahte umesto u tamo neke mitraljeze.

offline
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5596
  • Gde živiš: Novi Sad

bojank ::

Apsolutno. Sa moje strane jer pretpostavljam (verovatno pogresno) da je ljudima jasno da je rad inzinjerije osnova svake uspesne defanzivne operacije.


Писали су зналци на пер места да пољске радионице, сада пете године рата, имају знања и могућности за ремонт технике више него неке фабрике наменски за то прављене. Кажу да чуда праве од уништене технике. Враћају у строј буквално било шта. И баш је било конкретно реч о тунгускама и шиљкама, да би 'ладно могли да у трупу убаце ~300ком заливађених и да би то могло да реши проблем ових дронова што нон стоп лете свуда. Само...њет приказа са врха Confused

offline
  • Pridružio: 24 Nov 2015
  • Poruke: 101

bojank ::
A oni Bradley sluzi za ukras? Stryker? Ili se voze u kamionu?

Opet ides u krajnost. Amerima oni nisu vezani za namenu kao rusima. Odnosno, tako pisu sami ameri jbg

Citat:
Mobilnost im je izbijena pre bilo koje masovne upotrebe BPL osim za izvidjanje, klasicnom odbranom zasnovanom na pesadiji, OMJ i klasicnim PO sredstvima (POVR pre svega).

A bogami nije bas tako bilo. Rusi su bili mobilni dok nisu omasovili dronove ukri. Da li su imali gubitaka, da, da li ih je zakucalo u pozicioni rat - pa ne. A to vidimo ako npr uporedimo danas situaciju i situaciju pre 2-3 godine

Citat:
I kakve veze sve to ima sa nesposobnoscu da organizuju dovoljnu proizvodnju mitraljeza?


Kao sto rekoh, podjoh od PKMa i da im je potreba za istim uvecana jer nemaju blisku vatrenu podrsku od strane BTRa i BMPova, a nemaju je jer su laka meta za dronove, pa ih eventualno koriste iskljucivo kao ameri, istovari i bezi
Zasto nisu organizovali vecu proizvodnju istih, nije mi poznato, ne mogu da nadjem

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1067 korisnika na forumu :: 78 registrovanih, 9 sakrivenih i 980 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, aleksandar11332, alex71, aramis s, Avalon015, bobomicek, Bobrock1, bojcistv, bokicacar, Boris90, boxbole, bpvl, Brankojle, brufen, celik, celt, coaa, comi_pfc, Crazzer, debeli, dejan1972, delrey, Demi87, Dimitrise93, draganca, dusanobr, dzada, Džekson, feanor, goran.vvv, goxin, gregorxix, HrcAk47, Incognito, Iskander, Istman, ivan1973, ivicasimo, Jester, jon istvan, kNikS, Kole1975, kybonacci, ladro, Lieutenant, luka35, markolopin, mercedesamg, mgolub, milanpb, Miler88, milutin134, Mitogna, Mićko, Mrav Obrad, neutrino, nikolapetkovic, nixos, nobutado, Pantaaa, Petarvu, rakivan, Remarqe, Singidunumac, skok, Srki98, Srpska zauvjek, stegonosa, stibium51, styg, tomo2, ujke, v82, vaci, veljkovicdani, zillbg, 79693, 800077