|
Poslao: 22 Jun 2026 22:44
|
offline
- Kajzer Soze
- Elitni građanin
- Pridružio: 28 Apr 2012
- Poruke: 1723
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Rusi poklopili regrutni centar
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
A medijska kampanja oko Belorusije i dalje traje
Sad opozicija dalje informacije da se Belorusija unazad mesecima vec sprema za rat?!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Za sad to vidim samo na ukrajinskim medijama na engleskom
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 22:56
|
offline
- Kajzer Soze
- Elitni građanin
- Pridružio: 28 Apr 2012
- Poruke: 1723
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Putin: ako prihvatimo da NATO aktivno ucestvuje u sukobu moracemo da primenimo drugaciji odgovor
Posto lik govori ono sto je ovde receno X puta
Ne moze Ukrajina sama tek tako zapadnim oruzijem da bije, od izvidjanja do biranja cilja i lansiranja
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 22:59
|
offline
- Pridružio: 08 Sep 2010
- Poruke: 1375
|
- 12Ovo se svidja korisnicima: kunktator, Vrač, jalos, Pavel Medved, Pururin, ssekir75, ILGromovnik, zlaya011, Bubimir, burevestnik, Otto Grunf, Kriglord
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Žrnov ::Немци и остали увелико штанцују дронове за Украјину и давно сам постављао линкове када је та намера по први пут обнародована. Сада то даје резултате. Штета је већ велика, а тренд је растући.
Напредовање на фронту је преспоро да би било фактор који искључује те нападе. Појачано разарање по Кијеву и диљем Украјине такође неће зауставити нити успорити раст удара по Русији. А напади се морају обуздати јер стварају кумулативну штету. Такође постоји и опасност од синергије тих штета, да последице буду веће од збира појединачних. Дакле предстоји неки одговор Руса на ову ситуацију.
Не верујем у могућност брзог успостављања дефанзивног одговора који би знатно смањио број пролазака. Вођен том логиком закључујем да остаје неки изнуђени офанзивни потез, али који?
Мени се намеће као решење потпуно разарање енергетског система Украјине. Колико год се овде тврдило да је то неизводљиво и даље сам мишљења да се упорним и масовним ударима могу правити регионални колапси који ће у једном моменту прећи у потпуни. Овде се помињало да је по питању остављања струје можда и постојао неки договор УСА-Русија. После ових удара по дубини, то и да је постојало више не важи. Гаси струју па нека са агрегатима јуре сигнале
Једино би рекао да се не слажем да појачани руски удари који слиједе неће успорити учесталост удара по Русији.Зауставити их неће али мислим да би их морало успорити,прориједити.
За заустављање је неопходно сламање проксија,давно сам о томе писао и о тим могућностима.
Небуди теби речено ал понекад ми се чини да нико ништа не чита већ само пише па онда ухватим себе да и ја често пишем једно те исто.
Ал бар читам.
Људи,будите хладне главе ако хоћете да преживите.Веће су шансе.Не будите тенденциозни.
Малоприје колега пише Путинове црвене линије из чланка ББСија.Ја лијепо прочитам и нигдје не пише да је Путин поставио црвену линију већ је наслов такав.Путин образлаже ситуацију
и каже шта ће то да значи ако се деси,да мора изазвати реакцију и да ће они размислити и
донијети одлуке како ће и шта ће.
И оно,,ракетирање Вороњежа и туку по Вор.,,Једна ракета не значи ракетирање,разарање.Погодили су ту фабрику,а неразорили Вороњеж.И то не значи да је уништена,значи немојте да правите Међеда од миша.Ајд нек је и пацов ал није медвјед.
Не призивајмо руски нуклеарни одговор као рјешење.
Мој дјед се затекао у Бгд.6.4.41.Преживио бомбардовање заштићен тијелима у поорушеном заклону.Причао нам је да су радници на данашњи дан те године славили и веселили се кад су чули да је рајх напао СССР.Знали су да је то први дан краја за трећи рајх и окупацију.
Ево и нас у истој ситуацији.Не треба да славимио ал нетреба ни да кукумавчимо над русима.
На крају крајева,нек немају горива,нек виде да је рат,нек схвате да су под нападом четвртог рајха и нек гледају овај пут да ураде посао до краја како је требало прошли пут да ураде.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 23:04
|
offline
- Pridružio: 16 Jan 2023
- Poruke: 197
|
Potvrdjujem Georgiusov post o limitu od 20l za gradjane,ceka se satima u redovima a pocela je I ulicna prodaja na flasu, cena sitnica 5e/l.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 23:09
|
offline
- Pridružio: 01 Avg 2018
- Poruke: 200
|
I kada i ako Rusija zauzime preostale teritorije čiju je aneksiju proglasila, rat neće prestati. EU će finansirati i naoružavati Ukrajinu da nastavi da uništava infrastrukturu duboko u Rusiji. Bez slamanja Ukrajine, Rusija ovaj rat ne može završiti. U ovom trenutku to ne izgleda moguće i očito je da će rat još dugo da traje.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 23:13
|
offline
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 7683
|
DaliborVukadinovic ::To što je 2023, 2024, 2025 bilo propaganda i svi smo valjda znalibda jestw propaganda je sada u junu 2026. surova REALNOST. Ja sam završio na "temu nafte i goriva".
Bilo je i u 2025 ili 2024. udara na gorivo, te je na Krimu bilo nestašice i redova (a čini mi se i još negdje, mimo Krima) pa je pojedincima bilo džabe postaviti i po pet linkova vijesti (koje nisu ukrajinski ili zapadni izvori) i citata o tome. Vodio sam takvu "bitku" svojevremeno. Jednostavno imaju svoju sliku o Rusiji i odbijaju realnost. A da je bila vijest o nestašici goriva u Ukrajini, bila bi dovoljna vijest od sumnjivog ruskog telegram kanala napravljenog juče. Tu ti već nema preispitivanja. Zaslijepljenost.
Svake godine ima neko strateški važno selo nakon čijeg gubitka Ukrajincima pada sve u vodu i kreće kolaps. Samo još ono ostalo i to je to. Možda i bude, samo pomalo je smiješno to najavljivati evo već četiri godine i jače.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Jun 2026 23:56
|
offline
- kljift
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Okt 2009
- Poruke: 7397
|
Žrnov ::Немци и остали увелико штанцују дронове за Украјину и давно сам постављао линкове када је та намера по први пут обнародована. Сада то даје резултате. Штета је већ велика, а тренд је растући.
Напредовање на фронту је преспоро да би било фактор који искључује те нападе. Појачано разарање по Кијеву и диљем Украјине такође неће зауставити нити успорити раст удара по Русији. А напади се морају обуздати јер стварају кумулативну штету. Такође постоји и опасност од синергије тих штета, да последице буду веће од збира појединачних. Дакле предстоји неки одговор Руса на ову ситуацију.
Не верујем у могућност брзог успостављања дефанзивног одговора који би знатно смањио број пролазака. Вођен том логиком закључујем да остаје неки изнуђени офанзивни потез, али који?
Мени се намеће као решење потпуно разарање енергетског система Украјине. Колико год се овде тврдило да је то неизводљиво и даље сам мишљења да се упорним и масовним ударима могу правити регионални колапси који ће у једном моменту прећи у потпуни. Овде се помињало да је по питању остављања струје можда и постојао неки договор УСА-Русија. После ових удара по дубини, то и да је постојало више не важи. Гаси струју па нека са агрегатима јуре сигнале
Sa velikom groznicavoscu su svi ti evropski oruzari od startapa do BAE radili na dronovima, krstarecim raketama, balistickim te hibridima. Uz ono sto se predstavlja kao ukrajinsko sa ko zna cijim komponentama naravno. Tako da su mnogo ranije Rusi mogli da racunaju na ovo. Na Ukrajinu kao lansirnu platformu svojih starih neprijatelja.
Pravo da ti kazem steta sustinski i nije velika jer Rusija vodi veliki rat u Ukrajini. To ima li benzina za licnu potrosnju i da li neko uznemirava Moskovljane najmanji je problem. Pitanje je jesu li i kako raspolozeni da to prihvate. Da je rat velik, tezak i trazi zrtve. Da prostora za eskapizam od svega toga nema. Valjda ne mora vise oligarhe da baca kroz prozor.
Ja sam napisao da su do sada morali da rasporede nekoliko divizija na jugu Bjelorusije jer nema poente da u jednom ovakvom ratu te divizije ne postoje i nisu rasporedjene na tom mjestu. Kao sto trupe `Rezervnog fronta` moraju da postoje na neaktivnom frontu stare rusko - ukrajinske granice. Dosta je vremena proslo od 2022 i brojnost vojske mora da ide skokovito gore. Pa mozda i budu upotrijebljene makar i za zbunjivanje zapadnih planera rata.
Struja, zeljeznica, luke, gorivo, a bogami i protivnicko rukovodstvo morace da bude na nisanu ruskih stratega sa paralelnom akcijom na nekom od frontova.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 23 Jun 2026 01:01
|
offline
- pirke96

- Građanin
- Nemanja
- Gradjevinski Inženjer
- Pridružio: 27 Maj 2022
- Poruke: 147
- Gde živiš: Beograd
|
E pa kada je već tako, neka Rusija proglasi ratno stanje i mobilizaciju kada su već namagarčeni i lepo mobilišu milion ljudi pa jedno 600 000 udari na Kiev, preostalih 400 000 iz Bresta krene na Lavov. Uz to, unište kompletan energetski sistem Ukrajine, i to je to.
|
|
|
|
|
|