Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

558

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

online
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5590
  • Gde živiš: Novi Sad

Opet cope-ujete

1. U Državi koja ima najveće rezerve nafte na svetu, ljudi sa kanistrima čekaju red ispred benzinskih pumpi u celom evropskom delu Rusije
2. Čekaju red na pumpama sa kuponima za gorivo
3. Na Krimu za narod nema uopšte goriva
4. Deknuli im danas jednu od retkih fabrika poluprovodnika. Zveknuli su još i u Zelenogradu dve fabrike mikroeletronike.
5. Napadnutu nuklearnu trijadu neću da pominjem uopšte.


A vi i dalje pričajte o big picture, taktičkom i strategijskom nivou. Rusija ovim tempom neće moći da izdrži jer nemaju 1001 fabriku poluprovodnika kao što nemaju ni 1001 fabriku mikroelektronike...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
online
  • Pridružio: 08 Apr 2022
  • Poruke: 732

Voronezh, aftermath (ako je vjerovati):

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 20 Jul 2025
  • Poruke: 339

Avalon015 ::Најновија изјава Зеленског о Белорусији.

Пре него што предузмем било какву јавну акцију, предузимам кораке иза кулиса ка деескалацији. На обавештајном и војном нивоу, Белорусија је добила поруку: престаните да помажете Русима. Проблем са релејним станицама траје већ дуго и резултирао је жртвама искључиво на украјинској страни. Они технички координирају ово и помажу руским и иранским дроновима да прецизније нападају Украјинце. Лукашенко је добио ову информацију – и мора да демонстрира деескалацију не само речима „Жао ми је“. Своје „извињење“ може да задржи за себе. То није значило ништа од првог дана рата. Први корак је прекид сваке техничке подршке. Релејна станица представља директну подршку. Искључите је, уклоните је и покажите нам да је уклоњена. Пошто им је ова порука више пута преношена, сада смо дошли до фазе издавања јавног сигнала. Ако је он не уклони, ми ћемо сами уклонити све. Слично томе, шаљемо поруку: молимо вас, престаните да снабдевате горивом руску војску. Овде нема претњи. Једноставно кажемо да видимо шта се дешава. Први кораци су увек иза кулиса, али следећи кораци су другачији.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
----------------
Možda da da izjavu; mi prestajemo koristiti Starlink a vi uklonite te relejne stanice pa bude nešto od toga. Ovako, nešto za ništa baš ne ide. Zagrljaj

online
  • Pridružio: 29 Avg 2016
  • Poruke: 3321

Georgius ::A vi i dalje pričajte o big picture, taktičkom i strategijskom nivou. Rusija ovim tempom neće moći da izdrži jer nemaju 1001 fabriku poluprovodnika kao što nemaju ni 1001 fabriku mikroelektronike...Ali imaju Kinezi.

A i da nemaju, tempo će se svakako uskoro promeniti. I to nije naš "cope", nismo mi jedini koji to govore.

offline
  • Pridružio: 28 Avg 2017
  • Poruke: 3121
  • Gde živiš: Beograd

Georgius ::Opet cope-ujete

1. U Državi koja ima najveće rezerve nafte na svetu, ljudi sa kanistrima čekaju red ispred benzinskih pumpi u celom evropskom delu Rusije
2. Čekaju red na pumpama sa kuponima za gorivo
3. Na Krimu za narod nema uopšte goriva
4. Deknuli im danas jednu od retkih fabrika poluprovodnika. Zveknuli su još i u Zelenogradu dve fabrike mikroeletronike.
5. Napadnutu nuklearnu trijadu neću da pominjem uopšte.


A vi i dalje pričajte o big picture, taktičkom i strategijskom nivou. Rusija ovim tempom neće moći da izdrži jer nemaju 1001 fabriku poluprovodnika kao što nemaju ni 1001 fabriku mikroelektronike...


Безочна лаж.

offline
  • Pridružio: 01 Dec 2009
  • Poruke: 2454
  • Gde živiš: Borca Sebes gde obicno .......

Problem je sto na samom pocetku SVO ruska armija se prema ukraini odnosila kao prijateljskoj zemlji gde su zaobilazili otporne tacke i garnizone bez da su iste zarobljavali. Ulazili u mesta gde su umesto da ostave vojsku terali dalje.
Dozvolili su da se protivnik naoruzava bez da su unistavali cvorista za transport pa i dan danas stoje mostovi na rekama zeleznica radi.
Sad su poceli da unistavaju lokomotive.
I kada im pogode krimski most ili bazu u sevastopolju devastiraju mornaricu gadjaju rafinerije radare upadnu u kursku oblast i pre toga druge oblasti.
Sve je ovo s ruske strane mlako i dozvoljava se protivniku da se vrati i udara zesce uz pomoc stranih sila umesto da su posle prvog problema odradili poziv dobrovoljcima da pomognu ubacili sveze snage da drze zauzeto na pocetku oni se povukli.
Mnogo gresaka koje se sada na zalost skupo placaju.
Onoliki himarsi onoliki patrioti onoliko protivoklopnih raketa je dopremljeno a da nije obavestajno pokriveno gde ce biti dopremljeno i tu unisteno bez da su videli posadu.
I tako dalje i tako dalje, a rusi su gubili zivote i gube.

offline
  • Pridružio: 23 Avg 2022
  • Poruke: 296

novator ::Dok god pojedinci ovdje misle da mnoge kolege orgazmično uživaju u ruskim problemima, zatim konstatatiraju da isti iracionalno razmišljaju ili pak da nisu vojni eksperti koji ne mogu da shvate šta predstavlja osvajanje neke katastarske čestice....

Stanje na forumu bit će ovako kako jeste.


Stanje na forumu je odlicno, ljudi razmjenjuju svoja misljenja, sto je sustina foruma.

Ja sam u svom postu objasnio zasto sam nekoga etiketirao kao "iracionalan", bilo bi lijepo da sidjes sa svojih visina i da nam objasnis u cemu mi grijesimo.

Sto se tice "..katastarske cestice.." to bi trebalo da bude jasno svima zasto se oslobadja...to je Rusija

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2026
  • Poruke: 30

Rusi pogodili brod u bilizini Odese, formalno u turskom vlasnistvu

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

online
  • alchemy
  • Pridružio: 06 Jul 2009
  • Poruke: 5590
  • Gde živiš: Novi Sad

Trinitron1 ::

Безочна лаж.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Inače, idi probaj da sipaš gorivo od Belgoroda, Voronježa, Orela pa sve do Msk pa ćeš da vidiš.


p.s. iz tih gradova imam iz prve ruke informacije. Ili nema goriva, ili je ograničenje na 20l da se sipa.

Jedino je u Moskvi za sada ok što se tiče goriva.

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2026
  • Poruke: 30

Georgius ::Opet cope-ujete

1. U Državi koja ima najveće rezerve nafte na svetu, ljudi sa kanistrima čekaju red ispred benzinskih pumpi u celom evropskom delu Rusije
2. Čekaju red na pumpama sa kuponima za gorivo
3. Na Krimu za narod nema uopšte goriva
4. Deknuli im danas jednu od retkih fabrika poluprovodnika. Zveknuli su još i u Zelenogradu dve fabrike mikroeletronike.
5. Napadnutu nuklearnu trijadu neću da pominjem uopšte.


A vi i dalje pričajte o big picture, taktičkom i strategijskom nivou. Rusija ovim tempom neće moći da izdrži jer nemaju 1001 fabriku poluprovodnika kao što nemaju ni 1001 fabriku mikroelektronike...


To se price vec tri godine, svake godine nova sezona

Do sada je trebalo da nema nicega u Rusiji a ona ekonomski biolji stoji od zapadne Evrope.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1176 korisnika na forumu :: 102 registrovanih, 7 sakrivenih i 1067 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, amstel, Ares12356, Asteker, Banovo Brdo, Beardonitch, bigfoot, black venom, Bombona, BrcakRS, Bubimir, bufanje, Chainsaw, Cirkon, Daba75, DaliborVukadinovic, darkojbn, dejankm, djile1, Dovla 1980, Duschi, esko_hz, g_g, Georgius, ghoost, goran.vvv, Goxy1, gregorxix, GveX, IQ116, jalos, JK, Kajzer Soze, kinez88, kolateralnasteta, Kontrausluga, Kosmos Banja Luka, Kozi-RS, kunktator, Kvaka22, Lazarus, Lj_ubo, lukac, m0nstrum_, Macalone, Magistar78, mainstream, Maki1981, Manjane, Medojed, mercedesamg, Mi lao shu, Mihajlo, Miler88, Miletić Zoran, monomah, MR Z, Mrav Obrad, Ndsk, nenooo, Nepopravljivi, Nikola93., nixos, nnovakis, NorthWind, novator, nuke92, Pavel Medved, pein, pfc74, Piani Jazzer, pobeda, PoolbegD02, probisic, rovac, sabros, Sami_1ali, sap, Sarmat, Shinobi, Slingshot, ssekir75, starlights, Stevan Visoki, tecataki, TheDictator, UncleSAM, vaci, vidra boy, vidra1, Vladoj, voja64, volimpivuvolimrakiju, Vrač, vrlenija, Weah88, XBMC, Zastava, zax22r, ZlatniRez, zubri, šumar bk2