Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

564

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

offline
  • Pridružio: 18 Jun 2026
  • Poruke: 16

tamno.nebo ::Да ли уопште може да се размишља у правцу да Русија направи паравојску у регионима Украјине која се "одметне" од владе у Москви, типа проксија нови "Вагнер", и крене да ракетира производне погоне у државама Европе. Руси кажу нисмо ми, ови су се отели од нас, ми их само снадбијевамо, све уредно са фактурама/донацијама и сл. Ок, можда би нато кренуо активније у украјину, али активније би и страдао. Ексалирати Руси морају. Ако се овако настави, овај дрогаш ће по попијеној руској словенској крви можда добацити за првог испод фирера. По мени једини излаз, мораш креирати свог проксија...
Да ли је реално да те ракетирају са гпс/старлинк управљивим дроновима и ракетама а ти ниси изашао на црту и пресавио табак, е овако више нећемо. Јбт имају ли икога да смисли нешто паметно и прејебе камарилу?

Ја мислим да нема потребе за тим. То могу да одраде и диверзантски тимови ГРУ. Диверзија по Рајнметалу, или можда, много боље, на граничним логистичким рутама Румунија-Украјина итд.
Било је неких необичних експлозија по неким фабрикама у САД пре пар месеци, али то можда нема везе са Русима. Руси тренутно не могу да направе никакву прокси војску, све и када би хтели.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 18 Jun 2026
  • Poruke: 16

Необично ми је то да су Руси пре око месец или мало више одбили преговоре, а сад после пар дроновских напада, као прихватају иако им војска сасвим лепо напредује у остатку Донбаса.
А њихово пеглање Кијева (прошле?) недеље је било много грђе него дронирање Москве и Вороњежа.
Да могу, могу. Е сад, шта ће



offline
  • d.ing Metalurgije
  • Pridružio: 21 Jan 2010
  • Poruke: 3810
  • Gde živiš: Makedonija

TAKTIKA I prevare ( maskirovka) .

Politichki dogovor je kapitulacija rusije.

offline
  • Pridružio: 18 Jun 2026
  • Poruke: 16

zoran MKD ::TAKTIKA I prevare ( maskirovka) .

Politichki dogovor je kapitulacija rusije.

Нисам мислио на дефинитиван договор већ само на примирје, прекид ватре, армистрис.
После кад Кијев демобилише масу мушкараца који неће имати где да се запосле са све ПТСП и ко зна каквим све другим симптомима, биће веомна упитно настављање прокси рата у блиској будућности.

online
  • Linda 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 06 Jun 2026
  • Poruke: 6

Izgleda da Rusima stvarno lose ide kada svakodnevno trckaraju okolo i traze primirje.
A Ukrajinci se prave Tose i odgovaraju: "hocemo ali prvo ide dogovor iz Enkoridza" za koji niko ne zna sta je.


-----------------
Citat:
"Ono sto je sigurno, (Rusi) nece dozvloliti da se rat razvuce do 2030 kada "zapad" predvidja da ce biti spreman za sukob sa Rusijom (lazu naravno..)."


Ako se "rat razvuce do 2030" Ukrajina ce do tada spasti na pet miliona stanovnika.
Ima li neko objasnjenje zasto to Rusima ne odgovara ???

offline
  • Nemanja
  • Gradjevinski Inženjer
  • Pridružio: 27 Maj 2022
  • Poruke: 149
  • Gde živiš: Beograd

Mir po liniji fronta neće biti, to vam sada u napred kažem. Rat će se nastaviti na iscrpljivanje. Ukri će da gađaju, ali će i Ruje da gađaju. I to je to. Biće interesantno sad kad krene bitka za Kramatorsk.

Što se tiče mira iz Enkoridža, to je ideja da Rusi plate Ukrima ratnu odštetu, a da linija fronta bude zamrznuta. E Rusi to neće. Osim toga, koliko god bilo teško u Rusiji, dakle se teže živi u Ukrajini. Zemlja je od početka rata izgubila oko 15 miliona stanovništva, izgubila je 20% teritorije, nalupana svim i svačim. Samo im fali dodatna Ruska ofanziva koju Rusi mogu da izvedu kad hoće. Slušam članove foruma kako Rusi nemaju snage. Pa kako mislite da zemlja od 140 miliona može da izgubi rat od zemlje koja ima 20 miliona stanovnika, izrazito nehomogeno, jezički heterogena, međusobno se mrze. I neko misli da takva zemlja može da dobije rat protiv nuklearne sile? Malo sutra

offline
  • Zvone 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 28 Avg 2024
  • Poruke: 17

Dobar dio slike nije onako kako izgleda!
Povjesno gledano Rusi su ipak sigurnija oklada!
Kad su Ukrainci uletili u Kursk, pricalo se tjednima samo Koreancima, nakraj su specijalci izasli iz cijevi.
Zasto bi Iranci prozveli sebi dovoljno, a Rusi ne mogu...bilo cega, nije to tako, to se tako predstavlja.

Ne pratim vise redovno, poteglo se pitanje prije pola godine, kolika je stvarna steta od ovih efektnih udara po rafinerijama, jel imate kakvih informacija?
Mogu vam rec iz prve ruke, bar 3 mjeseca nisam pratio forum, a dnevno bi otvorio zutilo...
Ako ne pratis situaciju redovito za cas se stece dojam da su Rusi a konopcima,...cak i ako imas nekog predznanja
Zapani PR je izuzetno mocan, suptilan, perfidan, vrlo opasna stva.
Ja sam i dalje misljenja da ti veliki dimovi iz rafinerija rade uglavnom psiholosku stetu, mislim da je vecina stvari uglavnom lako popravljiva i seteta da nije znacajna, a efekti koje napadac postigne uglavnom da su oblikovani onim sto ti druga strana zeli servirat...

offline
  • Pridružio: 19 Jan 2015
  • Poruke: 1361

pirke96 ::Mir po liniji fronta neće biti, to vam sada u napred kažem

Fali jos samo vase punomocje u attach i to bi bilo to.

offline
  • Nemanja
  • Gradjevinski Inženjer
  • Pridružio: 27 Maj 2022
  • Poruke: 149
  • Gde živiš: Beograd

@JOntra,

Ja pišem svoje mišljenje, a Vi umete samo da provocirate. Malo kulture bi Vam dobro došlo

online
  • Pridružio: 07 Jan 2007
  • Poruke: 881
  • Gde živiš: Beograd,Srbija

Nikad ovoliko dušebrižnih komentara, tj. kuknjave nije bilo na temi, zasenili ste i kursku eskurziju.

Rat je, rusi su ušli u konvencionalni rat sa onim šta su imali i uradili koliko su mogli, posle su nastavili davajući svoj maksimum...sve do današnjeg dana...a verovatno se šou nastavlja, biće još udaraca koje će morati da apsorbuju, kako znaju i umeju, zato se ratovi i izbegavaju i pribegava im se kao krajnjoj meri.

Zašto je to teško prihvatiti?

Imaju vrlo zeznutog protivnika, faktički izmišljenu naciju koja je izvorno više ruska nego li ovi koji se za Rusiju bore, pogledajte fizionomije i poreklo jednih i drugih.

E da...oko Putinove pretnje iz februara 22.
Ja sam razumeo da je rekao "Ne mešajte se", misleći na ulazak stranih trupa, zvaničan

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1097 korisnika na forumu :: 83 registrovanih, 6 sakrivenih i 1008 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Ailton, airliners, AK - 230, alex71, Ares12356, Asteker, Bane san, bbrasnjo3, boj.an, bojan_t, bokicacar, Bosnjo, bukefal, CHARLIE JA., Cicumile, Citalac, coaaco, darionis, Despot Đurađ, Draganeli, DrNeoCortex, gorval, goxin, igorkozar83, Jager715510, joca83, jodzula, Kenanjoz, KizJ, klepesina, Kobrim, Konda, Lap720, Linda, Lucije Kvint, madza, Marko Marković, mercedesamg, Mercury, Metanoja, mist-mist, Mitch22, mixkax, Mrav Obrad, Neutral, nikolapetkovic, niksa517, nixos, Novakomp, pablojepao, pein, Permaldar, Petar25, Prašinar, PrincipL, proka89, Ran, raster12, Rok A Bit, royst33, rr559, Samo gledam, skok, Srki98, SympathyForTheDevil, Szigetwar, Tanasko95, Tila Painen, tomo2, trajkoni018, Trpe Grozni, tubular, Tumansky, Tvrtko I, Ugljesa99, user24, Valter071, Vasilije Budović, Velizar Laro, Vlado82, zgoljo, Zrcalo