Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

566

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2026. komentari

offline
  • Veless 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 03 Mar 2025
  • Poruke: 19

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Evo nasli ko je gadjao onaj autobus sa decom u Brjansku.
Sad imaju tacna imena tih centara odlucivanja pa mogu nesto i da urade po tom pitanju konacno!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 22 Feb 2025
  • Poruke: 34

bojcistv ::
Ukrajina gubi vojnike stopom nekoliko puta većom od Rusije (barem po statistici razmjenjenih tijela).

Ne znam, statistika naizgled ide u prilog Rusiji, ali prvenstveno zato što Ukrajina skoro kontinuirano gubi teritorije i nema dovoljno vremena da evakuiše svoje poginule. I matematika i vojna logika tradicionalno su polazile od toga da napadačka vojska, u pravilu, trpi veće gubitke od one koja se brani.



offline
  • Pridružio: 21 Feb 2025
  • Poruke: 19

Ево изгубили су Руси територију око Приморског, Степногорска и на боку Гуљајпоља, па нешто не видимо веће бројеве страдалих. Хвала Богу.

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2020
  • Poruke: 173

Квалитет живота Руса сигурно не може а никада и није утицао на саму Русију. Оно како су они живели деведесетих, ми ни близу нисмо искусили. Једина ствар која може и која је до сада уништавала Русију јесте слабљење моћи централне власти, то смо видели и у Смутња времена, 1917, 1991, па и 1941. године. Па је то главни и циљ запада у овом рату.

offline
  • Pridružio: 19 Sep 2018
  • Poruke: 506

esko_hz ::
Ne znam, statistika naizgled ide u prilog Rusiji, ali prvenstveno zato što Ukrajina skoro kontinuirano gubi teritorije i nema dovoljno vremena da evakuiše svoje poginule. I matematika i vojna logika tradicionalno su polazile od toga da napadačka vojska, u pravilu, trpi veće gubitke od one koja se brani.

Naveo sam na osnovu čega to mislim. Jedino pouzdano što imamo dostupno to su te razmjene i eventualno neke OSINT informacije kao što su smrtovnice u lokalnim novinama iz kojih se vidi da je neko poginuo na ratištu.
Zato i mislim da je ovo što se dešava Ukrajini doslovno njena smrt.

offline
  • Pridružio: 22 Sep 2024
  • Poruke: 156

Tamo gde padaju fabovke od 1500 do 3000 kg i gde tos zahvati rovove tu nema niceg za razmenu tela.Prah i pepeo.Par koski...surovo ali je tako.

offline
  • Pridružio: 20 Jul 2025
  • Poruke: 342

bojcistv ::
Naveo sam na osnovu čega to mislim. Jedino pouzdano što imamo dostupno to su te razmjene i eventualno neke OSINT informacije kao što su smrtovnice u lokalnim novinama iz kojih se vidi da je neko poginuo na ratištu.
Zato i mislim da je ovo što se dešava Ukrajini doslovno njena smrt.
-----------
A groblja po Ukrajini? Da to nije možda fatamorgana? Ili možda sahranjuju vanzemaljce? GUZ - Glavom U Zid

online
  • Pridružio: 17 Feb 2025
  • Poruke: 139

Svako vjeruje u ono sta hoce moze biti i razmjena 10 000 za jednog opet ce ko hoce naci opravdanje.Do sada ni jedna razmjena nije ni priblizna pobroju.Kad je razmjena u pitanju Rusi kupe svoje ranjene i mrtve.A narativ ide Rusi ne brinu o svojoj vojsci salju ih u sigurnu smrt.Generali i oficiri neskolovani korumpirani al nekako pedantni do boga miloga po pitanju mrtvih i ranjenih.

online
  • Pridružio: 23 Avg 2022
  • Poruke: 300

Malo sam umoran pa cu samo kratko. Mozda sutra da se vratim na pojedinacne postove.

Nedostatak goriva i "gori Moskva" nisu dovoljan razlog da se bilo sta znacajno promijeni u pristupu Rusije SVO.

To su ocigledni problemi ali svaki problem ima svoje rjesenje, ako je covjek ziv i zdrav, kada se radi o ljudima.
A u slucaju drzava, ako je drzava dobro organizvovana i ako im je ekonomija zdrava, svi problemi se mogu rijesiti.

Da ne spominjem sad GDP, jer to bojank i Sim.a ne vole Very Happy

Evo clanak iz neprijateljskog Ekonomista koji to potvrdjuje.

(izvinjavam se ako je ranije postavljeno)

online
  • Pridružio: 04 Apr 2025
  • Poruke: 107

Kurgan ::А данас опуштено лупају "хаха" смајлије и форе и фазоне по коментарима, зато што им се може, јер је стомак пун. Ово је буквално први пут у 4 године да осјете рат. И то овакав рат. Који се досада удобно пратио из својих домова и што каже Јури Подољака "држали се палчеви за наше момке".

Можда је грешка власти била управо у томе што је толико подилазила оучвању расположења и стандарда плебса. Да ли из страха од побуна или шта већ, не знам. Ако је Русија пред колапсом сад кад је генерално народ тек почео на својој кожи нешто да осјети, онда вала нека и пропадну.

Сам почетак јуна 2023. године, нас коначно из Донбаса пребаце у касарну у Тамбов и тамо чекамо да се званично скинемо. То се, нормално, одужи и ми почнемо да закукавамо да нас пусте у град, јер смо до 30. маја два месеца били на терену и свега смо жељни, а прво туширање те не подмири задуго. Веле 'ајде.

Одвезу нас до града, ту и ту да сте тад и тад, може, Бог вас благословио и разлетимо се по граду. Неко укурве, а ја и два ортака право у кафану. Нађемо неки паб, седнемо за шанк, обер нам одмах да три пива на рачун куће и управљач од ТВ-а. Шалтам ја канале, налетим на вести, и то баш на онај први и доста кратки сегмент о СВО и задржим се мало. Долази шанкер, каже "немојте, молим вас, депресивно је, гостима се не свиђа". Реко ево ти неки документарац о бубамарама како се паре и дај још три пива.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1117 korisnika na forumu :: 104 registrovanih, 8 sakrivenih i 1005 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleksandar89, avijacija, BaneM75, boban977, boskelazo, branko7, Burovnyak, Colt D, Dare, darkojovxp, dekiz, Denaya, Despot Đurađ, Devil city 1989, dexteroza, Djokislav, Djokkinen, Djota1, dmitarche, Dragacevac, Duh sa sekirom, dusanobr, Dzoni2412, Dzuki, efektiva, ekser222, eulereix, Frunze, g_g, Geodezist58, Georgius, goran.vvv, GORDI, grunff2, Holy Saber, ivan979, IvanM1984, IvanMiletic, Ivoo, Jester, JimmyNapoli, Jozo74, kasikaz, Khaless, Lieutenant, luka35, mainstream, Manjane, marko.markovic, MarkoD, markolopin, Medojed, MiGac, Mihajlo, milenko crazy north, Miler88, MiloradKomadic, Milun24, mirkoro, Mrav Obrad, N.e.m.a.nj.a., Natuzzi, nebkv, OgnjenMitric, Orc, Otto Grunf, Parker, pein, Piicoki, Pilot-1, precan, Prečanin30, probisic, proka89, radovanstojkov023, raster12, repac, RJ, royst33, S-G, S-lash, Samo gledam, sap, SlaKoj, suton, taomaster, The Boss, tooooom, Tribal, Tumansky, Tvrtko I, vasa.93, vazduh, Velizar Laro, Velički, veljkovicdani, VJ, vuksa72, wulfy, xpforswodniw, ZetaMan, zokilivac, Zoran1959, 800077