Tango Six

5

Tango Six

offline
  • Pridružio: 17 Jun 2009
  • Poruke: 189

Sall ::A niko da napise da je pre prebega, Selak prangijao i po svojima, kao pilot JRV... Smile
Valjda je tako moralo, jer su procenili da je jedan MiG-21Bis, dobijen prebegom, vredniji od par zivota koji su ugaseni, ne bi li se doslo do ta 4 MiGa ukupno - opet prebegom.

Doduse, to ne ide uz sliku heroja, pa niko o tome nista da napise. Sto je i logicno, slozicemo se svi...


Зато вероватно никада и није напредовао даље од чина бригадира, због прангијања по својима (хтео сам баш да напишем о томе али ме предухитри човек Smile). Представљен као најбољи хрватски пилот икада на суперсоничном авиону, човек култног статуса а сви остали постали генерали осим њега. Колико знам сви који су учествовали у акцијама против ,,својих" су имали неку врсту покајничког пута (или су ограничени у напредовању или релативно брзо пензионисани). Иначе он је права слика и прилика о стању надзвучне компоненте ваздухопловства код сусједа. Чикица који има близу шездесет (само што није) а и даље је активни пилот, као опитни. Да нису били у стању да обуче једног новог пилота за опитног (са довољним налетом, обуком, итд.) за све време своје неовисности говори о правом стању, а не маркетинг свеже офарбаних пузли од авиона, да не кажем лего коцикца од којих су састављени.

Јад и беда као и код нас само што је код њих, истини за вољу, хеликоптерска компонента у бољем стању. Интересантно је да готово све бивше источно блоковске државе (осим Пољске и ето сад Румуније) и бивше СФРЈ бананица државе у НАТО-у немају или готово немају суперсоничну авијацију, ово остало може, то баш и не. Вероватно тако каже онај тамо главни...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Evo još jedne impresionirane Varaždinke sa gore pominjanog kariranog nastupa...



offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@TangoSix...
Citat:Najiskrenije pojma nisam imao za njegova dejstva po civilima, našim ili drugim. Taj deo istorije rata ne poznajem. Znao sam samo ovo za prebeg.
U tvom neznanju nema nista cudno, jer znas samo ono sto atlantiskicki mediji pisu i ono sto zelis znati.
Dakle, znanje ti je povrsno, nekompletno i opasno....rekao bih.
Prijateljski savet:
Mani se corava posla! Ako vec zelis da se bavis tim poslom, uozbilji se, edukuj se, a tekstove dovedi u objektivnu ravan, pa ce te Srbi citati i uvazavati. Ovako, mrka kapa.

offline
  • Pridružio: 15 Jul 2014
  • Poruke: 318

shmele ::Kladim se da bi gospodin najvise zeleo, da vidi Krila oluje u Beogradu

Oni vise ne postoje, izvrsili su kolektivni prebeg i prodali se Katarskom emiru za par hiljada dolara. Nastavljaju casnu tradiciju...

offline
  • Pridružio: 20 Sep 2014
  • Poruke: 1966

Скрпили су поново неку екипу, али им изгледа више не дају да обучавају полазнике из арапских земаља... пошто су већ осигурали јако прво место на светском такмичењу пребега.

offline
  • Pridružio: 28 Jan 2011
  • Poruke: 178

Tesko je za povjerovati da vrsni poznavoci vazduhoplovstva i pre svega velike patriote,Zixo i Danko pre svih,nisu urednici srpskog vazduhoplovnog portala.Pozivam pre svega njih i sve entuzijaste da se okupe i naprave nas portal koji bi dostojno reprezentovao srpsko vazduhoplovsto koje sa tako bogatom istorijom i tradicijom daleko premasuje regionalne okvire.Tango kockica ima druge prioritere i ne zeli da predstavlja svoju zemlju,vec jelte,kako to urbano zvuci,region.

offline
  • Pridružio: 25 Maj 2009
  • Poruke: 183
  • Gde živiš: Beograd

sasakrajina ::Tesko je za povjerovati da vrsni poznavoci vazduhoplovstva i pre svega velike patriote,Zixo i Danko pre svih,nisu urednici srpskog vazduhoplovnog portala.Pozivam pre svega njih i sve entuzijaste da se okupe i naprave nas portal koji bi dostojno reprezentovao srpsko vazduhoplovsto koje sa tako bogatom istorijom i tradicijom daleko premasuje regionalne okvire.Tango kockica ima druge prioritere i ne zeli da predstavlja svoju zemlju,vec jelte,kako to urbano zvuci,region.

Super ideja za novi portal. Konkurencija je uvek dobra stvar.

Nevezano za to, Tango Six je napisao više "pro-srpskih" stvari, kada je to bilo popularno i kad nije, više od tebe tako anonimnog nego bilo ko u poslednjih 7 godina i pred daleko većom publikom.

Dankov trud smo uvek promovisali, bez ikakvih uslovljavanja.

Nevezanije još, sadržaji o Hrvatskoj su možda (da sada neko zaista bude ozbiljan pa sedne i prebroji) ispod 20/30%.

Samo poslednji odgovor na blaćenje imena pilota koji su branili zemlju 99te je došao do publike koju ovaj forum nema (poređenje dosega, ne kritika foruma).

Na postu o Selaku se razvila mnogo kvalitetnija diskusija o njemu i njegovoj ulozi nego ovde. Ne da vas ohrabrujem da prestanete sa ličnim pljuvanjem mene, već bacite pogled. Nema cenzure. Naravno, mora se biti normalan za neki elementarni prag.

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2014
  • Poruke: 1500

Не улазимо више на твој врљави портал.

offline
  • Pridružio: 17 Feb 2016
  • Poruke: 1547

Evo imam ja jedno pitanje, da tema o preletaču ne ode predaleko. Da li ćete posetiti ovaj događaj?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 25 Maj 2009
  • Poruke: 183
  • Gde živiš: Beograd

sekretar ::Evo imam ja jedno pitanje, da tema o preletaču ne ode predaleko. Da li ćete posetiti ovaj događaj?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Ne postoji veća želja za bilo čim od odlaska tamo...

Za sada, koliko sam gledao, zaključali su opcije na nekoliko putničkih agencija koje su jako skupe. Mada, postoji ambasada S. Koreje u Beogradu. Formalno imamo dobre političke odnose...

Ako odemo hoćete nas ponovo voleti? Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 7817 korisnika na forumu :: 94 registrovanih, 5 sakrivenih i 7718 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, alex71, amonsrb, ArchaBasha, Avalon015, b_z_b, Badja, bigfoot, bladesu, bobomicek, bojank, Borski1977, bpvl, Brankojle, brufen, Cicumile, damir55555, darionis, darkojovxp, dendrit86, Dixtrix, Djokislav, Djokkinen, Djota1, DrNeoCortex, Džekson, Glavonja049, Goran 0000, goxin, Imperator_Aleksandr_lll, jaeger, jalos, Jeremiah, JohnDoe, Jozo74, K-1A, Kawasaki1000, Krin, kybonacci, larix, lcc, LostInSpaceandTime, Luka40, Mcdado, Medojed, Meklejn, miki69, Miler88, MILO-VAN, milos.cbr, Mićko, mm1811, Motocar, mustangkg, nebojsag, nekdo, nenad81, nesa1962, Niki2024, Nomica, OKT, Orc, Papadubi, peradetlić, Petar888, Podljub, rodoljub, RommelBL, rovac, ruma, S-G, saputnik plavetnila, Sevatar, Sharpshooter, t.e.m.p.l.a.r., tamno.nebo, theNedjeljko, tomo2, Topaz9, Tribal, Tumansky, ujke, uruk, veljko82, vidra boy, VJ, Vlada78, vladaa012, Voice1, Volkhov-M, ziggga, Zmaj Tolak, Zmajac, 1107