Slike Vojske Kneževine Srbije / Kraljevine Srbije i Vojske KSHS / Kraljevine Jugoslavije

18

Slike Vojske Kneževine Srbije / Kraljevine Srbije i Vojske KSHS / Kraljevine Jugoslavije

offline
  • Pridružio: 12 Nov 2010
  • Poruke: 1121

VJ, sjajne su ti ove vezane za posetu kralja Petra Francuskoj 1911. Neke od njih nikada nisam video, svaka cast!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

Прва класа пилота Србије...



... Михаило Петровић, Миодраг Томић, Живојин Станковић, Војислав Новичић, Јован Југовић и Милош Илић.

Потпоручник Томић пред полетање...



... и пар фотографија са аеродрома Вертекоп на Солунском фронту.





offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20864



Хвала најлепше.
Ево извора..
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Искористио бих прилику да подсетим колеге форумаше на данашњу изложбу у двору, у оквиру манифестације "Ноћ музеја", аутора уваженог колеге "Шајкаче"..

offline
  • Pridružio: 12 Nov 2010
  • Poruke: 1121

VJ, molim te da li si negde naisao na fotografiju kralja Petra sa svojom klasom akademije iz Sen Sira, to je iz iste posete 1911. Sledecu izlozbubi napravio "Karadjordjevici i Francuska - istorijske veze". tu su i posete regenta Aleksandra za vreme i posle rata, knez Pavle...

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20864

Napisano: 22 Maj 2016 17:48

Још једна занимљива тема..


Звучи ми познато, потражићу свакако.

Узгред..



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]













Dopuna: 22 Maj 2016 18:27

















































offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

... у међувремену, још мало ваздухопловне технике...





... на прве две су ловци Девоатин Д.9 и Гурду-Лесер ГЛ.22, оба снимљени на аеродрому Нови Сад (интересантно је да се на обе фотографије изнад хангарских врата виде имена официра; може ли неко да појасни ту праксу?), док је трећа настала на летелишту Логориште код Карловца 2. јуна 1928. године. Потез 25 ако добро видим?

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20864




















































offline
  • Pridružio: 12 Nov 2010
  • Poruke: 1121

sta kaze za ovu fotku? izgleda da je u prvom redu sasvim levo Spalajkovic, a ovaj sa kiverom u pelerine bi mogao da bude neki od Velikih Knezova...


offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20864

Citat:Délégation militaire serbe à Saint-Pétersbourg pour l'inauguration du monument Nicolaievitch, général Martinovitch, colonel Givico Popovitch, capitaine Martinovitch : [photographie de presse] / [Agence Rol]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20864

Napisano: 24 Maj 2016 14:56












































Dopuna: 27 Maj 2016 7:04




















Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1035 korisnika na forumu :: 25 registrovanih, 3 sakrivenih i 1007 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, ArchaBasha, bolimejoli, brane2208, Deki Duga Devetka, ghoost, Inner-Cell, IvanMiletic, Jozo74, K a s p e r, Lino, Lj_ubo, mercedesamg, Milan Miscevic, Neutral-M, nixos, oldtimer, Radula, Raso75, ruma, saputnik plavetnila, Srki98, tomo2, wolverined4, zgoljo