Uniforma Kraljevske vojske

82

Uniforma Kraljevske vojske

offline
  • Pridružio: 08 Maj 2013
  • Poruke: 428
  • Gde živiš: Burkina Faso: Ouagadougou

sajkaca ::ElKomandante, onaj slem nije nikako M15, cini mi se da je M22 (ili M26), jer se ne vidi najbolje sa prednje strane da li ima dve zakivke ispod grba...

Gospodine Šajkača: da li bi ste mogli da mi kažete da li je ovaj šlem VKJ prefarban ili nije,
meni se čini da ima razlike između šlema i grba, to jest šlem je tamnije boje, a grb je svetlije ?





Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Maj 2013
  • Poruke: 428
  • Gde živiš: Burkina Faso: Ouagadougou













offline
  • Pridružio: 08 Maj 2013
  • Poruke: 428
  • Gde živiš: Burkina Faso: Ouagadougou



















offline
  • Pridružio: 08 Maj 2013
  • Poruke: 428
  • Gde živiš: Burkina Faso: Ouagadougou







online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20877

El-Komadante ::Jugoslovenski šlem M1915 Adrian.









На страници, са које, претпостављам и потичу фотографије шлема, пише:
"Adrian Helm M26 Königreich Jugoslawien Serbien aus dem 2.WK"

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Елем..

offline
  • Pridružio: 19 Mar 2014
  • Poruke: 153





























online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20877

offline
  • Pridružio: 12 Nov 2010
  • Poruke: 1121

1921, kada je umro kralj Petar I. Ubrzo je ta uniforma za pesadiju zamenjena novom bojom I krojem 1924.

online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20877

Било је задовољство гледати емисију Агапе. Честитке.
Хвала на додатном појашњењу претходне фотографије.

offline
  • Pridružio: 19 Mar 2014
  • Poruke: 153

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1759 korisnika na forumu :: 52 registrovanih, 5 sakrivenih i 1702 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleph_one, awathorn, bankulen, Bgd123, Bobrock1, bojank, Botovac, Dejan_vw, DonRumataEstorski, DragoslavS, Duschi, esko_hz, EXIT78, gaga23, goran.vvv, Goxy1, HawX, Inner-Cell, IQ116, jalos, Japidson, kaput21, Kenanjoz, kinderpingvin, kybonacci, Litostroton, luka35, m0nstrum_, M74AB3, Marko Marković, mercedesamg, Mercury, Milometer, mustangkg, neko_drugi, pirke96, pisac12, Rupert, S-G, sekretar, simicnenadbg, Slingshot, Solunac na steroidima, Srna, Tvrtko I, uruk, vaso1, VJ, vlada035, Weah88, xanadu, zlaya011