LPRS 9M32 Strela-2 (SA-7 Grail)

38

LPRS 9M32 Strela-2 (SA-7 Grail)

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113963

Ukri

Citat:A Ukrainian soldier, serving in a mobile Kyiv-based anti-drone air defence team.
9K34 Strela-3 MANPADS, not so often seen.
The 9M36[-1] missile has an ATN X-SIGHT Day/Night optic attached (taped) to it to provide an improvised low light capability. Taping seems silly, but remember the tube is disposable; the optic is not.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5468

Modernizovana Strela 2MA, MTU-4M i trenazer za Strelu:







Rekose mi za ovaj MTU-4 da je 12.7mm dovoljno za ove dronove tipa DJI i slicno, i da je sa opto elektronikom koju imaju, preciznost skroz zadovoljavajuca. Dodatno sistem ce biti uvezan i sa odgovarajucim radarima poput Zirafe, a planirani su i za ugradnju na brodove recne flotile.



offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39682

Proko šta je konkretno rađeno na modernizaciji Strele 2???

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5468

pein ::Proko šta je konkretno rađeno na modernizaciji Strele 2???

Pise ti gore na ovom prospektu, novi tragac, i blizinski upaljac, plus remont cini mi se raketnog motora. Glavna prednost ne moras da pogodis direktno te male dronove.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Konačno su je predstavili. Imaš li neki dodatni info vezano za radijus blizinskog upaljača, šta je urađeno na b/g da bi dobila parčadni efekat, da li je tragač 9E47 sa S-10 i da li planiraju hlađenje IC senzora i da li je izvršena digitalizacija GSN? To bi moglo uz AD šiljak da popravi sve dosadašnje parametre gađanja, poveća verovatnoću pogotka i uništenja.

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5468

aramis s ::Konačno su je predstavili. Imaš li neki dodatni info vezano za radijus blizinskog upaljača, šta je urađeno na b/g da bi dobila parčadni efekat, da li je tragač 9E47 sa S-10 i da li planiraju hlađenje IC senzora i da li je izvršena digitalizacija GSN? To bi moglo uz AD šiljak da popravi sve dosadašnje parametre gađanja, poveća verovatnoću pogotka i uništenja.

Ne razumem se ja toliko u to, da bih mogao sve da ga pitam Very Happy Rekao mi je taj lik pored koliko je radijus blizinskog upaljaca, ali bukvalno sam zaboravio, a ne bih sada da lupim nesto.

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7692

Strela 2MA je modernizacija ili je predviđena proizvodnja novih?

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8225

Šta navode da su izmenili mogu i novu da je prave

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

mercedesamg ::Strela 2MA je modernizacija ili je predviđena proizvodnja novih?
S2M/A je naša verzija koja je nastala usavršavanjem originala osamdesetih. Ovo bi trebalo da ima neku oznaku S2M/A2 i mislim da ima dovoljno raketa da se isplati duboka modernizacija ukoliko su pravilno čuvane.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Evo odgovora iz kataloga



Blizinac aktivira b/g na 2m od cilja, što navodi da je b/g eventualno perforirana. Sa kuglicama i tom količinom exploziva bi radijus verovatno bio veći.
InGaAs senzor knjiški pokriva spektar veći od SWIR(kratkotalasni IC spektar) senzora. Kratkotalasni spektar pokriva od 1-2.5µm, dok za InGaAs senzor kažu da može da pokrije od 0,55-2,5µm, tj od vidljivog dela spektra, preko bliskog do kratkotalasnog IC. Ono što je navedeno kao dvotalasni senzor, verovatno pokriva vidljivi deo i kratkotalasni deo IC spektra. E sada, pošto senzori tog tipa za skeniranje talasnih područja podležu rigoroznoj ITAR kontroli, pitam se od koga smo uvezli senzore i da li je Ei Opek dobio tehnologiju.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3828 korisnika na forumu :: 92 registrovanih, 12 sakrivenih i 3724 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, 9k38, Akiro, Apok, Avalon015, bankulen, blue, bojan_t, bokicacar, boracbl1389, brandža84, Bubimir, C-Gun, Car89, Cigi, Comyymoc, curiosity, cuvarkuca, darkkran, dekan.m, djonsule, Djota1, DJUNTA, Dolinc, DonRumataEstorski, Dovla 1980, Džekson, Flanker-G, galijot, geo.dule, Giskard, Glavonja049, Grebostrek, Hans Gajger, ikan, Ilija84, Ir, jalos, Jaz, JK, K a s p e r, K2, Karaula, kori, Kruger, Lance Guest, LostInSpaceandTime, lukac, marko308, Mihailo Gazdić, miki kv, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, miljannis, MILO-VAN, milos97, mirkoro, mishkooo, momcilob55, Papadubi, Parker, PenzosGSP, pirke96, pobeda, porticco, raptorsi, repac, Ripanjac, rovac, Sale0501, saputnik plavetnila, sekretar, shiro, skok, Smiljkovich, Sone0883, stingD, T55, v82, vaci, vathra, Vica1958, Vlada1389, Vlada76, Vladoj, Vrač, vrgudinac, Witcher, wolverined4, Zastava, Zorge, Đurđevdan