|
Poslao: 13 Mar 2013 05:00
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16329
- Gde živiš: Lublana
|
Jeste Blowpipe. Ali sumnjam da će iko to ponoviti takav koncept iz više razloga. K-SAM raketa nema sredinskih stabilizatora ali ima mlaznice kojima se stavi u pravu poziciju. Možda su imali prototipovi?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 13 Mar 2013 12:53
|
offline
- aramis s

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jul 2007
- Poruke: 29320
- Gde živiš: iznad smoga Beograda
|
K-SAM ili Pegasus je kopija Rolanda. Kao takav postoji već godinama. Ovaj K-SAM je projekat saradnje sa Rujama i nastao je iz Vitjaza.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jul 2013 10:29
|
offline
- Pridružio: 19 Jan 2012
- Poruke: 1988
|
Gle !!! Venecuelanci misle da će jedan čovek moći i da vozi motocikl i da gađa iz čak dva lansera ?!
Više mi se sviđa iranski način,dvojica na motociklu,jedan vozi drugi rukuje sa LPRS.U svakom slučaju reafirmacija motocikla kao "borbenog "sredstva je u punom jeku.Ima li nekog u našem GŠ da pogleda kakvi su trendovi ili će naš strelac-protivavionac i dalje da se grbavi pešice ?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jul 2013 10:37
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
Наравно да возач моторцикла неће истовремено да вози мотор и да врши гађање циљева у ВаП.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jul 2013 11:52
|
offline
- aramis s

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jul 2007
- Poruke: 29320
- Gde živiš: iznad smoga Beograda
|
Ovo su samo nosači sa LPRS, a dejstvuje se sa ramena. Jedino... Čini mi se da u određenim uslovima može da zadrlja cevima po terenu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Jul 2013 11:22
|
offline
- Pridružio: 19 Jan 2012
- Poruke: 1988
|
Nisam ni mislio da će da gađa sa motocikla he he . . .već da je to previše zaduženja za jednog čoveka.
Ako su dvojica angažovana mogu da odmagle odmah po lansiranju a ovako . . .dok ovaj veselnik popakuje lansere u bisage,upali motocikl i krene . . .a kad krene ko će da osmatra VaP i da ga upozori na helić,avion ili BL ?Trebaće mu najmanje dve glave,jedna da gleda kuda vozi a druga uperena u nebo
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jul 2013 12:08
|
offline
- aramis s

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jul 2007
- Poruke: 29320
- Gde živiš: iznad smoga Beograda
|
Lep pogled na GSN kineskog FN-6. Lepo se vidi i kako su rešili pitanje novih, nesklapajućih stabilizatora.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Avg 2013 15:57
|
offline
- sasans23

- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Jun 2007
- Poruke: 6375
- Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija
|
Стингер у руској армији.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Avg 2013 07:55
|
offline
- Pridružio: 18 Jan 2010
- Poruke: 394
- Gde živiš: Bg
|
Oduvek me kopka Starstrike. Imao sam prilike da vidim strelice uzivo i skoro sam siguran da nemaju pokretna krilca. Nesto sumnjam da su upravljive. Mislim da one lete po inerciji, po prestanku rada mars motora.
|
|
|
|
|
|