AP M27 Infantry Automatic Rifle

3

AP M27 Infantry Automatic Rifle

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

goxin ::
Pitanje je koje su razlike izmedju hk 416 i m 27 ?


ista kao i kod m70 i m72, cevi i kvalitet izrade unutrasnjih komponenti. Kao sto sam rekao, M27 je namenjen u U.S.M.C kao PM, a zamena za Colt M4 je H&K 416A5. Inace taj program zamene M4 se zove Individual Carabine Ziveli



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8107
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Evo jos jedan tekst . Spominje se IAR M27 na ispitivanjima za zamjenu karabina m 4 ( skuplji je za vise od 2 000$ , jedina mana osim malo vece tezine )

Spominje se za zamjenu saw 249

I kao oruzje za njihovog odjeljenskog snajperistu ( marksman ) .Ali navode samo IAR M 27 , nista drugo na ispitivanju .

Nesumnjivo da je to hk 416 , sa jacom i malo duzom cjevi. Nisam primjetio druge razlike .m 27 IAR je oznaka za vojsku SAD , t.j. marince

Logicno , karabin moze imati kracu cjev , PM malo duzu i deblju i snajper onu sa najduzom cjevi , sve ostalo isto na oruzju ...

Navode da je hk 416 jedina puska bolja od AK 74 Smile ( ili mozda bolja ) , ali univerzalnija jeste ( 3 u 1) , (mada imamo RPK 16 ) .



offline
  • Pridružio: 18 Dec 2014
  • Poruke: 812
  • Gde živiš: Novi Beograd

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Готово тестирање, маринци мењају М4 са М27.

offline
  • Pridružio: 09 Sep 2015
  • Poruke: 1201

Dugo im je potrajala M4, citave 2 godine.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Jedna slika ogromne rezolucije. 7,2 MB

offline
  • Pridružio: 18 Dec 2014
  • Poruke: 812
  • Gde živiš: Novi Beograd

Су они беше избацили „тестеру" из вода јер им ова пушка одрађује и тај посао?

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8107
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Clanak o M 27
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

RJ ::

Da li se to meni čini ili na ovoj slici ima grešaka.

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8107
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

hk 416 D ?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1280 korisnika na forumu :: 97 registrovanih, 6 sakrivenih i 1177 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 16.mabr, 9k38, _Rade, alternator, Andrija357, Asparagus, Betty25, bojankrstc, bojcistv, bokicacar, Borski1977, Bosnjo, BWG, C-Gun, Cigi, cikadeda, Clouseau, crazydkure, cyprus, dane007, DankoZemun, DeerHunter, Despot1, dj.ape, djonsule, dolinalima, Dovla 1980, dragisa dragisa, drimer, DS01, dzoni19, Džekson, esko_hz, famoso, Feller, geo.dule, Georgius, Glavonja049, iceburn, igorkozar83, ikan, Ir, joca83, jodzula, Joint Chief, JOntra, Jozo74, Kajzer Soze, KizJ, ljubsz, lord sir giga, Lucije Kvint, Milan 84, milanpb, milos97, mnn2, Moldovan, mrvica78, Mzee, Naj-Turs, nemkea71, Nobunaga, Novakomp, peradetlić, ping15, pirke96, Pohovani_00, proka89, Prometeus, raketaš, Remain, Rok A Bit, rovac, S-G, S-lash, Sale0501, Seeker, Sharpshooter, shlauf, Sirtaki Suvlaki, Smiljkovich, sombrero, Spinosa, stalja, superwhy, Vanderx, Veless, Velibor Radoja, vidra boy, vladao75, VNVK, Warrior, XBMC, Zastava, ZetaMan, 787, 1324