Automatska puška AEK-971/A-545

3

Automatska puška AEK-971/A-545

offline
  • Pridružio: 27 Sep 2013
  • Poruke: 198

Pojavila se skenirana fotografija iz nekog časopisa o AK 12 i AEK-u.

Ovde ide AEK. Smile



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

Malo su je heklerizovali...



offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Osobno ne vidim nekog velikog kvalitetnog pomaka u zameni Ak-74 sa Ak-12. Ako se uvodi nova jurišna puška onda nek to bude AEK-971S odnosno A-545, dok bi "stockpile" Ak-74M modernizovao (Ak-74MS). Tako bi imale posla obe tvornice a Ruska vojska bolje naoružanje.

offline
  • Pridružio: 13 Avg 2010
  • Poruke: 57

Ne sviđa mi se kundak ove puške. Mnogo mi je bolji onaj na AK-12. Moram priznati da su sa ovim mehanizmom za smanjenje trzaja uradili pravu stvar.
Nijesam siguran koliko je to rješenje pouzdano i utiče li na eksploatacvione karakteristrike . Ako je na nivou, po tom pitanju, neprikosnovenog Kalaša onda kapa dolje. Ruska vojska, a i ne samo ona, nema što da razmišljaju.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39655

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

pa vec ako pominjete Kalasnjikov, pa i on ima pusku sa tim sistemom AK 107.

tako da kod rusa to nije nikakva novotarija i imaju je i jedna i druga firma (kompanija)

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39655

Kako bi ovo čudo funkcionisalo u jačem kalibru 7.62x39 i 7.62x51 kad je trzaj u kalubru 5.45x39 jako mali???

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

postoji i zove se AK 109, e sad kako se ponasa ne znam, ali ako bude neki video postavicu

offline
  • powSrb 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 08 Mar 2015
  • Poruke: 9466

Константин Лазарев

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39655

Od 0:46 puška КСО-18 ili ti civilna verzija AEK 971






Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1148 korisnika na forumu :: 9 registrovanih, 2 sakrivenih i 1137 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, 4thFlavian, avijacija, Duck of Death, Milos82, Naj-Turs, rikirubio, Trimi68, Vlado82