Automatske puške familije AK, M. T. Kalašnjikova

568

Automatske puške familije AK, M. T. Kalašnjikova

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 38757

To ti nebih znao reći mene čini da je fiksni i ne mrda se.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 21890

Koridor ::
Gdje mu je kundak?


Ima komad neke fosne iza sanduka, cisto da sandukom ne cepas uniformu. Puska je prepravljena u bullpup, ima obarac i na prednjem rukohvatu (verovatno povezan nekom polugom sa regularnim obaracem) zato je i smehotresna, kao i svaki drugi bullpup AK. Smile



offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 38757

Nekako čovek navikne da ovakvi zbudževi dolaze sa BI ili Pakistana međutim ovaj je ukrajinski.

offline
  • 5.56  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2018
  • Poruke: 1087

Kinezom i junk municijom do skoro 500m.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 09 Maj 2024
  • Poruke: 88

Pozdrav svima, ovo je moj prvi post... Nadam se da nije ovo bilo do sada, ako jeste neka moderator obriše slobodno. Imam i prateći video al ne znam kako da ga okačim.
Pozdrav svima!!!
🇺🇸🇭🇺🇷🇺 Kako su se Amerikanci dokopali prvog primerka automatske puške Kalašnjikov?

🔸Prva automatska puška Kalašnjikov AK-47 dospela je u američke ruke 1956. godine tokom uličnih borbi u Budimpešti, kada je skinuta sa sovjetskog padobranca koji je poginuo u borbama.

🔸Pre toga, Amerikanci su imali priliku da vide Kalašnjikov samo u sovjetskim filmovima, a smatrali su ga samo još jednom verzijom njihovog karabina M1.

🔸Nakon što su preneli pušku u SAD i testirali je, otkrili su da sovjetski vojnici imaju znatno superiornije oružje u poređenju sa svojim M1 karabinom.

🔸Kalašnjikov je testiran na strelištu dok nisu utrošili svu municiju, i utvrđeno je da sovjetski vojnici mogu uspešno ostvariti efikasnu zaprečnu vatru u odbrani na protivnika na daljinama do 330 metara, dok je njihov karabin to mogao samo na daljinama do 220 metara.

offline
  • Pridružio: 18 Jul 2022
  • Poruke: 372

To su Njemci mogli jos 43.

offline
  • Pridružio: 09 Maj 2024
  • Poruke: 88

Pa kaže u dokumentarcu da nisu 😊.
Inače, zna li neko ko da zakačim ovde mini dokumentarac od 58 sekundi. Koliko sam shvatio nije u odgovarajućem formatu. Mislim da je Mp4

offline
  • Pridružio: 03 Mar 2010
  • Poruke: 1029

Znam ja, ali nemoj.

offline
  • Vzor50 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 08 Avg 2016
  • Poruke: 639

5.56 ::Kinezom i junk municijom do skoro 500m.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Koji li je korak uvijanja? Bebee Dol

offline
  • 5.56  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2018
  • Poruke: 1087

Jos bolji rezultat sa ZPAP M70,ista daljina.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 649 korisnika na forumu :: 79 registrovanih, 7 sakrivenih i 563 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 100jan, Andrija357, Antoni S, Apok, Asteker, blankspace, Bo96, bojan1234, Bojan198527, Bojke549, boromir, bounty hunters, Brankojle, cakija, delboy, Dioniss, djboj, Dovla 1980, draganca, Draganeli, DrFlyFisherman, dukajov, Dusko_Dugousko, Dzumanga, Enigma Nobody, GeoM, gobrad, Goxy1, hattori, InzenjerBL, jalos, jodzula, kib, kihot, Kobrim, Kolimator, kondenzator, Levi, ljuba.b, lord sir giga, lucko1, luka35, lukisa, markoskjk, Marky, mat, mige84, Milan A. Nikolic, mile.ilic75, Millennium, monomah, nebidrag, nekdo, neko iz mase, nelezele, Nemanja Opalić, perunnurep, PlayerOne, Podljub, radoznao, raptorsi, Remain, Remarqe, royst33, Samo gledam, Sarmat, Smiljke, TheDictator, TRZH92, TTN, Vatreni Zmaj, vazduh, VJ, vzd1389, zexon, Zoran1959, zrno, Šule, Žoržo