Kundaci- sintetika vs drvo

4

Kundaci- sintetika vs drvo

offline
  • hyla  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 574

Nisam video da je neko u ovoj raspravi pomenuo još jedan momenat - drvo kao materijal daje mnogo topliji i prijatniji osećaj u rukama od plastike. Naročito prilikom dužeg nošenja i manipulacije.

Meni lično sintetika je prihvatljiva (i poželjna) za službeno i vojno oružje. Tu do izražaja dolazi njena otpornost i to što ne zahteva nikakvo održavanje. Uz to pretpostavljam da je i jeftinija i lakša od drvenog kundaka/rukohvata. Za lovačko oružje mi nekako ne ide... Eventualno ako pričamo o nekom heavy duty lovačkom karabinu koji se svakodnevno koristi u svim mogućim uslovima (traperi na Aljasci ili neke čuvarske službe u nacionalnim parkovima).



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22265

ssekir75 ::за ове моје 44 године, од којих се активно *ебавам с оружјем неких 30ак, једини проблем са дрвеним кундацима виђао сам код ловачких сачмарица, где су доста често пуцали у врату и иза баскуле....
Ima jedan problem, medjutim javlja se tek posle par decenija pa nije relevantan za vecinu korisnika.
Ako puska stoji sa cevi na gore, ulje od podmazivanja se sliva i upija u kundak, bas na mestu gde isti treba da ima najvecu cvrstinu. To ulje slabi drvo, a ono puca. To je najcesci uzrok naprslina i pucanja kundaka na starom oruzju.



offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3188
  • Gde živiš: bela crkva banat

разлог зашто ту пуца ми је познат, али ствар је у томе да код карабина нисам сусретао пукотине, чак и код оних сакривених за не дај боже који су испадали из старих кућа. са друге стране, код старих капислара и дротара дрво је углавном било труло и избушено жишком. то се код карабина није виђало. вероватно је дрво било припремљено за малтретирање какво обично војно оружје преживљава у миру и рату, па зато опстало.


hyla ::Nisam video da je neko u ovoj raspravi pomenuo još jedan momenat - drvo kao materijal daje mnogo topliji i prijatniji osećaj u rukama od plastike. Naročito prilikom dužeg nošenja i manipulacije.

Meni lično sintetika je prihvatljiva (i poželjna) za službeno i vojno oružje. Tu do izražaja dolazi njena otpornost i to što ne zahteva nikakvo održavanje. Uz to pretpostavljam da je i jeftinija i lakša od drvenog kundaka/rukohvata. Za lovačko oružje mi nekako ne ide... Eventualno ako pričamo o nekom heavy duty lovačkom karabinu koji se svakodnevno koristi u svim mogućim uslovima (traperi na Aljasci ili neke čuvarske službe u nacionalnim parkovima).


управо то.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1185 korisnika na forumu :: 37 registrovanih, 5 sakrivenih i 1143 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A3C, bato_banjaluka, bbogdan, bojanstros9, bojcistv, BUDDAR70, celt, Chainsaw, Citalac, Clouseau, cojapop, cuvarkuca, dejan1972, eagle.rs, Electron, fensi88, indja, JOntra, Jose, Lance Guest, Lucije Kvint, mackenzie, mile33, Mićko, novator, proka89, Pururin, radza1, RecA, Simonsen23, tajvankanasta, Tila Painen, troki1971, Veless, Vlada78, x011, Zorge