Minobacači kalibra 60mm

8

Minobacači kalibra 60mm

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16620

Мени није јасно што немају неко озбиљније постоље и механизам. Реално, то би било тежине једне мине. А пуцањем из руке би требало више мина да се погоди мета, тако да нема неке уштеде.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29315
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Ipak je to više minobacač za male udaljenosti(1.600m max), pogodan za brzo zauzimanje i napuštanje b/p. Doduše, Švabe su napravili RSG-60 dvostrukog načina upotrebe, ali to je malo veći zalogaj od proste nadogradnje postojećih M-70.



offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

aramis s ::Masa mu je 7,6kg po PPT, samo ne znam da li je uračunata ručica.
Bugarin 5.7kg. Ne reče, jel' kopija Hirtenbergera?

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29315
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

To je modernizacija postojećeg M-70 po ugledu na Hirtenberger, bar mi se tako čini.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Filipinci pazarili Commando Mortar M60CMA 60mm
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Ukri dobili od amera M224 60 mm

Citat:Украинские военнослужащие получили и активно используют американские легкие минометы M224 калибра 60 мм.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Ukri od poljaka dobili 100 komada LMP-2017 60mm

Citat:The first sighting of a Polish LMP-2017 light "commando" 60mm mortar in the hands of the Ukrainian forces - 100 of these mortars along with 1500 rounds were donated by Poland to Ukraine in February of this year.

offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3188
  • Gde živiš: bela crkva banat

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

никако да ми проради глава, чија је ово чаура?

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

15 mina po minobacaču i fajront, posle da popiju po čaj.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Ukri koriste KBA-118 60mm

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Snimak
Citat:Ukrainian forces in the east using a lightweight KBA-118 60mm mortar
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1069 korisnika na forumu :: 48 registrovanih, 5 sakrivenih i 1016 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., A3C, aleksandar11332, AudioTehnica, bavar357, Belac91, bigvlada, Bozjidar87, Brankojle, Bubi, Bubimir, C-Gun, Car89, Chainsaw, Clouseau, crnirocko, Dare, doktor097, dukajov, ekipo26, esx66, Ir, LeGrandCharles, leopard83, MadMike, MaRtInsrbija1993, Miler88, Milometer, Milos ZA, milutin134, Natuzzi, Nikola.M, nuke92, PMsnow, Radogost, Radoslava, royst33, ruma, S-lash, S2M, Spinosa, uruk, Vanderx, VBoss, vuksa72, Zec, zlaya011, Zoran1959