Minobacači kalibra 60mm

7

Minobacači kalibra 60mm

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

Imali su i Nemaci Granatwerfer 36, samo sto je bio prekomplikovan, a nista vise efikasan od japanskog modela.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22279

Svoj model su imali i Poljaci (bio i u naoruzanju JKV), Britanci, Madjari, Italijani, Francuzi, Belgijanci, Sovjeti itd. Svuda su izumrli posle 2.s.r. osim kod Britanaca.



offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12016

Kod njih je skoro uginuo. Francuzi i dalje imaju svoj, ono jeste zovu ga bacač granata, ali je tu. Vijetnamci proizvode i dalje klona ovog Japanca.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

A.R.Chafee.Jr. :: Francuzi i dalje imaju svoj, ono jeste zovu ga bacač granata, ali je tu.
Tri ipo puta teža granata od standardne 40mm, malo li je.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12016

I zato treba uzeti licencu za isti.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Naš M06 na Partneru

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

Nema bipod?

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2896

Pa commando je, šta bi ti Very Happy

Fora kod nekih commando mb je da remen ima podeoke s nitnama, tako da nagaziš na pravi podeok nategneš, i kreneš da ga ložiš.

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

Zna li se koja mu je masa? Na ZDRPovom sajtu ništa ne piše.

Bugarski M60CMA:



Jel' to kopija onog austrijskog?

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Masa mu je 7,6kg po PPT, samo ne znam da li je uračunata ručica.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 10571 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 10 sakrivenih i 10480 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Alen-Delon-u-boji, Asteker, BB, Bo96, bojcistv, boracbl1389, brandža84, brufen, Ca6otep, Chainsaw, Cirkon, crazydkure, CrveniSolaris, darionis, debeli, Dioniss, djuradj, dolinalima, Fructo, Georgius, goxin, Grebostrek, Hans Gajger, Istman, Jelly4183, Jeremiah, JohnDoe, Kalem, kinderpingvin, Kotarle, Krin, krkalon, laurusri, LostInSpaceandTime, Lošmi, Lucije Kvint, Magistar78, Marko Marković, marko79, Milan A. Nikolic, milanpb, milanpetkovicv, Milometer, milutin134, Mirage 2000N, mirkoro, MiroslavD, Mis uz pusku, nekdo, nenad81, nikolapetkovic, Nomica, Oscar, PlayerOne, Pururin, Radoslava, RD84, redstar011, S.Palestinac, Sale0501, Semberija, Sevatar, Sirius, Srki98, StalniPromatrač, stegonosa, strn, suton, TheDictator, tomigun, Topaz9, Tribal, uruk, Velizar Laro, Vlada78, W123, Weah88, YoU, Zmaj Tolak, Zoca, ZZZ