Oprema i naoružanje vojnika Bundesvera

10

Oprema i naoružanje vojnika Bundesvera

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020

Pre MG5 (ili koji je već u x51 OTAN), da čuči u Pumi. To je sad glavni fazon.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

dekir ::
Navodno su u II svetskom ratu nemački tenkisti noslili crne uniforme pa su obicni vojnici- saveznici mislili da su svi pripadnici SS-a

Uspomena na konjicu i Augusta fon Menkenzena.



offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

A.R.Chafee.Jr. ::Pre MG5 (ili koji je već u x51 OTAN), da čuči u Pumi. To je sad glavni fazon.

Jos bolje.

MG4 se ne ih odrekao - jedan MG5 i jedan laksi, tj MG4, a dodatni MG5 u vozilu je super kombinacija. Verujem da bi se tako opremili da su u stvarnoj situaciji, gde nije mnogo ni bitno sta je neko zamislio na papiru za celu vojsku.

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020

Princip tool box, dal formalan ili ne je postao standar u skoro svim vojskama. U nekom ćošku čuči teži puškomitraljez, bacač, POVR...

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020

aramis s ::
Uspomena na konjicu i Augusta fon Menkenzena.


Crne uniforme su da se pokriju fleke od ulja. Mrtvačka glava je veza sa konjicom.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Između ostalog i to, ali pogledaj slike i videćeš da je Mekenzen nosio crnu uniformu vrlo često i rado.

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020

Nosili su crno i pre Makenzena. Druga stvar, nemački tenkisti ne vuku konjičke tradicije kao deo britanskih ili francuskih tenkista.

offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2475

Panceri i podmorničari naj kicoši.
Bossove manekene da ne pominjemo.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Jeste da je Wiki, ali ovo je prevod sa engleskog na našoj stranici.

Citat:Макензенов препознатљив јавни профил, у његовој црној хусарској униформи, препознала је чак и компанија Хаусер-Еластолин, која је произвела његову фигурицу од 7 цм у саставу Еластолин композиције војника. Његова слава и позната униформа створиле су двије одвојене јединице Трећег рајха које су усвојиле црну униформу са значкама у облику мртвачке главе: Панцервафе, који је полагао право на традицију царске коњице, и Шуцштафел.

Crna uniforma je bila husarska i naravno da se nosila i pre njega.

offline
  • Pridružio: 02 Jun 2013
  • Poruke: 3876

Što se tiče crnih uniformi kod Nemaca možeš ići daleko do tevtonaca…

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2463 korisnika na forumu :: 51 registrovanih, 6 sakrivenih i 2406 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Antoni S, Apok, Aristotle2002, Ba4e, Belac91, black venom, blatruc82, cojapop, cvrle312, dejno, Djota1, Dolinc, Duce, dukajov, Electron, goran.vvv, Igritelj, ivan_8282, jalos, Jeremiah, Jonbonjovi, Još malo pa deda, kaisarevic1, Kanader, Krusarac, Lucije Kvint, MadMike, Magistar78, mikrimaus, Mićko, Nemanja Opalić, neutrino, nisamBot, PlayerOne, Prometeus, Pururin, Shinobi, sistem22, stalja, stokssone, synergia, Tanjagre, tm, Tvrtko I, ujke, uruk, vathra, vuksa72, zivojin32, Žukov