Puška M-48

59

Puška M-48

offline
  • Pridružio: 27 Maj 2012
  • Poruke: 1124



ofarban



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Zastitar planete Zemlje i majke Prirode
  • Pridružio: 24 Jul 2012
  • Poruke: 3869
  • Gde živiš: Zemun

Ofarban ili ladno bruniran?



offline
  • Pridružio: 07 Nov 2007
  • Poruke: 8369
  • Gde živiš: Ravni Banat

'Ладно је офарбан...

offline
  • Zastitar planete Zemlje i majke Prirode
  • Pridružio: 24 Jul 2012
  • Poruke: 3869
  • Gde živiš: Zemun

Ladnim sprejom tzv autolakom...

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

Autolak nije za oruzije posto nije otporan na sredstva za ciscenje. Postoje sprejevi za hladno farbanje koji kada se osuse ne mogu da se skinu nitro razredjivacima. Postoje i sprejevi koji traze "pecenje" u rerni nakon farbanja.Obicno je dovoljno oko 30 minuta na temperaturi od oko 200C. Druga varijanta je mnogo otpornija na habanje i svakodnevnu upotrebu.

offline
  • Zastitar planete Zemlje i majke Prirode
  • Pridružio: 24 Jul 2012
  • Poruke: 3869
  • Gde živiš: Zemun

@Albion znam, bio sam sarkastican...

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3685
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

Чиме би било паметно офарбати саднук пушке (јер како схватих брунирање у домаћој радиности је компликовано а и не баш јефтино)? Ријеч је о ПАП и то спољњем дијелу сандука који је прилично похабан усљед употребе и неадекватног одржавања..

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

Pokusaj da nabavis Brownells ili Duracoat sprej. Kao sto rekoh oni koji traze pecenje u rerni su otporniji na svakodnevnu upotrebu.

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3685
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

Гдје да нађем толику рерну да у њу стрпам пап-овку? Laughing
Шалу на страну, пошто ћу је средити и ставити "ван акције" не треба ми нешто претјерано издржљиво, чисто да спријечим даље пропадање..

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

U tom slucaju Brownells Aluma Hyde II ce obaviti posao a cena im je negde oko 20 eura.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 880 korisnika na forumu :: 55 registrovanih, 7 sakrivenih i 818 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6.5lapua, AleksSE, b_z_b, belov, Blair, bobo85, Bojan198527, bokicacar, bpvl, brufen, cuculo, cuvarkuca, cyprus, darkojbn, darkojovxp, Dioniss, djonsule, doktor097, drimer, duro1990duro, france93, gasha, GeoM, goxin, igorkozar83, Jablan, Jovan1983, Langdorf, Lucije Kvint, m94j, Mikisha, Milan A. Nikolic, Milos ZA, nebidrag, nesa1962, Nikolajevic, peradetlić, Plavi1, Radoslava, raketaš, ruma, S2M, SamoGledam, Savantije, skok, stegonosa, stokssone, t.e.m.p.l.a.r., tooljan, Tvrtko I, VekiJ, Vojkan Petrovic, Volkhov-M, XBMC, zivojin32