Snajperska puška Zastava M07 7,62x51mm NATO

42

Snajperska puška Zastava M07 7,62x51mm NATO

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22265

Okvir od M91, Dragunova ili nesto novo?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

Bilo bi bolje ako je nesto novo jer Dragunov okviri su daleko od dobrog resenja.



offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22265

ALBION101 ::Bilo bi bolje ako je nesto novo jer Dragunov okviri su daleko od dobrog resenja.

Najbolje i najpouzdanije u 7.62x54R, pa ti vidi...

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3753

bojank ::

Najbolje i najpouzdanije u 7.62x54R, pa ti vidi...

Mislim da bi resenje sa fiksnim sandukom bilo bolje od okvira koji se vadi. Napraviti izmenljivi okvir za municiju sa ivicom je gotovo nemoguca misija.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22265

Madsenu je uspelo (jedan od razloga zasto je bio toliko popularan), ali taj okvir je jako specifican i princip ne bi radio u oruzju sa drugacijom mehanikom.

offline
  • Dr.Pece Andor
  • doktor medicine, radiolog
  • Pridružio: 02 Jan 2016
  • Poruke: 52
  • Gde živiš: Mol

Da li Zastava M07 ima tvrdo hromiranu unutrašnjost cevi i ležište metka?

offline
  • arsa  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 05 Jun 2011
  • Poruke: 419

Nema na žalost. Mada većina vrhunskih snajp.pušaka nema hromiranu trasu cevi,ako nam je za utehu ☺

offline
  • Dimitrije P. Majkić
  • ginekolog amater
  • Pridružio: 21 Nov 2014
  • Poruke: 753
  • Gde živiš: Beograd

Pogledah malo o ovoj pušci.
Buni me zatvarač.
Navode da je sistem mauzer.
Ne uspevam da vidim izvlakač već mi se čini da je ovo mauzer 96.
Da li sam u pravu?

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Što ste zapeli za to hromiranje cevi kao da je to sveto pismo? Imate puške koje su starije od 100 godina i očuvane su a i precizne a nisu hromirane.

offline
  • Pridružio: 02 Jan 2012
  • Poruke: 405

sistem mauser se danas koristi i za uprošćene push feed zatvarače, koji su i prisutni kod većine snajperskih pušaka jer brže rade, glatko se repetiraju a ne kontrol feed kao kod nama znanog mauzera sa m48, m70 ....

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1230 korisnika na forumu :: 35 registrovanih, 8 sakrivenih i 1187 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Avalon015, bato_banjaluka, bojanstros9, bojcistv, brandža84, BUDDAR70, Chainsaw, Cirkon, cojapop, darkojovxp, eagle.rs, Electron, fensi88, indja, JOntra, Lance Guest, ljuba.b, LjutaGuja, Lucije Kvint, mackenzie, mat, mile33, novator, obsc, proka89, Pururin, radza1, RecA, Simonsen23, Tila Painen, troki1971, Veless, Vlada78, x011, Zorge