Specijalno i prigušeno oružje

2

Specijalno i prigušeno oružje

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27360
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Imam taj broj sa prstenom, no sve to stiže ujutru . Kao što znate, kod mene se ništa ne gubi...

Dopuna: 17 Feb 2008 10:03

Stara izreka da je u ljubavi, trgovini i ratu sve dozvoljeno, za početak će biti ilustrovana ovim dvama izumima:


Kod ovakvih oružja, pored maštovitosti, najvažnija osobina je mogućnost potpunog iznenadjenja i nanošenje udara ili štete neprijatelju koja će bitno preokrenuti mikro-situaciju. Glupa kopča za opasač, kakvu nosi svaki vojnik, u trenutku nepažnje kod razoružavanja može da presudi ishod...

Dopuna: 17 Feb 2008 19:15

Obećao sam još materijala. Poseban folder je krcat i spreman za upotrebu, samo ako vas interesuje...
Evo , najpre, onog spominjanog prstena:





Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • soxxx 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 466
  • Gde živiš: Gracanica, Kosovo

Secam se da smo imali presek pistolja (slicno donjoj slici) u obliku mobilnog telefona i nesto vise informacija u kancelariji negde oko 2003 cini mi se...nemogu tacno da se setim dali su nasli jedan ili je to bilo za informaciju tad kada su se pojavili. Confused Osim primetne tezine i malo vecih gabarita izgleda verno.

http://www.alexanderjason.com/images/CellPhoneGun.gif

http://www.youtube.com/watch?v=Jpug-gZwEDw

Dopuna: 18 Feb 2008 19:35

Mozda ne spada bas u ovu temu ali je svakako zanimljivo:

http://www.techeblog.com/index.php/tech-gadget/shotgun-flashlight

Dopuna: 18 Feb 2008 19:41

Kao i ovo, ima svacega ali i improvizovanog oruzja (wallet gun, cell phone gun...):

http://orangecountyshields.tripod.com/id15.html

Dopuna: 18 Feb 2008 19:46

.22-Caliber Knife Gun



http://www.orgismo.com/?p=2184

Dopuna: 18 Feb 2008 19:50

Ovo bi trebalo biti slika istog phone-gun-a:



offline
  • Pridružio: 13 Jan 2008
  • Poruke: 296

moj stari je svojevremeno a davno je to bilo za izlozbu napravio pistolj penkalo
a bili su srednjoskolci tada se to zvalo segrti
rusi zaista imaju gomilu takvih mozda cak i standardizovanih pistolj pusaka
oni to zovu vintovka snajpeskaja specijalnaja
imaju ih u nekoliko vrsta i sve su to puske slicne pistoljima sa integrisanim prigusivacima i optikom
mada za to treba i specijalni strelac naravno
inace naravno to kod rusa vuce korena uglavnom od obavestajnog rada
stara carska Orhana pa sve do KGB kome su i amerikanci skidali kapu
jednostavno trebalo je opremiti te ljude pogotovo hunter killer klase za zadatke mada je onaj kisobran sto uspricava otrov po meni neprevazidjen

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27360
  • Gde živiš: I ja se pitam...

soxxx ::Secam se da smo imali presek pistolja (slicno donjoj slici) u obliku mobilnog telefona i nesto vise informacija u kancelariji negde oko 2003 cini mi se...nemogu tacno da se setim dali su nasli jedan ili je to bilo za informaciju tad kada su se pojavili. Confused Osim primetne tezine i malo vecih gabarita izgleda verno.

http://www.alexanderjason.com/images/CellPhoneGun.gif

http://www.youtube.com/watch?v=Jpug-gZwEDw

Dopuna: 18 Feb 2008 19:35

Mozda ne spada bas u ovu temu ali je svakako zanimljivo:

http://www.techeblog.com/index.php/tech-gadget/shotgun-flashlight

Dopuna: 18 Feb 2008 19:41

Kao i ovo, ima svacega ali i improvizovanog oruzja (wallet gun, cell phone gun...):

http://orangecountyshields.tripod.com/id15.html

Dopuna: 18 Feb 2008 19:46

.22-Caliber Knife Gun



http://www.orgismo.com/?p=2184

Dopuna: 18 Feb 2008 19:50

Ovo bi trebalo biti slika istog phone-gun-a:



Ponovo linkuj, ne rade ti ovi linkovi. Dok to ne uradiš, evo dva interesantna skena:
Je li to taj mobilni? Wink



Evo šta sve može čovek da smisli kada ga ratna zbilja na to natera...


Nastavak, naravno, sledi...

offline
  • Kibo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Okt 2007
  • Poruke: 7461
  • Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene

Vidis Sirius, sto se tice mobilnog telefona, tu mi jos nije proradila krecana Laughing

Bilo je zaista u svim novinama Evrope pa se zato i secam toga.

Ipak, moram da dodam ovde jednu stvar, u ratu nastaju razne improvizacije kao i za potrebe tajnih sluzbi, to oruzje nekada bude i neupotrebljivo ali zato se nekada dobije i strasno ubojito oruzje, zato ja uvek pisem da je mozak coveka najopasnije oruzje, jer nema sta ne moze da izmisli a pogotovo kada je pod pritiskom i radi mu se o vratu.

Eto onda moze i jedna obicna olovka da bude ubojita, ipak vredi ona Njegoseva "Boj ne bije svijetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka ..."

offline
  • soxxx 
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 25 Maj 2005
  • Poruke: 466
  • Gde živiš: Gracanica, Kosovo

Sirius ::Ponovo linkuj, ne rade ti ovi linkovi.
OK, ispravljeno. Rade samo nisu bili pod [url][/url] tagovima za "na klik". Wink

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27360
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Ta kombinacija nož-jednometni pištolj mnogima je interesantna...

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@Sirius......

Do sada nisam vidjao ove cudne naprave.
Sve mi ovo lici na oruzja "zone sumraka" Smile
Samo nastavi....bas je zanimljivo.

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27360
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Evo još ''pomoćnih sredstava'' koja sprečavaju starenje:

Opasno i za vlasnika i za protivnika...

online
  • Pridružio: 07 Nov 2007
  • Poruke: 8369
  • Gde živiš: Ravni Banat



Још раније сам чуо за овај руски нож. Оригинални назов му је "Нож разведчика специальный" НРС-2, или по српски – Специјални извиђачки нож 2. ОК, нож је као и сваки борбени нож, али овај пуца, и то не неке метиљаве .22-ке, већ онај пригушени метак СП-4, (7,62 x 42 мм) налик форми свима нам познатом 7,62 x 39 мм.



Од карактеристика треба поменути да реже жицу, издржава електричне напоне до 400 волти... мање-више, са њиме се може радити исто што и са сваким другим ножем, сем што овај пуца без буке и са озбиљним пројектилом (поменути СП-4). Почетна брзина је свакако субсонична (180-200 м/с), а наводи се да је могуће испалити два метка у минути, димензије: са ножницом - 332х65х34 мм, без ножнице – 284х54х34 мм, маса: са ножницом – 620 г., без ножнице – 350 г.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1642 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 10 sakrivenih i 1551 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, AC-DC, aleph_one, Apok, Aristotle2002, Banovo Brdo, BB, BojanB93, branko7, bunker, Chainsaw, cuvarkuca, Cvijo_ue, darcaud, DENIRO, DJUNTA, doktor097, Dolinc, Dovla 1980, Duh sa sekirom, Džekson, feanor, Georgius, hellenic, ibssa, Ivoo, jeen yuhs, JK, Kobrim, komenski, Krusarac, Lazur_01, LostInSpaceandTime, M74AB3, mean_machine, mercedesamg, metallac777, MIKULENCE, Miler88, minke, MountAndBlade, mrgud2025, nenad81, nixos, Novakomp, nuke92, OgnjenMitric, Panter, picknick, pobeda, rajkoplje, rakivan, repac, Robin, Romibrat, rovac, samsung, Sinduk, SirOliver, skvara, Smiljke, Sonic, Srki98, starlights, Szigetwar, tomo2, Tvrtko I, Ugljesa99, v82, VanZan, vazduh, vensla, VJ, vladom6, VP6919, vrlenija, Walkers, wulfy, Zoran1959, Zorge, Zrcalo