Tromblonske mine

34

Tromblonske mine

offline
  • duxhm  Male
  • Legendarni građanin
  • vojnik
  • Pridružio: 12 Maj 2010
  • Poruke: 2926

Dajte bre ljudi, pa nije tromblon top. Po meni jace puca nego sto trza. Ne znam kolko je bezbedno sa AB2. Nesto mi tanak kundak. Gadjao sam kumulativnom i podnosljivo je. Skolski doduse, ne iz ramena, ali uporedio bih trzaj sa 12x89, mozda malo jaci. Nezgode su se desavale vise zbog straha i loseg drzanja puske nego zbog nepodnosljivog trzaja. Cak sam negde gledao snimak bivsek pripadnika PJP (sad je zandar) kako gadja iz ramena. Ziv je covek i jos radi.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 05 Avg 2012
  • Poruke: 989

govoris kao sveto pismo.ekipa je puno slusala bajke od ¨vojnika¨ kako je tromblon simi odvalio rame,stipi kuk,mati razbio nos.
od toga nema nista.
i zato nemoj da mi ko ovde kuka.vojska je vojska nije balet



offline
  • duxhm  Male
  • Legendarni građanin
  • vojnik
  • Pridružio: 12 Maj 2010
  • Poruke: 2926

Jednom i da se slazemo oko necega Smile

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3685
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

Један несретник у граду негдје послије рата дошао на идеју да испали тромблон са прозора куће(новогодишњи празници били) само је , онако под "гасом", заборавио да стави тромблонски метак умјесто бојевог.Човјек читав рат прошао а погину због такве глупости..

offline
  • Pridružio: 05 Avg 2012
  • Poruke: 989

shit happens.
jedan je moj zolju ispalio u dnevnom boravku.posli rata tamo negdi iza oluje dosla ekipa sa bojista i ajmo se malo proveseliti.napili se oni i ovaj jedan donio zolju i hvalio se sta je donio i da ce on pokazat kako se puca medjutim budala isa do kraja i zamalo nastrada.raketa se ispalila al nije eksplodirala.zapalilo pola stana oprzilo ih sve i to dobro al prezivili.
ima manijaka koliko god oces.
jedan isto moj za novu godinu se napio i dali mu BGL6 i uvjerili ga da je u njemu svjetleca granata medjutim je kurac.lik sa balkona ispalio i pogodio vektru 100 metara dalje.otisla vektra u 3pm
ima tih zgoda moga bi ih pricat koliko god oces

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Tromblonski nastavak za M-1 Garand i instrukcija za upotrebu...

offline
  • sap 
  • Super građanin
  • Pridružio: 08 Sep 2010
  • Poruke: 1378

Проблем је био испаљивење само први пут,ем немаш појма,ем те препадају,а касније нема никакве фрке.Ево и САЈ то не ради по ПС,а обука.Убацује метак у цијев па онда набија мину.Оно што је важније је научити гађање по осјећају за угао и даљину.То се брзо увјежба.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39662

da li se današnje tromblonske mine koje se proizvode u srbiji mogu ispaliti pomoću bojevnog metka ili je potreban tromblonski metak u da li se može montirati tromblonski nastavak na m21??? Smile

offline
  • duxhm  Male
  • Legendarni građanin
  • vojnik
  • Pridružio: 12 Maj 2010
  • Poruke: 2926

Mislim da se tromblonske mine slabo proizvode u Srbiji. Ako se i proizvode, proizvode se obicne za koje treba tr. metak. Na M21 se ne montira tromblon, predvidjen je podcevni bacac granata.

offline
  • 1199 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 29 Dec 2011
  • Poruke: 841

par strana unazat je bilo price o TM koji se ispaljuje bojevim metkom i da jedna srpska firma proizvodi ako ne TM onda te uloske koji trpe bojevi metak

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 6439 korisnika na forumu :: 74 registrovanih, 11 sakrivenih i 6354 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ArmFPGA, Arsenije, awathorn, baltazar01, bojank, bojanM84, cenejac111, Ciri1994, Cirkon, d.arsenal321, DeerHunter, dekan.m, Dekanovic, Dimitrise93, djordjemiklusev, drale12, Džekson, Feller, Foxdie, gost321, goxin, Hans Gajger, Hitri, jaeger, Jester, jodzula, jon istvan, JOntra, Jozo74, Kajzer Soze, KizJ, Konda, kunktator, ladro, littlebunny, mackenzie, maxim_von_burdengate, mačković, mercedesamg, Milan A. Nikolic, milanpb, milanpetkovicv, Milometer, Moldovan, monomah, MrG, nikolapetkovic, niksa517, panzerwaffe, peho_atropin, pisac12, Promising0, redstar72, Remain, Remarqe, RiV, royst33, Sale0501, Siti2, Sky diver 29, Srki98, Srky Boy, ss10, StankoVrankovic, strn, tomo2, tooooom, v82, Velibor Radoja, Vlad000, Vlada78, Vlajman1957, xAlex2, |_MeD_|