Vojničke čizme

159

Vojničke čizme

offline
  • bibliotekar u penziji
  • Pridružio: 19 Jul 2013
  • Poruke: 3621
  • Gde živiš: ZR

Да прескочим лексикологију (зови ме и лонац, само без разбијања!), али све су прилике да је онај који је монтирао гарнитуру на Војиној фотки побркао леву и десну камашну (глежњак, шуферицу... ).
Колико знам, преклоп и каишићи иду ка назад, не обратно?
Видите мало фотке где су на ногама.
Иначе, маторци који су то носили кукали су да по росној трави све оде у красни, мокре ноге и свакакви белаји.
Сећам се и приче ћалетовог колеге, курира у команди, кога је саватавала војна полиција због ретке обуће, браон цокула-шифра копча глежљаке на цивилну обућу!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3189
  • Gde živiš: bela crkva banat

јесте, бане, стављене обрнуто. иначе не псотоје леве и десне, исте су.



offline
  • bibliotekar u penziji
  • Pridružio: 19 Jul 2013
  • Poruke: 3621
  • Gde živiš: ZR

ssekir75 ::јесте, бане, стављене обрнуто. иначе не псотоје леве и десне, исте су.
Можда ако постоји верзија без каиша који иде испред пете, у противном ипак има разлике.

offline
  • Pridružio: 08 Feb 2006
  • Poruke: 3056

bojank ::kuntalo ::...
Ovakve bih (s nogavicama preko) bez problema u izlazak.

Rade ih i dan danas, i reprodukcije originalnih i "sredjene".
A ove su u 2.s.r. bile omiljene svakome ko je do njih dosao...

Hvala bojank, hvala svima na predlozima. Mislio sam upravo na ovakve, "klasične" modele, iliti "heritage", što bi rekli Ameri. Npr: 1, 2, 3.

offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3189
  • Gde živiš: bela crkva banat

где има да се пазаре овакве чизме? или оне још дубље, зарад олдтајмер мопеда?

offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2475

ssekir75 ::где има да се пазаре овакве чизме? или оне још дубље, зарад олдтајмер мопеда?
Tekst za link
Samo da se vide cene i modeli.

offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3189
  • Gde živiš: bela crkva banat

благодарим!

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20882







offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

VJ odakle iskopa ovu prvu sliku jer bi to na nogama PT voda a potonjih začetaka KObri trebalo da su te Borovo na opitovanju ili je mala uvozna serija odnekud.
Za svaki sam slučaj animirao i drugara sa ove slike pa čekam da mi se javi i potvrdi ili demantuje moje sumnje.

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20882

Ова фотка је са интернета, форум бивших припадника ЈНА.

Биле су две варијанте у "Црном пуку", ове браон на шнирање и црне на преклоп са једним каишићем.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 5136 korisnika na forumu :: 47 registrovanih, 0 sakrivenih i 5089 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AleksSE, aleph_one, avijacija, Baždaranac, bbrasnjo3, bojan_t, borya90, brundo65, Bubimir, cikadeda, Desmond, DezurniOperativni, dj.ape, Dovla 1980, Dragon Order, Duschi, ILGromovnik, Incognito, Inner-Cell, istina, Ivica1102, Jester, Kenanjoz, marsi, mačković, Milan A. Nikolic, mustangkg, nebkv, pedja.st, Petar J, ping15, Pururin, Romibrat, Sass Drake, shiro, singa, Smd, Smiljkovich, Spila 0405, tanakadzo, vaso1, Vlado82, vranjanac29, wolverined4, xanadu, Zastava, 800077