Zastava oružje - novi proizvodi

105

Zastava oružje - novi proizvodi

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 11720

Ja sam za pod A.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 37799

Apsolutno saglasan sa ARCJR pod "A" ne štedi tastaturu Škrabalo.



offline
  • Pridružio: 05 Jan 2012
  • Poruke: 1221

Ja sam za pod B😎

offline
  • Pridružio: 28 Mar 2024
  • Poruke: 58

Napisano: 03 Okt 2025 14:08

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 03 Okt 2025 18:52


Ja se pitam jel moguće da naprave vratanca na modularnim puškama kao na M84 da se zatvori rupa što nas sve nervira.

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2789

Mogu, kako ne.

offline
  • Pridružio: 23 Feb 2025
  • Poruke: 186

Sve se moze kad se hoce.
I ja sam razmisljao upravo o tim vratima na M84 i ona bi resila problem ulazka prasine u pusku kada se ne koristi.
Po meni problem nije u obliku nosaca zatvaraca i poklopca sanduka. Nego je problem u tome sto je na staroj pusci selektor paljbe ujedno i stitnik tog otvora na pusci.
Posto je sada selektor paljbe drugacije resen, onda se moraju dodati ta vrata na pusku. I to mogu da vide kako je reseno na M-ovki ili na tom mitraljezu.
Ili ce stalno unutrasnjost puske biti izlozena spoljnjem elementu.

offline
  • Pridružio: 28 Mar 2024
  • Poruke: 58

Samo naprave na vratancima nešto da mogu lako da se otvore u slučaju da puška dobro ne zabravi da se može iskoristiti mogućnost što su napravili da palcem gurneš nosač zatvarača kad već postoji i ta opcija.

offline
  • Pridružio: 26 Nov 2023
  • Poruke: 697

Po meni vratanca ne rešavaju problem.

Kod AR15 koja je sinonim za vratanca na puškama, nosač zatvarača je dobro uklopljen u risiver tako da je mogućnost kontaminacije minimalna čak i kada su vratanca spuštena, da ne kažem otvorena.

Kod M19 i ovih svih naših sličnih varijanti vratanca bi štitila mehanizam puške kada su vratanca zatvorena ali čim se ispali prvi metak, ona se otvaraju i više ne štite pušku od kontaminacije. Znači, u borbi (a tada je i najbitnije) vratanca ništa ne rade i bilo kakvo ispadanje puške, pa čak i nabacivanje zemlje i koječega još od npr. obližnje eksplozije granate ili bilo čega drugog, dovodi do moguće kontaminacije.

offline
  • Pridružio: 28 Mar 2024
  • Poruke: 58

Vratanca treba da imaju oprugu sa gornje strane ,čaura kada dodje otvori vratanca i ona se odmah nakon toga zatvore.Nije sistem kao na Ar

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 37799

Vratanca bi bila otvorena tokom borbe nije vojnik non stop u borbi i ne puca stalno svo vreme van borbe poklopac je na krateru i čim opali prva čaura ih otvara.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2373 korisnika na forumu :: 12 registrovanih, 3 sakrivenih i 2358 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 5109 - dana 09 Dec 2025 16:28

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Boxy, drale12, DuškoMraz, Istman, komsija1, nuki1234, pacika, pavle_pzs, pinci01, samsung, Sitan_Lopov, zlaya011